486 Shares 7570 views

Znany rosyjski sportowcy, którzy gloryfikowane nasz kraj!

Rosja zawsze przywiązywała dużą wagę do tego sportu. Konieczne jest, aby pamiętać, ludzi, którzy uwielbiony nasz kraj. Do najbardziej znanych rosyjskich sportowców zdobyła wiele medali wykazały się być prawdziwymi wojownikami, zdolne do obrony honoru kraju!


wielki gimnastyk

Łarysa łatynina nadal uważane za najsilniejsze olimpijczyk z XX wieku, jak na olimpiadzie, zdobyła rekordową liczbę medali.

Latynina urodził (nee diry) na Ukrainie, w Chersoniu, w 1934 roku, w dniu 27 grudnia. Jako dziecko tańczyła Larissa, wtedy zafascynowany gimnastyk. W wieku 16 lat wystąpiła normy i otrzymał tytuł Master of Sports. Dziewczyna dobrze zbadany, po opuszczeniu szkoły, została odznaczona złotym medalem.

Pierwszy sportowiec złoty medal zdobyła na Mistrzostwach Świata w 1954 roku. W 1956 i 1960 roku, Latynina uzyskanie bezwzględnej mistrz olimpijski. Sportowiec zdobył medale w różnych dyscyplinach i Innsbruck olimpiadzie, która odbyła się w 1964 roku.

Znany rosyjski sportowców, w tym łarysa łatynina, z powodzeniem brał udział w europejskich mistrzostwach świata. Wielki gimnastyk – wielokrotny zwycięzca tego rodzaju konkurencji, to tytuł Honored Master of Sports. W 1957 roku Puchar Świata, dostał się do pierwszego etapu podium na wyniki wszystkich dyscyplin gimnastycznych. Ma 4 brąz, 5 srebrnych i dziewięć złotych medali.

lekkoatletyka

Znani sportowcy – rosyjskich sportowców – tyczce – Isinbaeva Elena i gimnastyk Aleksiej Nemov.

Elena urodziła się w 1982 roku, w dniu 3 czerwca w Wołgograd. Rodzice otrzymują dziewczynka 5 lat w sekcji gimnastyki sportowej. W 1999 roku zdobyła mistrzostwo świata juniorów. Z biegiem czasu, wygrywa Isinbayeva stawały się coraz większe. Dziś jest cztery razy mistrzem świata w pomieszczeniach i trzy razy – w otwartym terenie.

Isinbayeva zdobyła tytuł mistrzyni Europy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Posiada 28 rekordów świata.

Aleksiej Nemov urodził się w 1978 roku, na dzień wiosny w dniu 28 maja. Ma długą drogę – dziecko ze słabej postury, był w stanie stać się wybitnym sportowcem. W 1998 i 1999 roku, Alex zdobył tytuł mistrza świata, nieskazitelnie wykonywania ćwiczeń podłogowych. Pokazał swoje walory bojowe w najważniejszym konkursie, stając się dwukrotny mistrz olimpijski.

Łyżwy i narty

Mówiąc o tym, co sportowcy uwielbiony Rosji, konieczne jest, aby powiedzieć o Lydia Skoblikova.

Future sportowiec urodził się w 1939 roku, w dniu 8 marca Zlatoust. Ona jest sześciokrotny mistrz olimpijski. Dwa medale zdobył w 1965 roku, zdobył cztery medale na Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w Innsbrucku w 1964 roku. Ona jest wielokrotny mistrz kraju i na świecie. Rekord Lydia Skoblikova, wygrał przez liczbę medali olimpijskich nie został przekroczony przez nikogo dzisiaj. Powtórz to był tylko rosyjski sportowiec Lubow Egorova.

Narciarz Lubow Jegorowa stał mistrz olimpijski w biegach na nartach 6 razy, wielokrotny mistrz świata, najlepszy sportowiec Rosji w 1994 roku.

Ten sam rodzaj sportu w naszym kraju uwielbiony Raisa Smetanin, który zdobył 10 medali olimpijskich i Łarisa Łazutina, który wziął pięć razy olimpijskiego złota 11 razy i został mistrzem świata.

Znani lista rosyjskich sportowców

Możesz nadal kontynuować połączenie nazwiska ludzi, którzy uwielbiony naszym kraju, dzięki jego sukces w sporcie.

Sztangista Jurij Własow był w stanie ustawić 31 rekord świata! Na olimpiadzie w Rzymie on tak kochał, że podczas gdy sportowiec szła w wiosce olimpijskiej, towarzyszył mu tłum i krzyczeli nazwisko mistrza, który był w stanie ustalić w tych rozgrywkach 4 rekordy świata!

Oczywiście, słynnego rosyjskiego sportowców – to Władysław Tretiak, uznany za najlepszego bramkarza na czterech mistrzostwach świata i najlepszy zawodnik XX wieku! On, wraz z zespołem zdobył 10 mistrzostw świata i trzy igrzysk olimpijskich.

Ten słynny tenisistów. Ogromne osiągnięcia naszych sportowców w tenisa. Jeśli mówimy o ludziach, najbardziej znanych rosyjskich sportowców w sporcie: Jewgienij Kafelnikov Andrei Chesnokov, Andriej Kuzniecow, Marat Safin.

Kobiety potrafią odróżnić Anna Kournikova, Elena Dementevu, Anastasia Myskina , i oczywiście, Maria Szarapowa świeci do dziś!