793 Shares 6462 views

Dynamo: transformacja energii w elektrowni energii elektrycznej

Ci, którzy nadal pamięta swoje lata szkolne, prawdopodobnie nie zapomnieli poczucie przynależności do małego cudu na lekcji fizyki, gdzie nauczyciel wyraźnie wykazane konwersja mięśni energii osoby na energię elektryczną. Skromne w wielkości i posiada dynamo bez żadnych przewodów z gniazd i baterii podczas obracania pokrętła zapalił żarówkę – a im szybciej pokrętło, tym jaśniejszy jest spalona.

Dla poczucia zdziwieniem jednak mieszał się ze zdrowym sceptycyzmem: wiek elektryczności, wyloty niemal na każdym kroku, stosy baterii. Tak czy nie pracować z jego rąk i nóg, jeśli tu są – owoce wielkich odkryć?

Ale co zrobić, gubię się w świetle dnia i uznał, że opłata na słowach nowopowstała gadżet lub nawet starych telefonów komórkowych w zera absolutnego?

Pomysł, który już zwrócił się ponad pół wieku, między innymi, dobrze znane przez tych, którzy w dzieciństwie prowadził lekkomyślnie na transport dwukołowy. Najprostszym dynamo w rowerze zebranych dosłownie na kolanie i podłączonego do przedniego koła, napędzany jest nieodpłatne energii pedałowania żarówka latarki, oświetlając jak svechereet, drogi.

Korzyści z otwarcia Faraday docenione i wojskowy. W rzeczywistości, bateria faktycznie ma wartość tylko tak długo, jak to ma ładunek. Spędziwszy go, okazuje się bezużyteczny ciężkiego przedmiotu, którego zamiast lepiej jest wziąć jedną cynk z amunicją. Potrzebują energii? Żołnierz na to? Ostudzić następująco kontrolę generator, aby zapewnić pracę w radiu. (Ponieważ generator i wezwał ludzi – „żołnierz-motor”).

W rzeczywistości niewiele się zmieniło wraz z pojawieniem się wysokiej technologii. Gadżety – gadżety, a nie zasilania ich wartości równej zero, zwłaszcza jeśli nie są one obciążone, że w niedalekiej przyszłości. Wartość paneli słonecznych jest również utracone w pochmurnej pogodzie lub w nocy. Dynamo w tym zakresie więcej niż opodatkowania. był tam człowiek, w stanie obrócić uchwyt, a prąd będzie!

Pionierami w tym przypadku, oczywiście, byli rzemieślnicy, którzy są przyzwyczajeni do tego, że niemal wszystko w tym świecie, w tym dynamo, ręce powinny być zrobione. Samouk nie skąpić na wymianę swoich osiągnięć, a w wyniku specjalistycznych magazynów wypełnionych zdjęciami i rysunkami prostych urządzeń, łatwo ładować baterii latarnia, telefony komórkowe, smartfony, i Nawigacja GPS. Nie zapomnij miłośników rowerowych podróży: tylko długą podróż – i „on-board” dynamo zapewni pełne naładowanie telefonu iPhone lub aypada.

Wreszcie, widząc korzyści wynikające z praktycznego stosowania wizualnych lat pomoce szkolne, a następnie przez producentów amatorów jak i profesjonalistów dokręcone. Teraz na rynku jest dość urządzeń przenośnych, zapewniając użytkownikowi konwersję energii mięśni na energię elektryczną przez prawie żadnej elektroniki. Na przykład, mała latarka LED, która mieści się w dłoni, posiada uchwyt na zawiasach. Wystarczy na minutę skręcać z prędkością dwa obroty na sekundę do kilku minut urządzenia źródła światła.

Bardzo zadowolony z faktu, że równolegle z tym urządzeniem jest sprzedawany i dynamo, specjalnie zaprojektowanym dla nastolatków zainteresowanych nauką. Nieustannie eksperymentuje w domu, można nie tylko zrozumieć, jak uzyskać czystą energię elektryczną bez baterii i akumulatorów, ale również wymyślić coś nowego …