362 Shares 8183 views

Krwawienie w okresie menopauzy: przyczyny i leczenie

Kobiece ciało jest zaprojektowane bardzo interesujące. W wieku rozrodczym ciało płci pięknej, a niektóre narządy wewnętrzne ulegają drastycznych zmian. Oni są pod wpływem produkcji hormonów. W takich chwilach absolutną normą jest podział krwi z pochwy. Proces ten nazywa się miesiączki, jest równa około jednej piątej całego cyklu.

Wraz z nadejściem menopauzy, rzeczy się zmieniają. hormony płciowe nie są już produkowane, a jajniki są znacznie zmniejszone. Macica w tym okresie staje się mniej, a kobieta nie jest już w stanie znieść i rodzenia potomstwa. Wydawałoby się, że to, co może być problemem? Jednak nie wszystko jest dokładnie dzieje się w sposób opisany w mądrych książkach. Jedną z najczęstszych przyczyn leczenia kobieta do ginekologa dostaje krwawienia w okresie menopauzy. Przyczyny tego objawu mogą być naturalne lub patologicznych. Określić, co to jest, masz do czynienia z, może jedynie specjalista. W tym artykule dowiesz się, jak rozwijać krwawienie w okresie menopauzy. Co robić w takich przypadkach, można również dowiedzieć się o.

Trochę teorii

Przed dowiedzieć się, co jest przyczyn krwawienia podczas menopauzy, warto powiedzieć kilka słów na temat opisanego warunku. Kobieta rodzi się już z pewnym marginesem jaj. W czasie dojrzewania, może on zmienić jego numer. Następnie każda kolejna owulacja i menstruacja początek zużywa te gamety. W czasie ciąży, proces został spowolniony, ale z cyklu odzysku zyskuje powrotem swój impet.

Owulacja występuje pod wpływem hormonów płciowych. Główne z nich to estrogen, progesteron, hormon luteinizujący, i tak dalej. One zawsze zastępuje drugiego. Więc charakter zamierzony. Gdy podaż jaj jest na poziomie minimalnym, menstruacja ustaje. Owulacja już nie występuje jako jajniki przestają działać. Etap ten nazywany jest menopauza. Ale w tym momencie, niektóre kobiety udaje się począć dziecko. Być może niespodziewany owulacji nadal występuje. Jednak większość płci pięknej w obliczu faktu, że funkcja jajników jest całkowicie ugaszony.

objawem krwawienia

Co to jest krwawienie podczas objawów menopauzy? Każda kobieta może być wyraźnie wykrywane przy znaku. Po tym wszystkim, płci pięknej do okresu doświadczony dziesiątki i setki miesiączki. O krwawienia w okresie menopauzy można mówić nawet jeśli niewielki czerwony z dróg rodnych. Jeśli płci pięknej wymaga chłonnych wyrobów higienicznych, mówimy o procesie dość ciężkie i ewentualnie niebezpieczne.

Krwawienie w okresie menopauzy (jak miesiączka) często towarzyszą objawy takie jak ból w dolnej części brzucha, gorączka, osłabienie wygląd. Często łączy się niedokrwistość, jednakże określić możliwe jest tylko za pomocą diagnostyki laboratoryjnej.

czy korekta jest konieczna?

Jeśli wystąpi krwawienie w okresie menopauzy, co robić? Aby zacząć, to udać się do lekarza. I nie ma potrzeby, aby przejść do kliniki i siedzieć przez długi kolei w korytarzu. Przejdź od razu do szpitala lub wezwać karetkę. W niektórych przypadkach, opracowanie problemu może być bardzo niebezpieczne. W większości przypadków, lekarze starają się wszelkimi sposobami do czynienia z patologią stosując metody zachowawcze, ale zdarza się, że wymaga operacji. Wśród leków stosowanych w tym czasie są następujące: „Vikasol”, „Oksytocyna”, „Mirena”, „Indinol”, „Janine”, „Tranexam”, „Sorbifer” i wiele innych.

Leczenie taktyki ustala się dopiero po ustaleniu przyczyny krwawienia. Aby to zrobić, lekarz przeprowadzi badanie manualne i diagnozuje urządzenia ultradźwiękowego. Czasami lekarze uciekają się do metod rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Warto być i rutynowe badania laboratoryjne. Po otrzymaniu zagregowanych danych medycznych, aby zdecydować, co zrobić z pacjentem. W tym czasie kobieta jest zobowiązany do udzielania pierwszej pomocy.

początkowe działania

Więc płci pięknej rozwija się krwawienie w okresie menopauzy. Co zrobić w tym przypadku? Nawet w domu przed przybyciem zespołów medycznych należy umieścić pacjenta na poziomej powierzchni. Na terenie dolnego segmentu brzucha jest konieczne stosowanie lodu. Jeśli nie ma, można użyć dowolnego zamrożenie lodówce.

