411 Shares 8707 views

Kardynałowie ryby w akwarium w domu

Cardinal – nazwa popularna ryb akwariowych. Należy do rodziny karpiowatych, rodzaj thanes. To mieszka w południowych Chinach w licznych rzek i potoków górskich z szybkiego prądu. Bardzo ładny, jasny kolor są ryby akwarium (zdjęcia). A nazwa dostali dzięki czerwone zabarwienie.

Ciało ryby wąskich, wydłużonych, płaskich stron, o długości około 3-4 cm. Żebrami cytrynowo żółtego koloru, po części z czerwonym zabarwieniu, płetw piersiowych z czarną ramką. Brzuch srebrzysty, top brązowo-żółty, a na środku na całej długości rozciąga się pas Złoto-czerwone. Podobnie jak większość ryb, że mężczyźni nieco jaśniejsze, mniejsze i szczuplejsze od samic. Czy samice bardziej zaokrąglony brzuch i dolne żebra.

Zawartość akwarium

Żyć ryb Cardinals w opakowaniach, więc akwarium jest najlepiej mieć więcej niż 5 osobników. Dojrzewanie występują po osiągnięciu 4 miesięcy, to może określić, zanik wzdłużnych połyskujące paski wzdłuż korpusu.

Cardinal – ryby (zdjęcie jest na papierze), opieki, które nie dostarczają wiele kłopotów dla gospodarzy. Do 5 próbek tyle akwarium prostokątnym około 15 litrów. Gleba jest najlepiej wybrać piasek rzeczny lub kamyków. Na dno akwarium było dobrze oświetlone, nie warto sadzenia wodorostów jest zbyt gruba, to lepiej umieścić na dodatkowych roślin pływających na powierzchni. Jako podwodnej flory paproci garnitur, Ludwig, moczarka.

natura miłujący pokój i mały rozmiar pozwalają kardynałowie współistnieć pokojowo w zbiorniku z innymi rybami. Bardzo dobrze się dogadać z neon i danio pręgowanego. Lecz anioł, gourami prętnik karłowaty, a ze względu na charakter spokojny nie może normalnie występować z szybkich Kardynalskiego.

Akwarium, który zawiera rybę kardynalną, powinny być umieszczone blisko naturalnych źródeł światła, ale jest to konieczne, aby chronić ryby przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. W zimie, zwracają większą uwagę na sztuczne oświetlenie. Zorganizować dobry system filtracji i napowietrzania, i nie zapomnij, aby zmienić jedną trzecią wody raz w tygodniu.

Jak sugeruje praktyce pasza jest lepiej kupić na życie, a następnie malowanie ryby będą znacznie jaśniejsze. Dobrze nadaje Tubifex, koretra, rozwielitki i Bloodworms.

kardynałowie hodowlane

Kardynałowie żyć ryby gdzieś 2 lata, może być zaangażowany w ich hodowli w domu. Okres tarła trwa od marca do października. Istnieją dwa sposoby hodowli: ogólne lub tarła akwarium.

Hodowli w akwarium ogólnym jest możliwe, jeśli masz akwarium gatunków. Liczba narybku będzie dużo mniej, ale to wystarczy, aby utrzymać całkowitą liczbę ryb. Proces hodowla nie wymaga interwencji użytkownika i trwa około miesiąca.

Tarła zapotrzebowanie na dobrze oświetlonym zbiorniku 10 litrowym, dno, które jest niezbędne do wypełnienia ciemną gruboziarnistego piasku. Optymalne parametry wody: Temperatura 21-24 ° C, pH 7 dH 4-15 °.

Producenci dwa tygodnie obficie karmione. Potem dwa samochek okrągłości i jeden samiec umieszcza się w zbiorniku tarła. Jeśli wszystko jest odpowiednio zorganizowane, samica będzie leżał od 30 do 40 jaj codziennie, aw jednym tarle liczba może sięgnąć 400 jednostek.

Dojrzałe jaja około dwóch dni. Kiedy młode ryby będą unosić kardynałów, muszą karmić „żywą pył” i orzęsków. Wrotki, nauplii Artemia i Cyclops przyspieszy rozwój i wzrost narybku.