715 Shares 9233 views

Olej silnikowy „Addinol”: opis, rodzaje, cechy i recenzje

Po raz na dziesięć tysięcy kilometrów, dodany ordometre, kierowca pyta: „Co powodzi?”. Oczywiście, ktoś już dawno stwierdzono olej, idealnie nadaje się do konkretnego silnika, ale ktoś wciąż szuka, ze względu na jakość oleju zależy bezpośrednio od pracy i życia silnika. Ponieważ opcje są teraz bardzo dużo, i spróbować wszystko nie ma sposobu, kierowcy są zmuszeni polegać na opiniach internetowych. Olej „Addinol” nie jest zbyt popularne w Rosji, ale z każdym rokiem coraz więcej kierowców wybrać dokładnie to.


producent

ADDINOL Lube Oil na rynku od 1936 roku. Jest to niemiecka firma, która produkuje zaawansowane technologicznie środków smarnych. W rosyjskim rynku pojawił się niedawno, od 2000 roku, choć oficjalnych dostaw ropy naftowej w ponad osiemdziesięciu krajach na całym świecie. Zakres od około sześć różnych typów smarów. Do prób producent zawsze być grzbiecie fali i stale rozwijać innowacyjne produkty, takie jak olej do łańcucha wysokiej temperatury oleju przekładniowego lub Cliptec Eco Gear.

Zatem, producent stale poprawia poziom jakości produktów i technologii. Na oficjalnej stronie internetowej producenta, można wyświetlić pełną kartę jakichkolwiek cech produktu i dane dotyczące testów silnikowych.

dla samochodów osobowych

Gama olejów do samochodów osobowych zbyt wielkie. Na przykład, dla wielu kierowców znalezienie go było olej "Addinol" 5W-40 ( "Super Light" 0540). Producent stwierdził, że jest to syntetyczny olej z funkcji zużycia paliwa, aby zapewnić łatwy ruch silniki benzynowe i diesel. Jest on przeznaczony tylko dla samochodów osobowych i nadaje się zarówno dla silników z turbodoładowaniem i silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Klasa lepkości SAE 5W-40.

Producent zaświadcza, że olej ma doskonałe właściwości gdy zimny rozruch i zauważa nieznaczny zużycie ze względu na dobrą płynność w niskich temperaturach oleju. Ze względu na niską emisję szkodliwych substancji pozostaje czysta silnika we wszystkich warunkach eksploatacyjnych, ale także zwiększa jego okres sluyuby. Olej zużyty nieznacznych odstępach długo zastępcze, które jest osiągnięte poprzez zapobieganie lakierniczej różnych złóż i zagęszczanie oleju. Poza olejem „Addinol” spełnia normę Euro-3, co zmniejsza obciążenie środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji szkodliwych produktów spalania. Chodzi objętości puszki od jednego do dwudziestu litrów z bębnami 50 i 205 litrów.

w rzeczywistości

Konsumenci są już przyzwyczajeni do faktu, że nie należy umieszczać zbyt wiele zaufania cały deklarowany informacji. W praktyce, warto sprawdzić i masło „Addinol”. Opinie konsumentów o nim są dość dobre. Kierowcy mówią zmniejszenie zużycia oleju i brak depozytu i zakoksovki nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Silnik uruchamia się cicho, co dla wielu jest ważnym czynnikiem.

W naszym kraju, gdzie zimy mogą być ostre i lato – gorąco, dobre naftowej – jest to konieczność. Tradycyjny „zima” i „Lato” olej znaleźć na półkach niemal niemożliwe. Jak może zachowywać się w rosyjskiej każdą pogodę „olej” Addinol 5W40?

opinie

Kierowcy są lojalni produkt: Olej jest doskonała okazał się na niskim i średnim paśmie temperatur (-35), tak aby urządzenie było nabyte nawet w mrozie, oczywiście, z dobrą baterią. Dla zimnych regionach jak do lepszej pracy na zimę powinny wybrać olej o niższym wskaźniku lepkości.

Kierowcy, którzy korzystali z tego oleju, potwierdza, że produkt jest doskonały stosunek jakości do ceny. To wygląda dobrze nawet po upływie 10-15 tysięcy kilometrów, gdy wiele z nich już robi zastępstwo, więc zasób olej bazowy jest bardzo wysoka. Nasycony zestaw dodatków doskonale neutralizuje produktów utleniania.