Niektóre kobiety, które wiedzą, powinni wziąć ciepłą kąpiel lub użyj elementu grzejnego w celu łagodzenia bólu. Czy te manipulacje, nie powinno. W ten sposób można wywołać przyspieszoną akumulację niż stworzyć zagrożenie dla życia pacjenta. Zabronione jest również do podjęcia wszelkich leków, zwłaszcza przeciwbólowych. Ta manipulacja odbywa się bez udziału personelu medycznego, może doprowadzić do natłuszczonej obrazu klinicznego. W przypadku wystąpienia krwawienia w okresie menopauzy, przyczyny, leczenie patologii zawsze musi być połączone. Aby dokonać korekty, konieczne jest ustalenie, co było przyczyną tych objawów. Zastanów się, co jest przyczyn krwawienia podczas menopauzy.

przełom owulacja

Nagłe krwawienie podczas przyczyn menopauzy może być całkiem naturalne. Często zdarza się, że po menopauzie kobiety są owulacji. Proces ten jest raczej wyjątkiem niż regułą. Tak, hormony w danym miesiącu nagle zwolniony, powodując wzrost pęcherzyka. Przychodzi taki regularny okres.

Proces ten nie wymaga interwencji medycznej. Kiedy krytyczne czasy już minęły, przychodzą zwykle stan. Dzięki przełomowej owulacji obliczu niemal 60 procent płci pięknej po 40 latach. Jednak 50 jest to zjawisko bardzo rzadkie. Aby uniknąć błędnej diagnozy, wymaga Ultrasonografia. Opisane krwawienie nie trwa dłużej niż jeden tydzień, a często nie powodują żadnego dyskomfortu.

Ciąża to inny rodzaj

Co innego jest krwawienie podczas przyczyn menopauzy? Powyższy objaw może wskazywać ciekawą pozycję. Często na początku menopauzy kobiet doświadcza przełomowej owulacji. Warunek ten jest opisany w poprzednim akapicie. Jeśli pęcherzyk pęknięcie nastąpiło podczas stosunku płciowego, może również nastąpić poczęcie. Ze względu na zmiany w wewnętrznych narządów rozrodczych, prawie 30 procent ciąż kończy się poronieniem, czy płód rozwija się poza macicą. Lekarze przypisują to do niewystarczającej produkcji hormonów.

Leczenie zależy od woli pacjenta. Jeśli kobieta chce zatrzymać dziecko, nie zaleca się częściej, to jest przepisane leki hormonalne na podstawie progesteronu. Takie leki mogą najlepiej chronić płód przed odrzuceniem. Jeśli chodzi o ciąży pozamacicznej, lekarze uciekają się do zabiegu. W wyniku tego, nieprawidłowe jaj jest usuwany, a w niektórych przypadkach, jednostka, w której rozwija się.

Zaburzenia hormonalne

W przypadku wystąpienia krwawienia w okresie menopauzy, przyczyny mogą być spowodowane hormonami. Wraz z nadejściem menopauzy, istnieje nierównowaga estrogenu i progesteronu. Jednak substancje te nie przestają być produkowane natychmiast. Od pewnego czasu istnieje małe stężenie nich w ciele. Ze względu na fakt, że owulacja nie występuje, endometrium zgęstnieje znacznie. Kończy się ciężkiego krwawienia. Jeśli czas nie zwraca uwagi na te objawy, to może wystąpić z nieprawidłowymi formacji w wewnętrznej warstwie genitaliów, ale o tym później.

Leczenie tej sytuacji jest częściej chirurgicznie. Pod wpływem znieczulenia podawanego kobiecie w głęboki sen, a następnie zeskrobać ciało za pomocą łyżeczką. Warunkiem jest późniejsze manipulowanie powstałego materiału w kierunku histeroskopii.

Mięśniaki i polipy

Krwawienie w okresie menopauzy często powoduje patologiczne. Wiele kobiet w obliczu takich nowotworów, jak polip lub mięśniak. Narośli zawsze tworzą śluzowych narządów płciowych warstw. Mięśniaki mogą rosnąć nawet wewnątrz lub na zewnątrz. Aby wykryć ten proces, trzeba udać się do lekarza. Zazwyczaj diagnoza jest przez histeroskopii.

