309 Shares 2587 views

Co to jest menopauza czy menopauza?

Co to jest menopauza i jeśli chodzi?

Menopauza nazywana jest całkowite zaprzestanie cyklu miesiączkowego. Dzieje się tak w przybliżeniu między 40 a 55 lat. Jest to nieunikniony proces fizjologiczny, w którym ciało kobiety istnieją różne rodzaje zmian. Jajniki wytwarzają mniej estrogen – hormonu odpowiedzialnego za złożonej funkcjonowania narządów wewnętrznych oraz przepływu menstruacji. Początek menopauzy, często towarzyszy ogólne złe samopoczucie, obniżenie poziomu hormonu znajduje odzwierciedlenie na skórę, błony śluzowe, włosów, układu moczowo-płciowego, kości.

Przegląd

2-3 lata przed całkowitym zaprzestaniu cyklu rozpocząć zakłócenia menstruacji: ilość krwawień może być zwiększona, ale zmniejsza się ich trwania. Każda kobieta powinna wiedzieć, co jest menopauza, i być gotowy na to, zdawać sobie sprawę z możliwych objawów i hormonalnej terapii zastępczej. Jeśli okres ten nie rozpocząć w ciągu roku, oznacza to tylko jedno – wystąpienia menopauzy. Aby to sprawdzić, należy oddać krew do oznaczania hormonu, który stymuluje mieszki jajnika. Lepiej nie czekać na rok i dostępu do ginekologa po poradę.

symptomatologia

Co to jest menopauza, odkryliśmy, a teraz spójrzmy na jego przejawach. Przed i po przybyciu menopauzy gniazdowy korpus przechodzi szereg zaburzeń hormonalnych, które mają różne objawy. Typowe objawy: uderzenia gorąca (pocenie się, dreszcze), nieprawidłowości miesiączkowania, zmiany w układzie moczowo-płciowym (częste zapalenie pęcherza, nietrzymanie moczu), suchość pochwy, zaburzenia w nastroju, depresja, bezsenność, drażliwość, agresja jest nieuzasadnione.

Co robić

Aby złagodzić objawy kobiety powinny przestrzegać pewnej diety. Staraj się jeść mniej, ale lepiej nie wykluczyć pokarmy, które są bogate w tłuszcze zwierzęce. W umiarkowanych ilościach picia wódki, kawy, czarnej herbaty. Zdrowa dieta wiąże się z obecnością w diecie więcej świeżych warzyw, zbóż, mleka i produktów mlecznych, owoców. Zmniejszyć lub nawet pozbyć się bolesnej fali pomóc ćwiczenia. Jogging, szybki marsz, pływanie, siłownia, taniec pomoże zachować zdrowie i budować zaufanie. Suchość śluzowych narządów płciowych, lekarze zalecają stosowanie rozpuszczalnego w wodzie środka smarnego, śmietany, świece. Nie złe pomaga zwykłej wazeliny. Co to jest menopauza? Ten szczególny stan, w którym kobieta musi starannie i dokładnie o ich zdrowie i przestrzegać zaleceń lekarza.

Wyeliminowanie skutków menopauzy

Tylko ginekolog może wyznaczyć hormonów w okresie menopauzy, a także różne suplementy. Menopauza jest związane ze zmniejszeniem stężenia estrogenów, HTZ (hormonalna terapia zastępcza), aby pomóc pozbyć się lub łagodzić nieprzyjemne objawy. Obecnie większość antykoncepcyjne zawierają hormony naturalne, więc praktycznie żadnych skutków ubocznych na organizm. Estrogen jest wytwarzany w postaci czopków, żeli, kremów, plastrów i tabletek. Ponadto, lekarz może przepisać progesteronu w profilaktyce krwawień i nowotworów.