425 Shares 6782 views

jogging godzinę dodaje 7 roku życia?

W ciągu ostatnich kilku lat działa dostał złe opinie. Naukowcy walczą powtarzane doniesienia o nadmiernym zużyciem stawów i niebezpieczeństw stresu na serce. Wielu biegaczy zostali zmuszeni do porzucenia tradycyjnego jogging na rzecz bardziej łagodnych spacerów. Jednak wiele z tego, co przedostaje się w publikacjach poświęconych zdrowego stylu życia, wprowadza w błąd czytelnika.

Ostrzeżenia miał bombę

Według statystyk, liczba biegaczy na drogach stale spada. Na przykład, jeśli w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku regularnie biega zajmujących się ponad 19 milionów osób, jest już w ostatnim roku fani tego typu ćwiczeń ma mniej niż 17 milionów. Wydaje się przeciwnie do reklamy odniosły skutek. Wielu ludzi wierzy, że rzeczywiście jogging może wykonywać swoje życie przedwcześnie.

temu przeciwdziałać

W wyrokach naukowych nie może dokonać ostatecznych wniosków, jeśli nie zostały one potwierdzone przez innych podobnych badań. Płytkie próbka lub zakłóca podmiotowości uzyskanych danych do stworzenia kompletnego obrazu. Dlatego przyszedł do przeglądu dziobowej pracy pozwala nam wnioskować na podstawie kilku eksperymentów. Jednym z takich badań przeprowadzono pracowników University of Iowa w połączeniu z kardiolog z Nowego Orleanu Karlom Lavi.

Jak zapobiegać chorobom układu krążenia?

Wyniki były bardzo przekonujące. Okazało się, że u pacjentów cierpiących z powodu chorób sercowo-naczyniowych, za pomocą działa przedłużyć ich życie. Każdego roku, choroby serca i naczyń krwionośnych przewozić około 17,5 miliona ludzi. Liczba ta jest trzecią część wszystkich zarejestrowanych zgonów. Serce jest także mięsień, potrzebuje regularnych ćwiczeń. Nie możemy sprawić, że serce skutecznie pompować krew przez naczynia, jeśli nie podnieść tętno do wymaganych granicach. Do treningu wytrzymałościowego, liczby te wahają się od 133 do 157 uderzeń na minutę, wystarczających do spalania tłuszczu obciążenia w przedziale 114-137 uderzeń na minutę.

Ustalenia te nie są sprzeczne z poprzednich wyników

Wiele dowodów, które zostały ocenione przez jury złożone z naukowców Karla Lavi podkreślają zwolenników zdrowego stylu życia do umiarkowanej aktywności fizycznej, który jest uważany za optymalny trening krążenia. Innymi słowy, aby być zdrowym, trzeba tylko zrobić codzienne spacery. Potwierdzają to liczne badania epidemiologiczne na dużą skalę.

Dodatkowe roku życia

Jednak naukowcy są pewne dodatkowe ustalenia zostały odkryte. Okazuje się, że trasa ma kilka zalet w stosunku do chodzenia. Jeśli uważamy, że szacunki dokonane, przeprowadzone zgodnie z ustaleniami kilku badaniach, intensywne ćwiczenia są zdolne do dodawania trzech lat życia. Interesujące jest to, że można dostać te świadczenia, nawet jeśli zaczął prowadzić aktywne życie dość późno, w wieku dojrzałym.

Są też inne korzyści

Dodatkowe trzy lata – kusząca perspektywa, zważywszy, że bieganie jest przyjemne doświadczenie. Kiedy osoba z biegiem nasyca organizmowi tlen wzbogacony endorfin w mózgu, hormony szczęścia. A tym bardziej obciążenie, tym większa euforia po joggingu. Autorzy badania kontynuował swoje obliczenia. Jeżeli jesteś zagorzałym fanem wyścigów na szosie i spędzają średnio 2,5 godziny tygodniowo, po 50 latach działalności można spędzić swoje życie tylko 74 procent. Aby być bardziej precyzyjne, co godzinę biegnie daje siedem dodatkowych godzin życia. będzie można wyodrębnić marginalną korzyść, jeśli stopniowo zwiększać swój przebieg. Jeśli przezwyciężyć co tydzień przez okres co najmniej 100 kilometrów, to zrobić ponieważ bieganie czyni cię szczęśliwym.

