672 Shares 1503 views

Ploskovalgusnye stopy dziecka. terapie

Jednym z najczęstszych ortopedycznych problemów u dzieci są uważane ploskovalgusnye stopy. Dziecko w młodym wieku, mają płaską powierzchnię, tzw płaskostopie. I dopiero wtedy, wraz z rozwojem, podeszwy stają się zwykle formę wgłębieniu w dachu. Często jednak dzieci obserwowano osłabienie więzadeł, które uniemożliwiają prawidłowe formowanie kończyn. Kiedy dziecko zaczyna chodzić, pod działaniem siły ciężkości nogi są wygięte. Palce i pięty zwrócone na zewnątrz, a środkowy zakręt w kierunku wewnętrznej strony. W rezultacie, niedaleko podnóża widziana z góry przypomina literę H. Jest ploskovalgusnye stopy dziecka.


Jest to przerażające?

Po wykryciu takich wad u dzieci rodzice reagują na różne sposoby: ktoś panikuje, ktoś zwracając uwagę, uznając ją tymczasowy i drobne estetyczne wadę charakteru. Oba są błędne. Dramatyzować sytuacji nie warto – z prawidłowego i terminowego leczenia może pomóc w prawidłowej formacji nóg. Szczególnie nie należy nie doceniać powagę problemu: jeśli nie traktować ploskovalgusnye nogę, dziecko może w końcu zacząć skrzywienie kręgosłupa, ból pleców i stawów, często towarzyszy ból w stawach.

Kiedy rozpocząć leczenie

Znaki kształt X stopach znajdują się dość wcześnie, kiedy dzieci dopiero zaczynają chodzić. Pierwszą rzeczą, jaką rodzice powinni zasięgnąć porady ortopedy i neurologa – ci dwaj eksperci obserwują dziecku przez cały czas. Przede wszystkim, lekarz zaleci, aby wybrać buty ortopedyczne z arch podporach sztywnych ścianach bocznych oraz wysoki tło. To dziecko powinno nosić buty do 4-5 lat, natomiast kształt podeszwy nie wróci do normy.

Masaż stóp na ploskovalgusnoy foot – innego obowiązkowego rekomendacji. Zabiegi wykonywane są dwa lub trzy kursy na 10-20 sesji. Nie jest konieczne, cały czas do kierowania dziecka do kliniki. Rodzice mogą nauczyć się technik masażu dla wielu procedur, i nadal to robić je samodzielnie. Najważniejsze – nie zatrzymują się w połowie drogi i pokazują, cierpliwości i wytrwałości.

Jakie środki przedsięwzięto w celu rodziców

Ploskovalgusnye stopy dziecka może wymagać stałej opieki osób dorosłych, aby zapobiec dalszym powikłaniom. I uwaga wokół – w butach, w odpowiednim badaniom lekarskim, w kolejności aktywności fizycznej. Tak więc, jest niepożądany umieścić dziecko na nogach przed czasem miesięcy do siedmiu lub ośmiu. Po pierwszych krokach każde dziecko powinno być poprawne buty z wkładkami ortopedycznymi, tak nie rozwinął ploskovalgusnye stóp u dzieci. Masaż – to doskonała okazja, aby zapobiec skoliozy i wspólnych chorób. Niezastąpione zapobieganie żadnej choroby stóp – rower. Dzieci z przyjemności jazdy, więc nie trzeba ich przekonać. Kochają też iść na matę medycznego z wybrzuszeniami – do masażu łuk stopy. Jest to bardzo przydatne dla dzieci chodzących na rzecznych lub morskich kamyków na piasku, na trawie. I, oczywiście, specjalne ćwiczenia: chodzenie na zewnętrznych krawędziach stóp – „Niezdarny Miś”, powstanie na palcach – „potyagushechki” uchwycenia co niektóre drobne przedmioty z podłogi z odkrytymi palcami, i tak dalej. To dlatego, że w grach i ćwiczeniach, może być wyleczona ploskovalgusnye stopy u dzieci, nie zapominając regularnie chodzić do lekarza.