232 Shares 6810 views

Maszyna chleb naprawić swoje ręce. Chleb maker nie działa: Możliwa przyczyna. Chleb producent części

Opiekacze – dość skomplikowane urządzenie. Jest w stanie zadowolić całą rodzinę ze świeżych wypieków. Ale tu problem się: chleb maker nie działa, wymaga kompleksowego remontu. Mogę w domu, aby poprawić sytuację albo musiał skontaktować się z centrum serwisowym?

Opiekacze. Co to jest?

Opiekacze – uniwersalny pomocnik do wypieku domowego chleba. Oprogramowanie posiada szereg programów. Najczęściej producenci przewidują kontynuację pracy po krótkim (nie więcej niż 10 minut) od awarii zasilania.

Ciężar urządzenia jest mała, małe wymiary. Więc zamiast tego kawałka sprzętu może być w dowolnym miejscu w kuchni. Cieszę się, że dziś producenci dostarczają do modelu rynkowego, oszczędnego zużycia energii. Niektóre urządzenia są wyposażone w okienko. W zasadzie, właściciel takiej opcji jest całkowicie bezużyteczne. Istotne jest to, że w przypadku małych przekrojach nadal może być maszyna chleb naprawić swoje ręce. Nie każdy będzie mógł szukać pomocy u wykwalifikowanego technika.

Według doświadczony gospodyni opiekacze – bardzo niezbędne rzeczy. Nawet jeśli spędzasz czas na zakup jednostki i piec chleb codziennie, w ciągu roku zostanie ona zwrócona w pełnym wyposażeniem. Cieszę się, że programy aparatury zdefiniowanej pozwalają upiec chleb i pszenicy oraz żyta i babeczki, a nawet gotować zacięcie.

Zalety i wady technologii

Wśród zalet tych cech wyróżnia się:

 • Minimalizacja kłopoty. wystarczająco kochanką położyć wszystkie składniki receptury w maszynie, ustawić program i czekać na dźwięk koniec pieczenia.
 • Timer obecność. Opcja ta pozwala na opóźnienie rozpoczęcia gotowania.
 • Pieczenie jest zawsze smaczne, świeże, nepodgorevshego chleb.
 • Mając wolny piekarnik. Asystent przejmuje opiekę pieczenia o gotowaniu. W piekarniku, można umieścić inne danie.

Oczywiście, to nie jest bez wad, a to urządzenie:

 • Nie ma możliwości, aby upiec chleb o dużej wilgotności, na przykład, ciabatty.
 • Forma do pieczenia zawsze będzie taki sam ze względu na obecność tylko jednej filiżance.
 • Na raz można tylko upiec jeden bochenek.
 • Dość drogie, jak się okazuje, jeśli maszyna chleb do naprawy własnymi rękami. Szczegóły zastąpienie starego elementu na nowy może kosztować dużo.

W przeciwieństwie do pieczywa w piecu i opiekacze

Jeśli porównamy chleb w piecu ispechonny opiekacze i można znaleźć znaczące różnice.

 • Możliwość ozdobienia bochenek kawałki, posypać go z nasion lub otręby, smaru z olejem roślinnym lub ubite jajko. Jest to możliwe, jeśli zaufać tak ważnego procesu elektroniki?
 • Kawałek chleba, ispechonnogo w piecu, zawsze będzie ostry, pachnące, smaczne, rumiane.
 • Opiekacze monotonia form może być nudne. Podczas gdy w bochenek piekarnika mogą być okrągłe, owalne i i kwadratowe kształty. Można spróbować i zrobić chleb lub ciasto.
 • Możliwość upiec kilka bochenków chleba w tym samym czasie lub gotować z dużymi porami, wysokiej wilgotności. Niestety! Opiekacze nie jest w stanie tego zrobić.

Jeśli jednak wybór padł na stanowisku asystenta elektronicznej, to w każdym razie właściciele nie pozostają w przegrany. Maszyna chleb dokonać naprawy własnymi rękami będzie znacznie tańsze niż przywraca piekarnika.

Urządzenie do pieczenia chleba

Obecnie istnieje wiele modeli różnych producentów takiej jednostki. Ale wszystkie one działają na podobnej zasadzie. Tak więc, układ jest taki, maszyna chleb.

Ugniatanie i pieczenie odbywa się w jednym naczyniu – wyjmowaną misę. Specjalny nóż do urządzenia chleba, znajduje się na dnie formy, do mieszania wszystkich składników (w postaci płynnej i), w wyniku czego ciasta. Ze względu na fakt, że ściany usuwalne naczynie szczególnej postaci depresji, otrzymaną mieszaninę składników zebranych w „bochenek chleba”, a rolki w zaokrąglone krawędzie. W rezultacie, wewnętrzne i zewnętrzne warstwy kuli jednolicie miesza się razem.

Oprócz łopatką w jednostce działa dławik na maszynie do chleba. On wraz z łożyskiem i wałem tworzy jednostkę, która jest przymocowana do dolnej formy. Z kolei związek z trzech elementów opiekacze pozwala zablokować miskę na dysku wewnątrz urządzenia.

