114 Shares 2826 views

Ściany gipsowo-kartonowe własnymi rękami

Płyty gipsowo-kartonowe są najbardziej popularne materiały wykończeniowe. Dzięki niemu można łatwo przekształcić zakrzywione ściany w idealnie płaskiej powierzchni, jak również ewentualnej budowy przegród wewnętrznych w dość krótkim czasie. Ściany, sufity, ścianki działowe, dekoracyjne wzory dowolnej złożoności – to wszystko może być wykonane z płyty gipsowo-kartonowej. I pracować z tym materiałem nie musi posiadać żadnych specjalnych umiejętności. Jeśli masz zamiar zrobić partycję lub ściany gipsowo-kartonowych, aby dowiedzieć się, na tyle podstawy za pomocą tego wszechstronnego materiału, i widać, że płyty gipsowej ściany z rękami – to bardzo proste.

Przed wykonaniem ścianki kartonowo-gipsowych, trzeba nauczyć się teorii i przygotować niezbędne do tego narzędzia. Do konstrukcji ściany, trzeba poziomicy konstruktora'S, pionu, ołówka środka taśmy, nożyce cyny, przewód barwiący lub grubości nici, kreda, młot i śrubokręt. W celu okazały się wysokiej jakości i trwałe ściany płyt gipsowo-kartonowych z rękami, musisz zebrać wiarygodne ramy, które będą służyć jako fundamentów muru.

Rama do ścian gipsowo-kartonowych z drewnianych listew i profili metalowych. Uważamy w niniejszym opracowaniu zespół ramie profili. Oczywiście, przed podjęciem ramki do ścian należy podzielić. Zaznaczając jakość przyszłość zależy w dużej mierze na ścianach.

Zacząć liny lub przewód zabarwienia należy zauważyć linii prostej na podłodze. Wzdłuż tej linii zostanie ustalony niższy profil. Po tym, za pomocą linii pionu powinien być oznaczony z tej samej linii na suficie. Pamiętaj, że procedura ta powinna być przedmiotem szczególnej uwagi, ponieważ najmniejsza niedokładność doprowadzi do tego, że można uzyskać krzywą ścianą.

W ten sposób górne i dolne linie są oznaczone i można rozpocząć łączników profili prowadzących. W zależności od podłogi do sufitu profilu materiał powłoki jest zamocowany za pomocą różnych metod. Drewnem profilu pokrycia zabezpieczone za pomocą zwykłych śrub, i do mocowania na betonowej podstawie za pomocą kołków i śrub nylonu.

Po górne i dolne profile są stałe, to jest konieczne ustawienie pionowe profile ścian. Profile pionowe są wstawiane poziomo i zamocowany za pomocą śrub lub nitów. W tym przypadku, pionowe prowadnice muszą być również przymocowane do ścian.

Teraz jesteś gotowy do montażu regałów pionowe profile. Minimalna odległość między profilami ciała – 60 cm. Profile pionowe są mocowane do górnej i dolnej profilu jak również do ściany za pomocą wieszaków. Ponieważ do mocowania wieszaków na ścianie trzeba będzie wywiercić otwory, konieczne jest dołączenie profilu pionowym i zaznaczyć punkty mocowania na ścianie. Dalsze wzmocnienie zawiesiny do ścian opartej na jednym poziomie kolana, po jednym na wysokości ramion, a ponadto nie mniej niż licznika. Ale lepiej, oczywiście, zwiększy liczbę zawieszeń.

Po wieszaki mocowane są do ścian, możliwe jest rozpoczęcie montażu profili regałów. przymocowane również za pomocą śrub lub nitów. Jeśli takie rozwiązanie wydaje się wam nie wystarczająco silny, może zostać wzmocniona między korpusem profile poziome wzmocnienia tym samym profilu. Liczba profili poziomych – według własnego uznania. Ale przeciążyć ramę też nie powinno być.

Kiedy rama jest zmontowana, konieczne jest, aby trzymać w jamie odpowiednie usługi, takie jak prąd i płynące lub telefonicznych kabli. Jak widać, z płyt gipsowo-kartonowych ścian z rękami – to nie tylko proste, ale również funkcjonalne. Po wszystkie kable i rury są ułożone, można przejść bezpośrednio do arkuszy płyt kartonowo-gipsowych.

Płyty są mocowane do profili za pomocą śrub, w naszym przypadku jest to niezbędne do korzystania z wkrętów samogwintujących do metalu. Minimalna odległość pomiędzy śrubami – 25 cm. Należy również pamiętać, że wszystkie krawędzie arkuszy płyt kartonowo-gipsowych należy dołączyć do profilu, nikt krawędź nie powinna wisieć w powietrzu. Po wszystkie arkusze są stałe, możliwe jest od początku do końca. Szwy między arkuszami siatki i klejone shpaklyuyut wzmacniających. Dalsze wykończenie – według własnego uznania.

A gipsu deska ściana z rąk – to całkiem proste i struktura funkcjonalna. Jak widać z artykułu o tym nic skomplikowanego, a nawet niedoświadczony człowiek, aby wykonać zadanie. Najważniejsze w tym przypadku – aby mieć dobre narzędzia i chęć zrobienia czegoś z ich rąk.