480 Shares 4130 views

Jak używać czasownika być w języku angielskim

W dwudziestym pierwszym wieku, angielski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie, a także ogólnie przyjętych międzynarodowych środków komunikacji. Według różnych szacunków, są właścicielami około półtora miliarda ludzi na naszej planecie. Więc jeśli często podróżujesz za granicą, pracy lub planuje dostać pracę w biurze międzynarodowej firmie i robić interesy z zagranicznymi współpracownikami lub mają potrzebę czytania literatury w oryginale – nauka języka angielskiego jest obowiązkowa dla Ciebie. Obecnie istnieje wiele metod i podręczniki, głównym celem szkoleń językowych jak najszybciej, zwłaszcza, że angielski jest dość łatwy do przyswojenia, musimy tylko regularnie pracować na ich słownictwa i gramatyki, aby dowiedzieć się naiwny, co nie jest trudne. Rozważmy jeden z podstawowych tematów, a mianowicie jaki jest czasownik być w języku angielskim, jego stosowania w piśmie iw mowie potocznej. Dowiedziawszy się tego gramatyczną sekcję informacji, można łatwo tworzyć proste zdania potrzebne do komunikacji. Przede wszystkim należy uważnie czytać temat i zabezpieczyć go przykładach.


Czasownik być w języku angielskim

Po pierwsze, należy pamiętać, że być może będzie semantyczny (najczęściej w tym kontekście jest stosowany najczęściej) i modalne lub pomocniczy czasownik. Mimo pozornego skomplikowania, aby nauczyć się prostych zasad jej użytkowania jest bardzo proste. Rozważmy przypadki, w których czasownik być w języku angielskim służy jako znaczeniu. Po pierwsze, w tym kontekście, to będzie rosyjscy analogi „być”, „wystąpić”, „być wszędzie.” Bo się być związane z czasowników nieregularnych, że odmiana będzie się różnić w zależności od czasu i przedmiotu, z którego korzystać z tej części mowy. Patrz tabela poniżej, w jaki sposób sprzężony czasownik być w języku angielskim. Pomimo znacznej ilości informacji, przedmiot ten musi być odpowiednio zapamiętać, ponieważ jest to bardzo ważny element języka gramatycznej.

Jak odmieniać czasowniki być

Number (sing. I PL). Twarz (1, 2 lub 3) Obecnie prosty czas Proste przeszłym
Jedności. liczba 1-ty Jestem byłem
Jedności. liczba 2-ty jesteś byłaś
Jedności. liczba 3-te On / ona / ono jest On / ona / ono było
Mnozh.chislo 1-ty Jesteśmy byliśmy
Mnozh.chislo 2-ty jesteś byłaś
Mnozh.chislo 3-te byli

Przykłady:

On jest w domu babci. – On (jest) w domu swojej babci.

Nie ma żadnych informacji na ten temat. – W tym momencie nie ma informacji.

Być, aby działać jako link-czasownika

Angielski gramatyka czasownik tkwi w zastosowaniu jakiegokolwiek wniosku i powinien zawsze znajdować się po rzeczowniku. W tym przypadku, aby być – więź między podmiotem i nazwiskami członków orzecznika. Patrz tabela powyżej, przy czym jego odmiany są podane w szczegółach, bo tu postać będzie zależeć będzie od liczby osób i rzeczownika.

Przykłady:

To jabłko jest bardzo smaczne. – To jabłko jest bardzo smaczne.

Ona jest jej starsza siostra. – To jej starsza siostra.

Dziś jest deszczowy dzień. – Dziś, deszczowy dzień.

Negacja czasownika być ukształtowane i nie tworzą z użyciem cząsteczek, które występuje po orzeczenia. Na przykład:

My nie ma już. – Jesteśmy już nie istnieje (nie w tym samym miejscu, gdzie były one wcześniej).

Mary i Jack nie są koledzy ze sobą nawzajem. – Mary i Jack koledzy.

Ponadto, w niektórych, ale bardzo rzadkich przypadkach, być stosowane jako czasownik modalny lub jako pomoc przy tworzeniu długiej formie. Na przykład:

Ona jest przejść swój pierwszy egzamin. – Ona przejdzie swój pierwszy egzamin (modalność być w tym przypadku ma zamiar coś zrobić).

Ona czyta książkę. – Czytała powieści (w tym przypadku będzie to prosta forma pomaga długo).

Tabela czasowników w języku angielskim

W dowolnym języku, jest to jedna z najważniejszych części mowy. My absolutnie nie może przekazać żadnych działań bez użycia czasownika w zdaniu. W języku angielskim, można je podzielić na regularne i nieregularne (czyli tych, których przeszłego nie jest utworzona przez przepisy). Ich tabeli można znaleźć w każdym podręczniku lub toku nauki języka. Teraz nam tylko za najbardziej aktywnych czasowników w języku angielskim. Zaleca się je zapamiętać. Ta wiedza jest o wiele łatwiejsze do komunikowania się i czytać artykuły czy fikcja.

Większość używanych słów w języku angielskim z tłumaczeniem
czasownik Tłumaczone na język rosyjski
być znajdować się
puszka w stanie, by móc
mieć mieć (stock)
zrobić rób
stosowanie używałem
powiedzieć mówić
zrobić zrobić, aby
jak jak
napisać napisać
wyglądać szukać czegoś
zobaczyć zobacz wszystko
wezwanie zwraca lub zadzwonić do kogoś
przyjść przyjść
iść przejść (czasownik ruch)
wiedzieć Wiesz, uczyć
żyć na żywo, życie żyć gdzie indziej
wziąć wziąć
praca pracować w t. h. na cokolwiek lub gdziekolwiek
odnaleźć odnaleźć
dostać odbierać
napisać coś napisać
mówić rozmowa, rozmowa
dać dać, dać
pomoc pomóc każdemu
czytać czytać
kupować kupić, sklep
spotkanie spełniają lub spełniają
zrozumieć zrozumieć
powiedzieć powiedzieć (coś komuś)
przybyć aby dojść do dowolnego miejsca

Zapamiętać listę czasowników, łatwo być w stanie utrzymać prostą rozmowę lub czytać proste teksty literackie. Teraz jesteś o krok bliżej do bycia łatwo mówić w języku angielskim.