351 Shares 1601 views

Klasyfikacja i rodzaje fotelików dziecięcych

Od narodzin dzieci rodziców życie zmieniło się znacznie. Powinni oni zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Chronić dzieci przed urazami na drogach pomaga siedzenie. Struktury te są przeznaczone do łatwego przemieszczania się z dzieckiem w wózku.


A ponieważ dzieci rosną szybko, dla nich istnieją różne rodzaje fotelików samochodowych dla dzieci. Każdy z nich jest wybrany w zależności od wysokości, masy ciała. Projekt powinien być wybrany także z uwzględnieniem częstotliwości wizyt dzieci i wytrwałości. Rodzice powinni wiedzieć wszystko o fotelikach.

Różnorodność struktur

Dostępne są liczne typy konstrukcji ochronnych, które różnią się pod względem wielkości, wydajności projektowania i innych właściwości. Wybierz produkt, którego potrzebujesz od wieku, budowy ciała dziecka. Wszystkie rodzaje fotelików samochodowych dla dzieci w oparciu o klasyfikację Europejskiej jest podzielony na 5 opcji:

  • „0”: w formie kolebki, odpowiedni dla dzieci do 10 kg, w wieku do 1 roku.
  • „0+”: może być używany dla dziecka ważącego nie więcej niż 13kg oraz w wieku 1, 5 lat.
  • „1”: jest on dopasowany do masy 9-18 kg, w wieku 1-4 lat.
  • "2": Dla dzieci w wieku od 15 do 25 kg.
  • "3": stosuje się masę do 36 kg.

Wszystkie rodzaje fotelików samochodowych dla dzieci mają swoje własne cechy. Oni są nie tylko akcesoria, ale również niezbędne funkcje bezpieczeństwa. Każdy kierowca musi mieć coś do przewozu dzieci, ponieważ wpływa na ich zdrowie i życie.

Grupa „0”

Produkt nie jest przedstawiony jako krześle, w kołysce. W nim dziecko jest w pozycji leżącej. Ponadto, taki produkt zastępczy nie jest, jak w tej kołysce ma mocowania pasów, co pozwala ustalić wzór na siedzeniu.

Fotel rejestruje dziecka miękki pasek. Istnieje również ochrona głowy dziecięca. Ale testowanych produktów nie zapewniają doskonałe rezultaty. Choć możliwe jest do transportu dzieci do 10 kg, należy jeszcze kupić „0+”. A jeśli za pomocą stacji dokującej, a następnie transportowania dziecka powinny być dokładnie monitorowane.

Fotelik samochodowy „0+”

W porównaniu z avtolyulki te rodzaje fotelików dziecięcych mocno zabezpieczone w foteliku niemowlęcym. Dla niektórych cech i wyglądu przypominają. Fotel „0 +” może być zainstalowany w każdym oparcia w ruchu maszyny.

Jeśli urządzenie jest podłączone do przedniego fotela, należy wyłączyć przednią poduszkę powietrzną. Ponadto, są one powszechne w porównaniu z gondolą, może być używany jako fotel lub krzesło do noszenia dziecka.

Wszystkie modele z „1”

Takie krzesełko jest używane w tym czasie, gdy ciężar dziecka jest 9 kg. Jest to wiek około 1 roku. Produkt posiada specjalną konstrukcję. Jest jak mydła ustawiony w ramce.

To oparcie siedzenia mogą zostać zablokowane w różnych pozycjach, w zależności od stanu dziecka. Budynek usytuowany na tylnym siedzeniu.

Fotel „2”

Produkt stosuje się jako przejście od nieruchomego wykonania montażowej dziecka w pasy bezpieczeństwa, aby ją zablokować. Pozwala przenieść się z fotela do normalnego siedzenia. Umieścić je w tylnej części maszyny.

Klasa „3”

Konstrukcja nie jest przedstawiony jako krześle i jako okładziny-siedzenia dla starszych dzieci. Produkt nie zawiera pasy, a dzieci zapiąć maszynę do paska.

Konieczne jest, aby wybrać wszystkie rodzaje fotelików samochodowych dla dzieci w zależności od wieku. Musimy tylko mieć świadomość zabezpieczeń i funkcji innych struktur. Tylko odpowiednie urządzenia ochronne będą służyć jako bezpieczne miejsce na wózku.

bezpieczeństwo

Jak wybrać fotelik samochodowy w krokach? Ważne są wyniki testów zderzeniowych. Gwarantuje bezpieczeństwo produktu oznakowania ECE R44 / 03, co potwierdza europejską jakość. Jeśli tak nie jest, nie należy zakupić towar, nawet jeśli sprzedawca mówi w doskonałej jakości.

elementy ochronne

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka? Rodzaje produktów są różne cechy. Dla dzieci do 3 lat musi zakupić pięć-punktowy pas lub w kształcie litery Y, z którego szkoda dziecka jest możliwe. Istnieją również wewnętrzne pasy mocujące krocze.

