239 Shares 6065 views

Jaki jest halfpipe w sportach zimowych

W ostatnich dziesięcioleciach nastąpił cały szereg nowych sportów, w tym zimą. Wiele osób nawet nie mają pojęcia, co halfpipe, a najwyższy poziom na świecie konkursów gier już na nim.

Przegląd

Pomimo faktu, że Halfpipe – sport, imię zostało udzielone specjalną jednostkę techniczną. Halfpipe jest w kształcie litery U rynna, w którym sportowców przemieszczać się z jednej strony na drugą, a zatem dokonuje zawrotne ewolucje w powietrzu. Ponadto, im wyższa prędkość rozprzestrzeniania, osoba może skoczyć wyżej. Struktura ta została pierwotnie używane tylko łyżwiarzy, ale z biegiem czasu został on ulepszony tak, że stał nadaje się do jazdy na nartach, a nie tylko snowboardzistów, ale także narciarze. Aby zrozumieć, co halfpipe, trzeba szczegółowy sposób demontować jego urządzenie.

Halfpipe urządzenie

Snowboardziści wykonać na urządzeniu kilka sztuczek, które są bardzo podobne do tych, które sprawiają, deskorolkarzy, ale tylko na Halfpipe, wykonane z czystego śniegu. Początkowo, w kształcie litery U połowy rury często stosowane naturalne (zagłębienia jary) lub specjalne rowy. Z czasem przekształciła się w nowoczesnych budynkach. Halfpipe zaawansowane technologie zostały opracowane od czasu wynalezienia smoka rury, co stanowi specyficzny mechanizm pielęgnacji całej konstrukcji. Dzięki niemu możliwość zrobienia niemal doskonały kształt mechanicznie (bez wykorzystania pracy ręcznej).

Jaki jest halfpipe dzisiaj? „Nowe Narodziny” tego zakładu po wynalezieniu ogromnej konstrukcji. Superpipe różni się od swojego przodka rozmiaru oraz nowych standardów w tym sporcie. Pierwszy taki budynek został wykorzystany na Olimpiadzie w Salt Lake City (2002).

Jaki jest halfpipe od parametrów fizycznych

Halfpipe struktura odcinek ściany nazywana nachyleniu. Jest to część budynku jest sportowcem latające w powietrzu. Na Olimpiada-2002 miasto murami halfpipe były 4,5 m wysokości. Wychodzi się punkt, gdzie porusza się zawodnik z bazy do ściany. Krawędź nazywamy kres górny budowy, gdzie kończy się ściana. Nazywany pionowej prostopadłej do płaszczyzny ściany. Znajduje się on między krawędzią halfpipe przejściu. Płaskie obszary po obu stronach konstrukcji, można chodzić na – platformy.

Triki na halfpipe

Zawodnik, który zagrał w halfpipe, zaczyna się poruszać tam iz powrotem w dół struktury. Taki początek narciarstwo zwany „droping”. A następnie „hitów”. Po wykonaniu przez osobę startuje w powietrze. Do tej pory głównym sztuczka w tym sporcie jest tak zwany „chwycić”. Podczas jego występu zawodnik startuje w powietrze i zabiera na pokład rękę. Snowboardziści zrobić ten trick dla stabilności w powietrzu i stylu. W tym sporcie są bezpośrednie skoki (spread do 180) oraz obrót (człowiek obraca się w powietrzu w temperaturze 360 stopni lub więcej). Większość z nich są nazywane skoków stopni, ale często są nazywane przez pierwszą cyfrą (360˚ = 3; 540 = 5; 720 = 7; 900˚ = 9). Superslozhnyh obrót 1080˚ nazywany 1080.

Istnieje wiele konkretnych nazwisk sztuczek i działania na halfpipe je badać, konieczne jest, aby poradzić sobie z tym pięknym, ale bardzo niebezpieczny sport. Podczas jakości sądząc nuty bezpośrednich skoki, obroty, ich amplitudę i ogólne wrażenie spektaklu.

narciarzy halfpipe

Oprócz snowboardzistów na tej konstrukcji może działać i narciarzy. Technika wykonywania sztuczek w tym przypadku jest nieco inna od jazda na desce. halfpipe Ski to konkurs, w którym uczestnicy zaczynają się od jednej krawędzi ze strukturą. Korzystanie z prędkością, że zyskują stokach narciarze latać nad krawędzią halfpipe i działają w różnych powietrznych akrobacji. Celem tych zawodów jest idealny przykład wykonania skomplikowanych kształtach. Ta dyscyplina jest oceniana na podstawie następujących kryteriów: złożoność, zmienność amplitudy.