196 Shares 9845 views

Gdy szczenięta otworzyć oczy? Rozwój szczeniąt

Szczenięta rodzą się całkowicie bezradny i potrzebuje nie tylko w opiece nad matką, ale także uwagę hodowców. To było w pierwszym miesiącu życia dzieci są szczególnie narażone. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć , kiedy szczenięta otworzyć ich oczy, zacznie słyszeć i inne ważne punkty.


Rozwój nowonarodzonych szczeniąt

Należy natychmiast zauważyć, że rozwój każdego szczeniaka indywidualnie i nie można określić ścisłe terminy. Nawet miotu może znacząco różnić się od siebie.

Po 2-3 dniach po urodzeniu szczeniąt pępowina znika. W celu uniknięcia zakażenia rany pępowinowej, konieczne jest od urodzenia, aby utrzymać je w ciepłym pomieszczeniu na czystym kanapie. Noworodki spać dużo, a często jest to wymieszać i zgiełku. Jest to konieczne dla rozwoju mięśni i układu nerwowego.

Po jednym do dwóch tygodni, gdy dzieci zaczynają się poruszać – pełzając dnie jego polu. Tak długo, jak są one prowadzone tylko przez zapach, bo to nie jest jeszcze czas, kiedy szczenięta otworzyć oczy po urodzeniu. Próbując wstać i chodzić psy rozpocząć około 16 dni, a w ciągu 21 dni mogą pewnie poruszać. Dno pudełka i miejsca, w którym szczenięta chodzić, nie powinny być śliskie. Jeśli dzieci są pozostawiając nogi w różnych kierunkach – Pokrycie powierzchni gęstą zasłoną.

W wieku 4 tygodni szczenięta grać ze sobą, biegają, należy zwrócić uwagę na zabawki. W tym momencie rozpoczyna socjalizacji, uczą się komunikować ze sobą, są w kontakcie z osobą.

Szczenięta rodzą się bez zębów. Podobnie jak ludzie, psy rosną pierwsze zęby mleczne, które później zostaną zastąpione przez stałe. Reza zęby mleczne rozpocząć w ciągu 2-4 tygodni. Przez dwa miesiące, wszystkie zęby mleczne powinny wybuchać.

Jak długo szczenięta otworzyć oczy? Dzieje się średnio po 12-15 dniach po urodzeniu. Uszy otwarte później – w 14-17 dni, a dobre usłyszeć szczenięta rozpocząć dopiero w 4. tygodniu. Rozpoznać problemy ze słuchem i wrodzona głuchota może być trudne, zwłaszcza, gdy szczeniak jest wśród rodzeństwa. Często takie defekty są wykrywane dopiero po przeprowadzce do nowego domu.

zdrowie

Odpowiedzialny hodowca powinien dbać o zdrowie szczeniąt od urodzenia. Zwierzęta powinny być dokładnie zbadane w celu uniknięcia wad wrodzonych. Jeżeli którykolwiek występują i nie są kompatybilne z życia, humanitarny rozwiązaniem jest eutanazja.

Standardowe Niektóre rasy wymagają ogonów. Procedura ta musi być wykonana w bardzo młodym wieku – 2-4 dni. To właśnie w tym okresie ulgi najłatwiej jest tolerowana, zwierzęta nie czują bólu i gojenie się ran jak najszybciej. Zwykle procedura ta jest przeprowadzana w domu. Jeśli szczeniak zabrany do kliniki, konieczne jest, aby wziąć sukę, która ukoi i nakarmić dziecko.

W 2 i 4 tygodnie odrobaczanie jest wykonywane, a w wieku 6-7 tygodni – pierwszym szczepieniu. Przeciwrobacze suka ze szczeniętami. Należy uważać nie tylko taśmy i okrągłe, ale także robaków serca.

Szczenięta opuszczają dom nie wcześniej niż w miesiącu, zwykle po aktirovki, który jest produkowany w 6-7 tygodni. A lekarz weterynarii lub klub specjalista rasy kontroli szczeniąt, a potem dostać pierwszy dokument – schenyachku.

Kiedy szczeniaki otwierają oczy po urodzeniu?

Dzieci rodzą się bardzo małe i całkowicie zależne od matki. Oka i ucha kanały zostały zamknięte. Wielu początkujących hodowców są zainteresowani, gdy szczeniaki otwierają oczy. Zwykle występuje w 10-16 dni po urodzeniu. Oczy mogą być otwierane zarówno w ciągu dnia, w ciągu 3-4 dni.

Nie wolno nam zapominać, że każde zwierzę rozwija się w swoim własnym tempie, a niektóre szczenięta mogą nadążyć z braćmi i siostrami. Normalnie, zdrowe dziecko powinno otworzyć oczy aż do 20 dnia. To opóźnienie nie wskazuje na opóźnienia rozwoju, wad lub jakichkolwiek chorób.

C 18 dzień może pomóc trochę szczeniaka – bardzo ostrożnie i delikatnie przetrzeć oczy ciepłą wodą. Woda powinna być gotowane, wełna – jałowe, ręce – czysta. Dla każdego oka – nowy tampon. Pod żadnym pozorem nie należy rozdzierać na zawsze, nie mieszać się w oczach z brudnymi rękami. Jeśli szczeniak nie otworzył oczy po osiągnięciu wieku 20 dni, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Gdy szczenięta otworzyć ich oczy, zaczynają odkrywać świat. Mają pierwszeństwo i przejawia się w naturze. Jest to okres aktywnego rozwoju i początek socjalizacji.

Co należy zwrócić uwagę

Więc teraz wiem, że szczenięta otworzyć oczy. Formacja kończy siatkówki do 21 dnia. Jest bardzo ważne, aby nie zostawiać dzieci w jasnym świetle – to jest szkodliwe dla oczu. Dobrze widzieć szczenięta zaczynają w wieku czterech tygodni.

Jeśli oczy szczeniaka nie jest jeszcze otwarty, ale wyglądają spuchnięte – jest to okazja, aby odwołać się do weterynarza, możliwość zakażenia. Potrzebuje pomocy specjalisty w przypadku ropienie lub zaczerwienienia.

W nowo narodzonych szczeniąt niebieskawe oczy. Później będzie to zmienić na stałe. Ale jeśli oczy wydają mętny, białawy lub zbyt niebieski, pokaż szczeniaka do weterynarza.