657 Shares 2370 views

Zasady Petanque: jak grać i wygrać?

W Rosji jest Krajowa Federacja Petanque, ale nazwać to sport powszechny jest trudne. Zagraj to dość ciekawe, zwłaszcza, że można to zrobić w dowolnym miejscu. Oczekuje się, że zasady miski uczestniczyć od dwóch do sześciu osób, wymagana jest również inwentaryzacja. Ale na stronie nie ma żadnych specjalnych wymagań tam. Jak zagrać?


Historia petanque

Gry z podobnymi zasadami były znane w starożytnym Rzymie i Grecji. Gdzieś w priorytecie rzucał odległość kamieni okrągłych lub drewniane bale gdzie indziej cenionych dokładność. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego, gra została zapomniana przez jakiś czas, ale powrócił w średniowieczu i szybko zyskał popularność. W XVI wieku był nawet czas był zakazany, ponieważ uznano, że najlepsi ludzie spędzać czas bardziej przydatnych w życiu łucznictwo i ogrodzenia, rozwijający siłę i zwinność.

Pomimo wszystkich przeszkód, gra nie została zapomniana, i pod różnymi nazwami nadal istnieje w krajach basenu Morza Śródziemnego i Wielkiej Brytanii. Ale w obecnej formie to znalazł odrodzenie we francuskiej Prowansji na początku XX wieku.

Sekretem popularności jest prosta – zasady petanque nie wymagają ograniczeń wiekowych i szkolenia poważne sportowy. I można grać praktycznie wszędzie – na trawie, ziemi, żwiru, piasku. Na chodniku okazuje gorsze, ale również możliwe. Inwentaryzacja jest także łatwy – do 12 kul, a także cel, zwany podnośnik. Jeśli jest to pożądane, pociski mogą być wykonane z dostępnych narzędzi, na przykład, aby uzyskać odpowiednie kamyki. Oczywiście, nie będzie dość petanque, przepisy nie są przestrzegane, ale najprawdopodobniej będzie nadal dużo zabawy. We Francji i Belgii jest to niemal sport narodowy, który zajmuje się wszystkim, od małych do dużych. Jednym słowem, nie jest zaskakujące, że ludzie nadal grać w petanque.

Reguły gry

Uczestnicy dzielą się na dwie równe zespoły, z których każdy otrzymuje taką samą liczbę kulek. Potem rzuca kostką: komu rzucić gniazdo na miejscu – małą piłkę, która działa jako cel. Obsada składa się ze specjalnie średnicy okręgu opisanego na pół metra.

Zespół, który wygra losowanie lub poprzedniej rundy, ma prawo do pierwszego rzutu. Za każdym razem powłoka jeden zespół idzie bliżej gniazda niż inne, jest oczywiście przejście. Z udziałem 6 zawodników użyć maksymalnie 12 piłek – dwa na każdym. Prawo międzynarodowe stanowi nie więcej niż minutę na przebieg, ale kiedy grasz ze swoimi przyjaciółmi może być zaniedbana. Celem jest to, że mimo wszystko rzuca kule jednego zespołu są teraz bliżej do gniazda od innych powłok. Można to osiągnąć, w tym łamanie pozycje wroga, a nawet ruchomy cel.

Po ukończeniu zadanych zlicza – pomiary są przeprowadzane. Gracze dowiedzieć się, jak daleko cel jest najbliższa kula jednego z zespołów, a amunicja ilu przeciwników jest bliżej do gniazda. Wynik będzie stanowił zestaw. Zwykle gra trwa do 13 punktów ustawiony. Na ogół, zasady są bardzo podobne do curlingu, chyba, że ziemia nie jest pokryty lodem, a cel komórkowego.

podnośnik

Przetłumaczony z francuskiego słowa oznaczającego „małą świnię”. Zazwyczaj, jest to jasne, aby były wyraźnie widoczne z kręgu rzucać się w odległości 10 metrów, jest stosunkowo mały, – tylko 3 cm średnicy, wykonane z drewna, które jest bardzo proste.

Gniazdo i rzuca piłkę bardzo różnią się pod względem wielkości i wagi dla tego ostatniego. Zgodnie z przepisami międzynarodowymi, gniazdo może być przesuwany w pierwszym rzucie, lub w wyniku obserwacji graczy, ale tylko ze względu na interakcje ze szkieletami zespołów. Przewieźć go przez strony jest zabronione. Jeśli cel jest poza boiskiem, to pojawia się z gry.

bale

Petanque ma bardzo surowe wymagania dla pocisków, które rzucają graczy w czasie gry. Po pierwsze, musi być wykonana z metalu, a z drugiej strony, do średnicy wynosi od 7,04 do 8 cm. Jednak ich waga wynosi od 650 do 800 gramów. Zabrania się nawilżyć, ciepło lub nawet w żaden sposób wpływać na powierzchni kuli. Nie powinien być noszony, ale mogą być stosowane lub logo, takie jak inicjały odtwarzacza. Z reguły zespoły używać kulek o różnych kolorach, dzięki czemu są widoczne z okręgu.

strategia

Istnieją 3 podstawowe techniki gry, która nie zabrania regulamin petanque.

  1. Umieść swoje kule jak najbliżej do gniazda. Jest to najbardziej prosty, ale czasami najskuteczniejszą taktyką. Jeśli celem jest to, to jest najłatwiejszy do osiągnięcia w ten sposób. Istnieje kilka sposobów, aby chronić swoje pozycje, na przykład, poprzez umieszczenie ich kulki na muszlach wroga. Jednak metoda ta może być połączona z inną.
  2. Wybić z kul wroga. Na tej taktyki wymaga pewnego doświadczenia i zrozumienie praw fizyki. Jednak ta technika może być bardzo wydajne jeśli wszystkie podejścia do celu zamknięte.
  3. Knock gniazdo. Zazwyczaj ta działa tylko jeśli kule przeciwników w lewo, a ich pozycje są dobrze chronione. W przeciwnym razie takie posunięcie może doprowadzić do miażdżącej porażki.

Tak, petanque zasady są bardzo proste. Aby odnieść sukces, konieczne jest jedynie, aby zdobyć doświadczenie i rozwijać dobre oko. A potem, kto wie? Być może bardzo szybko, ta gra będzie dyscypliną olimpijską?