741 Shares 3461 views

Jak zrobić gumkę w domu z gumy?

Jak zrobić gumkę w domu? Takie pytanie nie jest odwiedzany przez wszystkich. Po gumką – tanie rzeczy, które można kupić w każdym sklepie z artykułami biurowymi. Ale może to być, w razie potrzeby, niezależnie od siebie. Ta opcja jest przeznaczona dla tych, którzy chcą coś zrobić z rękami. Może on być wykorzystywany do wytwarzania wyspecjalizowane gliny lub gumy jednolite.

środki zaradcze

Więc jak zrobić gumka w domu może praktycznie każdy powinien być przygotowany wcześniej. Oczywiście, używane do produkcji substancji nieszkodliwych. Jednakże, warto pomyśleć o środkach zaradczych. W pierwszym wymagają specjalnych okularów. Oczy potrzebują ochrony najbardziej. Aby chronić odzież przed brudem, szlafrok, można użyć fartuch.

Jak zrobić gumkę w domu?

Aby rozpocząć przygotowania wszystkich niezbędnych składników. wymagane do produkcji gumki:

  1. Woda – 30 ml.
  2. Jednolite opony, np Pliatex – 30 ml.

Dla lepszego wykorzystania substancji składników w pojemniku, który nie reaguje z innymi substancjami. Co do zasady, to jest z tworzywa sztucznego lub szkła. W dużej misce wymieszać składniki, które mają być mieszane i gumkę. Substancje mają dobre połączenie. Jeśli jest to pożądane, wiele składników może być zwiększona. Jednak proporcje substancji musi być zawsze utrzymana.

Wymieszać wszystko z octem

Więc jak zrobić w domu bez gumki kwasu jest niemożliwe, zaleca się używać destylowanej octu. 30 ml tej substancji należy wlać do oddzielnego pojemnika szklanego. Dopiero po tym można dodawać w mieszaninie octu wody i gumy. Ważne jest, aby przestrzegać proporcji. W przypadku korzystania z większej liczby elementów, ilość octu i zwiększają koszty wytwarzania gumki. Gdy ta proporcja octu, wody i gumy muszą być przechowywane i być 1: 1: 1.

W trakcie mieszania mieszanina musi być przekształcony w gęstej masie gliny przypominającą konsystencję. W powstałej kompozycji, można dodać trochę piasku, około 1 łyżeczkę. Składnik ten nie jest obowiązkowy. Jednak, piasek jest w stanie poprawić właściwości gumki. Ponadto, sól mogą być wykorzystywane do tych celów.

Ostatnim etapem

Aż mieszanina jest zamrożone, trzeba nadać mu kształt. Jeśli kompozycja przykleja się do rąk, może być stosowana do nich talku lub mąki. Można również użyć formy do gliny. To znacznie upraszcza proces. Tworząc przed użyciem zaleca się dodatkowo posypać talkiem. Gdy wszystko jest gotowe, należy ostrożnie zdjąć gumkę. Forma wstępna powinna być umieszczona w zbiorniku z wodą. Guma ciecz należy pozostawić na kilka minut. Gdy wszystkie pęcherzyki znikają z powierzchni obrabianego przedmiotu, konieczne jest, aby usunąć go z wodą i wysuszyć. Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić z gumki w domu. Osuszyć produkt gotowy może być suszarką do włosów lub zwykłego ręcznikiem.