Procesy uzdatniania opisano często wykonywane operacyjnie. Często lekarze nalegają na całkowitym usunięciu macicy, aby chronić kobietę przed nawrotem i powstawania nowotworów. Obecnie znane lekarstwo bardziej oszczędzające metody leczenia mięśniaków i polipów. To spalanie, blokowanie tętnic, które karmią guzy, i tak dalej. Jednakże, kobiety w okresie menopauzy, są one rzadko stosowane.

przerost endometrium

Ta diagnoza jest najczęściej umieszczony kobiet w wieku reprodukcyjnym. Jednak w okresie menopauzy, problem ten występuje również. Rozrost nazywany jest nienormalny wzrost wewnętrznej warstwy macicy. Przyczyny mogą być różne tam: od procesu zapalnego, kończąc zaburzeń hormonalnych.

Wyrównanie tego stanu jest stosowanie metod chirurgicznych (skrobania) i konserwatywne leczenie hormonalne. Kobiety często przypisane są biologicznie czynne substancje pomocnicze, takie jak „Indinol” i „Epigallat”. Jednak pomimo dodatniego sprzężenia zwrotnego, ich skuteczność nie została formalnie udowodnione.

zaburzenia endokrynologiczne

Często krwawienia u kobiet może wystąpić z naruszeniem tarczycy. Należy zauważyć, że proces ten nie zdarza się tylko w okresie menopauzy. Problem może się nasilić w każdym momencie życia płci pięknej.

Leczenie chorób takich jak niedoczynność tarczycy lub nadczynnością tarczycy powinny być wykonane wyłącznie z wykwalifikowanych specjalistów. Nie self-korekta nie jest dozwolone. Jeśli problem jest poważny krwotok, leczenie medyczne jest przeprowadzane w szpitalu i stosowane leki, takie jak „Vikasol”, „Dicynonum”, „Tranexam” i tak dalej. Jednocześnie płci pięknej można podawać suplementy żelaza, takie jak „Sorbifer”.

Nieprawidłowości w układzie krążenia

Czasami odprowadzanie krwi z narządów płciowych w okresie menopauzy występuje z tego powodu, że kobieta cierpi małej liczby płytek. Fakt ten można określić za pomocą prostego testu laboratoryjnego. W takiej sytuacji konieczne jest, aby rozwiązać ten problem bezpośrednio, zamiast wyeliminować przyczynę.

Do leczenia zaburzeń krzepliwości płci pięknej jest przewidziane powyżej czynników hemostatycznych. W skrajnych sytuacjach może potrzebować pomocy dawcy. Takie kobiety są zabronione brać leki, leki rozrzedzające krew. Zaostrzyć problem może nawet zwykła aspiryna.

Stosowanie leków

Często zdarza się, że zaczyna się krwawienie w okresie menopauzy. Przyczyny – leki. Jeśli płci pięknej cieszy doustne środki antykoncepcyjne, a następnie biorąc je niewłaściwy może spowodować plamienie. W leczeniu patologii to jest konieczne, te same preparaty hormonalne, ale pod nadzorem lekarza.

Krwawienie może powodować urządzenie wewnątrzmacicznego. Jeśli jest to w pewnym momencie przebija ścianę macicy, to sytuacja staje się niebezpieczna dla życia pacjenta. W tym przypadku przeprowadzono chirurgiczny i szycie perforację.

krwawienie w okresie menopauzy: Leczenie w domu

Niektóre kobiety są skłonni uwierzyć, że nie należy korzystać z usług medycznych w podobnej sprawie. Te przedstawicieli słabszej płci stosowane receptury babki, aby rozwiązać problem. Jednym z najbardziej popularnych środków jest nalewka z pieprzu wody. Weź go na kilka kropli codziennie przez cały krwawienia. Jaki jest stosunek lekarzy do takiego podejścia?

Lekarze mówią, że gdyby nie było krwawienia w okresie menopauzy, leczenie środków ludowej jest niedopuszczalne. Oznacza to opisano powyżej, nie jest w stanie rozwiązać problem, z powodu których objawem pochodzi. Nalewka rdest może nieznacznie zmniejszyć intensywność krwawienia. Lekarze powinni pamiętać, że problem może prowadzić do rozwoju bardzo poważne konsekwencje. w przypadku reklamacji wizyty u lekarza i pobyt zdrowe!