Istnieją różne rodzaje wiązań siedzeń samochodowych dla dzieci, aby być wygodne. Należy również zwrócić uwagę na wadze. produkty convenience umożliwiają jego zastosowanie do wszystkich, którzy będą monitorować wózek. Konieczne jest, aby zakupić produkt, aby upewnić się, że bezpieczeństwo klamry i elementów złącznych.

Koniecznie należy wziąć pod uwagę rodzaj materiału, z którego rama i tapicerki. Najlepiej kupić zdejmowaną pokrywę, ponieważ może być myte. W momencie zakupu należy wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły, ponieważ od ich wiarygodność zależy od jakości budowy. Jeżeli nabycie fotelu podejść odpowiedzialnie, trzeba tylko 2 „0+” model i „1”.

akcesoria

Wszystkie fotele składają się z dodatkowych elementów, które zwiększają możliwości ich zastosowania. Wiele modeli posiada wymienne obudowy. Kiedy zanieczyszczenia można łatwo wymienić. Przypadki powinny być wykorzystywane w różny sposób w zależności od pory roku.

Jeśli nie ma płaszcz pogoda nie jest straszna. Przenieść dziecko do samochodu w deszczu lub śniegu nie jest problemem. Są to konstrukcje z funkcją ustawiania na ramie, więc jest on stosowany zamiast wózka. Jeśli istnieje płaszcz, można wygodnie chodzić od samochodu do domu, tylko chodzić, więc nie warto. W pomieszczeniu powinno zostać usunięte.

Fotele samochodowe mają specjalny kołnierz, który chroni dziecko podczas podróży. Nawet przy gwałtownym hamowaniu będzie urazy kręgów szyjnych. Z kołnierzem szczelnie przymocowana do szyi dziecka, nawet podczas snu.

Oprócz tych funkcji, w samochodzie Siedzenia posiadają regulowane lusterka, mających na dziecko, kiedy jest na tylnym siedzeniu. Dodatkowo może być ślepe, koperty i ciepłe kombinezony, stoły. Przy zakupie należy natychmiast określić, jakie funkcje są potrzebne z krzesła.

producenci

Chociaż cechy są bardzo ważne, odgrywa ogromną rolę i producent. Obecnie siedziba stworzyć wiele firm, ale najbardziej popularne z nich to:

  • chicco;
  • Maxi Cosi;
  • Bebe Confort;
  • Romer.

Można zakupić produkty i wielu innych producentów, ale należy być oznaczenie ECE R44 / 03. Siedzenie jakością certyfikaty europejskie i rosyjskie.

Należy pamiętać, że bezpieczeństwo produktu wpływa na życie dziecka. Nie ma potrzeby, aby zaoszczędzić na zakup towarów. Nie kupować budowy b / y. Po tym wszystkim, jeśli jest uszkodzony, to nie powiem nikomu, ale ten produkt nie będzie całkowicie bezpieczny.

cena

foteliki samochodowe są dość drogie. Ich cena jest na poziomie około 17 000, a w rzeczywistości sprzedał go za jakiś czas. Koszty mogą się różnić w zależności od typu siedzenia, specyfikacjami producenta.

Jeśli jest on kupiony przez solidnej konstrukcji, wykonane według norm europejskich, będzie służyć przez wiele lat. Konieczne jest, aby zwracać uwagę na swój wygląd, ponieważ produkt uszkodzony nie będzie w stanie niezawodnie chronić podczas podróży. Krzesła są sprzedawane na rynkach, w sklepach oraz za pośrednictwem internetu.

Użytkowanie i konserwacja

fotelik samochodowy jest łatwy w obsłudze, co system mocowania może być. Przedtem, trzeba zapoznać się z instrukcją montażu i użytkowania, a następnie będzie jasne do pracy wszystkich mechanizmów.

Care do regularnego mycia pokrywy, która jest również przeprowadzana w zależności od instrukcji. Jeśli produkt nie jest wymienny, możliwe jest użycie odkurzacza. Oczyszczenie powierzchni przedłuża żywotność konstrukcji zabezpieczającej.