263 Shares 6293 views

Jak oddzielić dziecko od karmienia piersią?

Karmienie piersią ma aspekt społeczny. Na przykład kobiety często słuchać opinii innych, którzy zalecają, aby zakończyć po roku karmić swoje dziecko, bo ugięcia piersi, ma to negatywny wpływ na zdrowie kobiet, dziecko będzie zepsute mleko nie niesie korzyści, etc. Dla matki powinny być tylko jedno kryterium, które określa czas odstawienia dziecka od piersi – jej własne pragnienie zaprzestania tej formy komunikacji z dziećmi.


Jak oddzielić dziecko od karmienia piersią do procesu było bezbolesne zarówno dla jego uczestników? Rozwój mleku matki zależy od kobiety chęć utrzymania relacji z dzieckiem. Czasami mleko znika kilka miesięcy po urodzeniu się trochę, ponieważ albo nie wyrazić chęć porozumiewania się w ten sposób z nim, czy jest związany z żadnymi innymi psychologicznych lub fizjologicznych przyczyn.

Wiele matek zastanawiać jak zakończyć karmienie piersią, jeśli dziecko nie jest już zjada, często zwraca się w pierś, że wyczerpaniu wpływ na kobiety? Jednak nikt nie ma prawa mówić jej, w czasie kiedy powinien to zrobić. Tylko matka decyduje, kiedy jest ten moment.

Jeśli podjęliśmy decyzję, że występuje zwykle po ukończeniu pierwszego roku życia dziecka, można wybrać kilka sposobów jak przestać karmić piersią. Oto najważniejsze z nich:

  1. „Soft ekskomunika” od klatki piersiowej. Zbiór zaleceń, które zawierają listę wskazówek mających pomóc matce w tym procesie, co do zasady, należy postępować z faktu, że powinno być prowadzone ostrożnie. Jak oddzielić dziecko od karmienia piersią, tak? Matka powinna stopniowo zmniejszać liczbę karmienia piersią w ciągu dnia, a następnie w nocy.

Pozytywne cechy tej metody jest to, że mleko stopniowo maleje. Nocą, nadal karmić, należy wspierać psychicznie dzieciak, który o tej porze dnia jest najbardziej podatne i powinny znaleźć pomoc w znany sposób dla niego.

Wśród negatywnych aspektów takiej metody jest określana jako trudności, które pojawiają się w matkę, kiedy zmniejsza liczbę codziennie stosowania. To powoduje, że negatywna reakcja dziecka, łzy, zaczął domagać się tego, co on został wprowadzony do tej pory. Takie sytuacje stresowe mieć negatywny wpływ na stan emocjonalny matki: może ona wziąć go na dziecko, zmęczony takim procesie odstawienia, mleko może dramatycznie przepaść. Ponadto, kobiety muszą stale przeprowadzać rozmowy z dzieckiem, dlaczego nie może uzyskać pożądany „tityu”, za pomocą wyrażeń takich jak „mleko nad”, „Tityaev boli”, „Mleko jest zepsute”. Dziecko nie może zrozumieć, dlaczego nie wolno mu było się upewnić, że wszystko jest w porządku, a to, co chcesz.

Aby zrozumieć, jak do oddzielenia dziecka od karmienia piersią do korzystania z tej techniki jest najmniej bolesna, możliwe jest, aby przeczytać następujące zalecenia:

  • Grać z dzieckiem bardziej, że czuł swoją miłość i uwagę;
  • nie pozwól swojej rodziny, aby wypowiedzieć się na temat żywienia i czas jego trwania, dziecko trzymane tylko pozytywne wspomnienia z tego okresu.
  1. Metoda „ekskomuniki jednorazowych”. Metoda ta jest często stosowana, kiedy matki muszą dostać się do pracy natychmiast opuścić lub udać się do szpitala. Oznacza to, że w jednym punkcie matki nie jest podawany. To może być przyczyną agresji ze strony chłopaka, zmienia swoje zachowanie, w skrócie, technika ta może negatywnie wyświetlane na psychologicznego stanu dziecka.

Matka w tym przypadku występują problemy w kwestii sposobu, aby zatrzymać produkcję mleka kobiecego. Aby to zrobić, lekarze zalecają lub podjąć specjalne tabletki do zakończenia laktacji, lub umieścić kapusta pozostawia do piersi, aby wziąć środki przeciwbólowe. Jeśli istnieje silny ból, można nawet wziąć zimny lek, który ma właściwości obkurczające.

W skrócie, to lepiej skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania zaleceń. On może również polecić sposób odzwyczaić dziecko od karmienia piersią. Jednak lepiej jest wybrać samą opcję, na podstawie własnej sytuacji.