800 Shares 2397 views

Główną rolę rodziców w wychowywaniu dzieci

Oto nowa rola rodziców w wychowaniu dzieci, które są potrzebne do gry:

1. Próbkę być emulowana.

2. Nauczyciel.

3. przyjacielem i słuchaczem.

4. ojciec (matka).

Próbkę do naśladowania

wzorcem – jest osoba, którą chcesz być. Być może jest to sąsiad, który wzbudził pięcioro dzieci, z których wszystko stało lekarzy. Być może jest to postać literacka. A może to twoi rodzice.

Twoja postawa, komunikować się, uspokoić dzieci mogą również służyć jako wzór do naśladowania i zdolność do wzrostu od osobowości dziecka.

Ważne jest, aby dawać dobry przykład, ponieważ dzieci mają tendencję do kopiowania zachowań. Twoje działania odgrywają ważną rolę w rozwoju osobowości dziecka od urodzenia do 7 lat. Bez względu na swoje nawyki i zachowania, można mieć pewność, że dzieci oglądają każdy twój ruch, i wierzę, że należy naśladować. Wszystkie Twoje działania mają bezpośredni wpływ na dziecko – pozytywnej lub negatywnej.

Dobrym przykładem roli rodziców w wychowaniu dzieci niekoniecznie jest bez zarzutu pod każdym względem. Wielki, czy można chodzić po wodzie. W przeciwnym razie, należy spróbować działać tak, że nie powstydziłby się ich działań. Czasami trzeba będzie awariom. Następnie należy poprosić o przebaczenie u dzieci lub wyjaśnić im, dlaczego jesteś taki nerwowy. Dziecko musi wiedzieć, że rodzice mogą czasami złość. Liczy się to, jak wydostać się z tej sytuacji.

Zły przykład opcjonalnie zasila ujemnej osobowości. Typowe złe przykłady do naśladowania – to pracoholików, alkoholików, narkomanów i tych, którzy włożyli mnóstwo nad rodziną (dość popularny rodzaj rodziców).

Być dobrym wzorem do naśladowania oznacza nie palenie, nie przeklinać, nie żeby się upić, aby dbać o swoje zdrowie, nie kłam, nie plotkują, nie przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle, nie kraść, itd.

Nie jest to zbyt trudne, biorąc pod uwagę wysokość wynagrodzenia. Podnieść dziecko z którymi chcą być przyjaciółmi dużo. Twoje dziecko będzie pożytkiem dla społeczeństwa i, w ogóle, jest wspaniałą osobą.

wszechobecny nauczyciel

Wszystkie Twoje słowa i czyny pozostają w pamięci dziecka (od urodzenia był oglądając swoje zachowanie i uczyć się od Ciebie). Brzmi to trochę przerażające, prawda? Twoje dziecko odkrywa świat, gdy mówisz i bawi się z nim. Trzeba nauczyć go, jak do wycierania rozlanego mleka, jak reagować na żart, a co jeśli on spadł i itp – to znaczy, Wszystkie te rzeczy, które spotykamy w życiu.

Jeśli jesteś rozsądny i nie trać panowania nad sobą z powodu połamanych płyt, jest prawdopodobne, a twoje dzieci będą spokojne i rozsądne. I odwrotnie, jeśli jesteś zdenerwowany i spięty, to jest wysoce prawdopodobne, że dzieci będą rosły niezrównoważony.

W roli nauczycieli swoich dzieci, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

– relacja z dzieckiem;

– szkolenia.

wzajemne relacje

Rośnie od osobowości dziecka, trzeba zrozumieć, co to znaczy. Dlatego niech dziecko być osobą, aby mieć swoje własne poglądy. Rozpoznawać i respektować fakt, że Państwa i jego poglądy mogą się różnić. Tak, dziecko może mieć swoje zdanie, że trzeba szanować, nawet jeśli wiesz, że to jest złe.

Najsilniejszy związek ustala się na podstawie porozumienia osiągniętego między ludźmi o różnych widokach. Ale budowa takiej równowagi wymaga znacznego wysiłku ze strony rodziców, bo dzieci instynktownie czują, że są one zawsze rację, a inni muszą myśleć tak samo.

szkolenie

Niezależnie od tego, gdzie dzieci chodzą do szkoły lub w domu, trzeba pomóc im wykonywać swoją pracę domową i zaspokojenia innych potrzeb szkoleniowych. Od czasu do czasu, aby wyjaśnić im, co jest w środku tego lub tego obiektu, niech pomóc oczyścić dom, gotować posiłki, dbać o kwiaty. Częścią nauki.