Kiedy zmienić?

Każdy producent oleju określa swoje zalecenia dotyczące stosowania produktu. Zmień olej „Addinol” doradzić co 15-20 tysięcy kilometrów, ale dane te nie uwzględniają szczególny styl jazdy kierowca. Taka luka między pełną wymianę oleju będzie przydatny tylko do tych, którzy większość czasu jedzie z prędkością nie więcej niż sto kilometrów na godzinę. Jeżeli średnia prędkość stu do stu trzydziestu kilometrów, przebieg zmniejsza się o pięć tysięcy kilometrów.

Jeśli kierowca lubi jeździć, a często na prędkościomierz pokazuje prędkość 150-170 km / h, olej należy wymieniać co pięć tysięcy kilometrów, ponieważ przy takich prędkościach w każdej chwili, nawet syntetyczny olej szybko traci swoje właściwości ochronne. Okazuje się czarną mazią, konsystencję podobną do wody. Dlatego podczas jazdy przy wysokich prędkościach, racjonalne i ekonomiczne kupić tani olej, taki jak półsyntetyczne i częściej ją zmienić i uzupełniane w miarę potrzeb. Pomoże to utrzymać silnik w porządku.

Ostrzeżenie – fałszywe!

Pomimo faktu, że olej pojawił się na rosyjskim rynku stosunkowo niedawno, dzielny fałszerze zaczyna przyjmować i olej silnikowy „Addinol”. Jej cena waha się od 400 do 500 rubli za litr (w zależności od regionu i punkcie sprzedaży), więc ich zainteresowanie tymi produktami jest uzasadniona. Nie wlać mieszaninę do silnika nieznanego pochodzenia, należy postępować według prostych zasad.

Kupujący przy wyborze dostępne tylko puszki inspekcji. Powinno to wyglądać jak nowe, bez zarysowaniami i oznak dawnego użytkowania. Pokrywa bez szczelnej „anten” – pierwszy znak, że to „olej Addinol” nie jest z Niemiec. Następnie należy zwrócić uwagę na szwie jeśli niechlujstwa, to najprawdopodobniej, zanim fałszywy. Jest jeszcze inny trik, w oparciu o terminach, które są określone na opakowaniu. Porównaj wszystkie dane podane i datę wycieku oleju. Data puszek produkcyjnych, zazwyczaj podany na dole. Na fałszywych numerów może nie odpowiadać.

osłona logika

Na przykład, olej rozlany 2 stycznia, 2017 i pojemnik wykonany jest na 2 lutego 2017. Jest to rozsądne założenie, że olej nie może być rozlany do kanistra, który w tym czasie nie istniał. Te małe sztuczki może pomóc uniknąć kupowania podrabianych.

Życie kierowca łatwiejszego i że na oficjalnej stronie producenta można znaleźć obraz w górę puszek dla każdego produktu, a wiele produktów ma swoje własne cechy. Nie można określić, a wszystkie zmiany wprowadzone do projektu danego kontenera. Oczywiście, warto kupić olej tylko u autoryzowanych sprzedawców TM „Addinol” w Rosji – to jest korzystne, aby zawsze zachować poziom jakości na wysokości.

Gdzie kupić?

Od 2000 roku w Rosji było oficjalnym przedstawicielem producenta, ale do tej pory produkty nie są zbyt powszechne na rynku. Jednak w prawie wszystkich większych miast w oleju „Addinol” można znaleźć, a lista adresów sklepów i można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej – jest szybciej i wygodniej niż prostego wyszukiwania internetowego. Aby to zrobić, należy przejść do witryny internetowej w sekcji „Gdzie kupić”. Po lewej stronie ekranu w „City”, można zobaczyć pełną listę miast, w których znajdują się sklepy sprzedające produkty TM „Addinol”. Przy wyborze miasta na mapie natychmiast wyświetla wszystkie dostępne zapasy, na przykład, w rejonie Moskwy przez ponad dwa tuziny i Lipieck – tylko jeden. W kolumnie po prawej stronie karty wyświetla podsumowanie sklepu, w tym kontaktów, więc łatwo zadzwonić i sprawdzić dostępność niezbędnych oleju. Możliwe i zakup przez Internet.