W procesie ugniatania ciasta i pieczenie go w pożądanej temperaturze, zostaje zachowana. Przez zmniejszenie indeksu ciepła specjalnych czujników podgrzania elementu grzejnego przy pełnym obciążeniu. Ze względu na skomplikowany mechanizm regulacji temperatury skorupy z chleba, aby uzyskać pożądany kolor.

Najczęstsze przyczyny awarii

Przyczyny awarii można ustawić asystenta. Zdejmowane ostrze na chleb maszyna psuje się dość często, ponieważ stanowi ona znaczną część ładunku. Zazwyczaj więcej kłopotów dostarczanie jednostek mechanicznych. Duże obciążenia ogrzewania w wysokiej temperaturze, w reakcji z agresywnych mediów (Kojima ciasta), wysoka wilgotność – przyczyniają się do pękania.

Zdaniem ekspertów, elektronika rzadko nie pierwszy. Ryzyko może być częścią płyty z systemem zasilania. Ze względu na swoje położenie jest w pobliżu komory piekarnika, ponieważ stałe wysokie temperatury w procesie wypieku chleba, ten element może poważnie ucierpieć.

Zdarzały się przypadki, gdy pokrywa złamał maszynę. Powodem tego może być fakt, że jest on zamknięty lub zbyt ciasne lub luźne. Nawet jeśli technikę wykorzystać zgodnie z zasadami i przepisami, nie będzie panaceum. Jakikolwiek wzrost mocy, który nie może mieć wpływu, mogą być szkodliwe dla urządzenia konsumenta.

Rozwiązywanie własne ręce

Jeśli pierwszy asystent w kuchni out of order, trzeba najpierw zapoznać się z instrukcją. Zwykle technologia firmy, która jest producentem sprzętu, wskazują najczęstsze przyczyny awarii. Czasami technika nie działa z powodu banalnych szczegółów. Instrukcje zawarte w paszporcie urządzenia, wskazują i jak naprawić uszkodzenie. Jeśli przewód pojawił zepsuty zasilacz brakuje lub jest uszkodzony, wówczas problem ten może obsługiwać każdy człowiek, bardziej lub mniej zorientowani w tej dziedzinie.

Oczywiście, jeśli gruczoł na chleb maszyna jest uszkodzona, to nie są 3 opcje, aby rozwiązać sytuację:

 • studiować specjalną literaturę i starają się rozwiązać problem na własną rękę;
 • przewożenia wyposażenia do centrum serwisowego;
 • rzucać maszynę i kupić nowy model.

Oto niektóre opcje oferowane są przez doświadczonych ekspertów, aby rozwiązać ten problem na własną rękę.

 • Musi być odłączona od kielicha łożyska i nie uszkodzić uszczelkę silikonową.
 • Jeśli gruczoł nie płynie, to pozostaje na swoim miejscu.
 • Wał jest stałe, jest umieszczony na pierścieniu oporowym.
 • Na nim należy umieścić podkładkę miedzianą.
 • Mając zamiar ponownie podłączony do wału.
 • To następnie umieścić na podkładce miedzianej.
 • Uszczelnienie oleju jest usuwana z naczynia i w pełni zawarte w podstawie rowka łożyskowego.
 • Dostępne śruba 3 mocowane bardzo bezpiecznie.

Należy pamiętać, że ze względu na wyciek nie zostanie naprawiony miskę i zmienia. Dlatego łatwiej skontaktować się z centrum serwisowym.

Skontaktowaniem się z centrum serwisowym

Możliwe, aby naprawić ekspres do chleba z własnymi rękami, ale że nie przechodzą zbyt drogie, eksperci zalecają, aby skontaktować się z centrum serwisowym. Profesjonaliści mogą określić ich wygląd, lub złamane węzła czujników odpowiedzialnych za miskę momentu obrotowego. A może uszkodzony pas dla maszyny chleba? ustalić przyczynę niepowodzenia jest niezwykle trudne w domu. Wspaniałe doświadczenie, wysoki profesjonalizm, długa praca ekspertów z pełnym wyposażeniem – z powodów, które powinny mieć zastosowanie do centrum serwisowego.

Innym powodem do włączenia złamaną profesjonalistom jednostka – nie trzeba biegać wszystkie sklepy w poszukiwaniu części zamiennych do napraw. Czasami technika renowacji – to jest bardzo drogie. Łatwiej kupić nową jednostkę niż patrzeć na chleb maszyna pas, który jest odpowiedni dla tego modelu. Nawet gdyby udało się skutecznie wyeliminować pęknięcia domu, to nie gwarantuje długą żywotność.

Home opiekacze – coś bardzo potrzebne w życiu codziennym. Dlatego też, jeśli jest uszkodzony, można zaryzykować, aby naprawić swój dom. Ewentualnie (jeżeli karta gwarancyjna wydana przy zakupie, bardziej ważny) – do przenoszenia maszyny do profesjonalistów.