Naukowiec – jest to najgorszy możliwy osoba uczyć dzieci. Matka – prawdziwym drogowskazem wiedzy dla dzieci.

dobrym słuchaczem

Prawdopodobnie umiejętności słuchania – jest to jedna z tych cech, które są często niedoceniane. I na próżno. Dbałość o słowach dziecka – najlepszy prezent można dać do niego. Aby komunikować się z dzieckiem to doskonała metoda, która nazywa się lustrzane odbicie, jesteś powtarzając lub uogólniać jego słowa. Metoda ta nie tylko pomaga wyjaśnić powyższe, ale także do utrzymania wątek rozmowy, i służy jako wskazówka, że jesteś słuchania dziecka bardzo ostrożnie. Metoda mirroring mogą być również wykorzystywane w rozmowie z przyjaciółmi i innymi członkami rodziny.

Ojciec (matka)

Jak rodzice mogą stać się przyjaciółmi swoich dzieci, podczas gdy w tym samym czasie, rodzice? To pytanie trudno odpowiedzieć. Chcesz się zaprzyjaźnić ze swoimi dziećmi, spędzać czas razem, należy zwrócić uwagę na nich i zrobić wszystko, aby upewnić się, że dorosną zdrowych, silnych, niezależnych ludzi. Ale nie powinniśmy pójść zbyt daleko i zapomnieć fakt, że – rodziców.

Zbyt przyjaźnie wzmocnić dziecko myśli, że on ma pomóc w rozwiązywaniu problemów, nie ty rozwijać go i zapewnić jej potrzeby. Nie zapomnij o negatywnych nawyków, które mogą być dziedziczone od rodziców. Na przykład, jeśli przekonać dziecko przestaje płakać, bo w rzeczywistości nic strasznego się nie stało, lub poprosić go, aby wstać, bo nie ma bólu.

Bycie dobrym rodzicem – to zabrać dzieci na czym one są, jak to zwykle bywa w gronie przyjaciół. Niemożliwe jest stale podkreślać braków i niepowodzeń dziecka. Wręcz przeciwnie, zainspirowało go z ufnością. Wspieranie i zachęcanie dziecka, nie tylko udowodnić, że – prawdziwy, ale także pomóc mu podnieść zaufanie.

Zawsze chwalić swoje dziecko i inne dzieci. Oczywiście, pochwała powinna być realistyczna. Pochwała może być słowo lub pat twardy na plecach. Zażartował w stosunku do dziecka, nawet w żartach powiedział w bliskim kręgu, poniża go i pokazać inne dzieci, które mogą poniżyć przyjaciółmi „funky” komentarze.

Dobry przyjaciel pamięta, co my, i zobaczyć, co możemy stać.

Pozwalać dzieciom „pomóc”. Nawet jeśli one rozrzucone mąkę całym stole podczas gotowania kolacji. Wspólna podróż do sklepu lub sprzątanie domu może być również uciążliwe. Pozwoli to na dzieci, aby upewnić się, że praca może być zabawa i odkryć swoje możliwości, a ty – zrobić krok naprzód w relacji z dzieckiem.

Pomyśl o swojej najlepszej przyjaciółki. Zadaj sobie pytanie, w jaki sposób ten człowiek stał się twoim najlepszym przyjacielem? Być może po prostu spędził dużo czasu razem, zabawę, a potem zrozumiał, że Ty – przyjaciół. To samo może się zdarzyć do swoich dzieci. Kiedy dzieci wychowujące nie należy szczędzić ani swojego czasu, ani energii. Trzeba znaleźć czas, aby być ze swoim dzieckiem, i zrobić coś razem.

Jeśli dzieci stają znajomych, będą z wami podzielić swoje problemy szkolne, trudności w relacjach z rówieśnikami i innych podobnych zagadnień. Niech dzieci widzą w was nie tylko ojciec (matka), ale także innych.

Umiejętności rodziców:

W grze edukacji stosowane pięć podstawowych umiejętności. Przez ich opanowanie, będzie mógł wycofać się z honorem większości sytuacji. Oto pięć podstawowych umiejętności:

1. Starannie mówienie i słuchanie.

2. Bądź konsekwentny.

3. Doprowadzić zrealizują.

4. Pobyt pacjenta.

5. Uczenie zachowanie kontrola.