W zależności od czynników

Krótko mieszkają w jaki sposób przeprowadzić obliczenia. Naukowcy badali historię i sposób życia 55 000 osób, które mogą być przypisane na ryzyko przedwczesnej śmierci. Odkryli oni, że byłoby, gdyby wszyscy ludzie w tym samym czasie rewizji ich spojrzenie na życie, na podstawie określonych parametrów. Na przykład, jeżeli wszyscy palacze rzucić papierosy w tym samym czasie, to może potencjalnie zapobiec wczesną śmiertelność o 11 procent. Jeśli wszystkie osoby z nadwagą były zdolne do zmniejszenia wskaźnika masy ciała wynoszącym 25 lub mniej, to może zapobiec 8 procent przedwczesnych zgonów. Jednak redukcja wysokie ciśnienie krwi jest istotne dla wszystkich pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Jeśli trzymać dane na skali tonometr jest normalne, to może zapobiec 15 procent przedwczesnych zgonów z powodu chorób serca i naczyń krwionośnych.

Dla 16 procent to nie działa

Aby być precyzyjnym, choroby sercowo-naczyniowe zastrzeżenia życie 31 procent mieszkańców naszej planety. Oznacza to 16 procent pacjentów z nadciśnieniem tętniczym nadal będzie zagrożone, nawet jeśli obniżyć ciśnienie krwi do normalnego stanu. Ale co jeśli trochę niższa wydajność na monitor ciśnienia krwi? Co jeśli serce wymaga regularnego ćwiczenia? Następnie naukowcy wykonane ciekawą analizę porównawczą, którą porównywano skuteczność różnych form aktywności fizycznej, dzieląc je na cztery grupy.

Jaka forma aktywności fizycznej jest najlepsze dla zdrowia serca?

Do pierwszej grupy należą osoby, które nie są związane z prowadzeniem i prowadzą nieaktywny tryb życia. Ich obciążenie ciała mierzy się pieszo lub domowych prac, które wydało mniej niż 500 minut w tygodniu (co odpowiada 75 minut intensywne ćwiczenia). Druga grupa była nieaktywnych spustowych. Ci ludzie są mocno zaangażowani w produkcję i mają inne formy aktywności fizycznej, na przykład, trening na siłowni (500 minut tygodniowo). W trzeciej grupie były podzielone fizycznie aktywnych ludzi (także 500 minutach spaceru lub ćwiczeń fizycznych). Czwarta grupa utworzona aktywnych biegaczy, bieganie kosztuje tylko 500 minut tygodniowo. Ponadto, narażają swoje ciała i innych aktywności fizycznych.

wyniki

Aktywnych biegaczy zgłosiło się w porównaniu z innymi grupami, jednak nie jest to zaskakujące. Ich szanse zgonu z jakiejkolwiek przyczyny w trakcie badania spadła o 43 procent. Nikt nie będzie zaskoczony, że ludzie, którzy prowadzą siedzący tryb życia, dobrowolnie skazują się do przedwczesnej śmierci. Jednak najciekawsze dokonano porównań między tymi dwoma grupami ludzi aktywnych biegaczy (lub zwycięzców). Podczas gdy zwolennicy chodzić lub fitness miało zysk 12 procent aktywnych biegaczy są odbierane rzędu 30 procent. W tym konkretnym porównaniu prowadzony był mocniejszy wskaźnikiem zdrowia niż w przypadku innych form ćwiczeń (nawet po przekroczeniu zalecanego minimum).