499 Shares 6847 views

Nosówki u psów – choroba podstępna

Nosówki psów, głównie wpływa na błonę śluzową na zwierzętach, skóry i układu nerwowego, choroba towarzyszy zwykle wzrost temperatury i dalszy rozwój zapalenia płuc. Choroba występuje u psów szybko i wpływa przede wszystkim na szczeniąt w wieku poniżej jednego roku. Distemper narażony prawie wszystkich ras psów, najbardziej odporne na niej okazała się być kundel. Ta choroba wirusowa jest bardzo niebezpieczne dla psów, innych zwierząt i ludzi nie są narażone na zanieczyszczenia z takiej choroby.


Sobaki- tempera w jednym z najstraszniejszych choroby, infekcja jest najczęściej przez drogi oddechowe, uszach i przewodu pokarmowego. Wśród nośników choroby oznaczonej przez same zwierzęta, robaków, owadów i innych nosicieli wirusa podczas infekcji dostaje się do krwi, a potem w tkankach zwierzęcych. Naukowiec z Francji w 1905 roku pierwszy odkrył wirusa tej choroby. Wykrycie wirusa okazał się dość odporny na działanie różnych czynników. Przez okres 5 lat, nie straci pojemność życiowa w stanie zamrożonym, w postaci suchej może być aktywny przez 90 dni.

Temperatura 40 ° C śmiertelne dla niego, a tylko zabitych po upływie dwóch tygodni.

Dla właścicieli wielkim wyzwaniem jest, aby dokładnie ustalić diagnozę, to tempera na psy. Objawy choroby pojawiają się u zwierząt w różnych sposobów. W dużej mierze zależy to od tego, co ma wpływ: układu nerwowego, pokarmowego, narządów, płuc, gardła lub skóry. Wczesne objawy zakażenia obejmują częściową utratę apetytu, kichanie, łagodny wydzielina z nosa i oczu, zmęczony psów, dreszcze.

Po kilku dniach choroby zaczyna dużą wyładowania z nosa i oczu, temperatura może być zwiększona do 40 ° C i wyższych, pojawia pragnienie czubek nosa stać się suche i nozdrzy. Najczęstszym nosówki psów pojawia się w formie ostrej, powodując chorobę jelit, zapalenie oskrzeli, brak apetytu, często drżenie całego ciała. Czy zapalenie błon śluzowych wielu narządów, objawy pojawiają się szkodliwy wpływ na układ nerwowy (drgawki, senność oraz nagłe zmiany wzbudzenia). Pies łapa drapie nos poza zacznie iść absolutorium ropne, trudności w oddychaniu.

Pies traci na wadze, skóra w okolicy brzucha objawia się wysypka czerwonych plamek, które z czasem zamieniają się w krosty. Najpoważniejsza forma nosówki u psów przejawia się w zmianach układu nerwowego. W tym okresie, nadmierne ślinienie, drżenie mięśni kończyn i głowy, które często prowadzą do paraliżu. wynikiem śmierci z tempera sprzecznych danych mogą być ze względu na występowanie wielu chorób w różnych czasach. Eksperci zobaczyć przyczynę takich wahań nawet mutacji wirusa i ewentualnego pojawienia się jego nowej formie.

Choroba trwa zwykle do czterech tygodni, na powikłania mogą trwać do kilku miesięcy. Odzyskiwanie z psem zarazy może być całkowicie lub częściowo wyłączone, tracą słuch, zapach, wzrok, i tak dalej. D.

Nosówki u psów czasami doprowadza do szaleństwa psychicznego zwierzęcia. Psy zazwyczaj nie odzyskać ponownie zainfekowany z chorobą, ale może być do trzech miesięcy od nosicieli wirusa. Proces długotrwały i złożony, do tego celu innej grupy leków ukierunkowanych na chorobę objawiające i możliwej patologii detoksykacji i stymulacji ciała leczenia. Nie wolno nam zapominać, że organizm jest osłabiony przez wirus może zostać zainfekowany przez bakterie. Dlatego chory pies musi być w czystym, suchym i przewiewnym miejscu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na żywieniu zwierząt. Żywności powinna być wysoka i strawnego (mięso, wątroba wołowa, jajka, mleko, ryżowy bułką tartą, bulion i in.). Karmienia powinno być prowadzone w małych porcjach. W pokoju trzeba okresowo dezynfekować.

Aby zapobiec chorobom zdrowych psów muszą być zaszczepione.