849 Shares 9512 views

Zawody w siatkówce plażowej: oficjalne zasady. Przestrzeganie zasad siatkówki plażowej

Lato – czas na relaks i zabawy na wodzie. Idąc do dużych firm, ludzie są wymyślanie różnych sposobów, aby dobrze się bawić. Kto śpiewa piosenkę z gitarą przy ognisku, który gra w piłkę nożną, a kto po prostu wygrzewać się w letnim słońcu. Ale niewątpliwy atrybut plaża rozrywką dla każdej z grup będzie siatkówka, siatkówka plażowa czy raczej, który ma prawie sto lat nie znudzi przybrzeżnej rozrywki i nie tylko.


California – kolebką sportów plażowych

Wersje o którym gra pochodzi z piłką w masie piasku. Jednak skłonny do Kalifornii. Ale w Europie, gra wprowadziła nudystów z Francji. Oficjalnie uznane za pierwszy mecz odbył się w 1927 roku, jest w stanie California State Beach Holzman pod patronatem firmy.

1965 został oznaczony przez stworzenie pierwszego stowarzyszenia, które pojawiły się i przyjęte zasady gry w siatkówkę plażową. Choć nieformalny, ale pierwszy konkurs na skalę światową odbywały się w 76. roku. W lipcu 83-ty założył stowarzyszenie specjalistów siatkówki. W 1986 roku Światowa Federacja Piłki Siatkowej zatwierdziła tę grę sportową.

Aczkolwiek jako sport demonstracji, ale mimo wszystko gra w piłkę na piasku w 92-m zawarte w programie olimpijskim. Aw 97. urzędnika Mistrzostwa Świata odbyła się nowy rodzaj sportu. Największe sukcesy w grze plaży jest zespół z Ameryki i Brazylii.

Klasyczna Siatkówka plażowa: Podobieństwa i różnice

Ten sport pochodzi jako rekreacji na podstawie klasycznej gry w siatkówkę. Jednak z biegiem czasu ulega zmianom, zasady plażowych zawodów siatkówki są znacznie różne. Dla graczy były istotne cechy takie jak zdolność skoki, doskonałą odpowiedź, siły posuwu i stylu gry i piłki, ale zostały dodane i inne wymagania. Gra toczy się na piasku, a to wymaga pewnego poziomu sprawności fizycznej sportowców. Podobnie jak wiele innych sportów, siatkówka odbywa się mimo pogody, z możliwością podstawienia nie jest dostarczany w trakcie gry, odpowiednio, wymaga graczy do znacznej wytrzymałości. I być może najbardziej uderzająca różnica od klasycznej siatkówki powinni zadzwonić wymaganej liczby graczy. Zgodnie z zasadami siatkarzy plażowych tylko 2, a więc muszą być uniwersalne.

Sygnały i gesty

Pomimo wszystkich różnic sportu z innych gier zespołowych, to cechy kolejną interesującą cechę – gest ostrzegawczy. Według nieoficjalnych przepisów Państw gra jeden zespół uzgodnić taktyki dalszych działań na placu zabaw. Taki sygnał trwa jeden gracz ściera innego, który jest po drugiej stronie pola. Każda ręka odpowiada pewnej stronie ataku. A same gesty są:

  • 1 sworzeń (trzpień wskazując na wiersz);
  • 2 kołek (blokowanie przekątnej);
  • Fist (gracz nie będzie można umieścić jednostkę);
  • otwartej dłoni (strajk „piłka” blokowanie).

Jest tam również „miga” – na przemian ściskając-zwalnianie dłonie w pięści, który ma na uwadze wymóg dostarczenia odpowiedniego odtwarzacza.

Oficjalne zasady

Istnieje cały że zasady gry w piasku utworzone przez FIVB. Rozważmy najbardziej podstawowe z nich.

Następujących zasad siatkówki plażowej dla profesjonalistów, każda drużyna gra dwóch graczy, to nie przewiduje wymiany. Działka znajduje się na piasku, stąd nazwa. rozmiar pad dla każdego zespołu 8 przez 8 metrów i jest podzielony, ona rozciągnięta siatka. Wysokość netto dla mężczyzn i kobiet jest różne (odpowiednio 2,43 i 2,24 m). Głównym celem gry jest, aby spróbować każde polecenie, aby piłka spadła na ziemię wroga, trzeba się upewnić, że nie dzieje się to z wami. Udziela się zgody na odpychają piłkę, nie tylko ręcznie.

Piłka może ubiegać się o obszarze linii po przeciwnej strony. Drużyna przeciwna może dotknąć piłki do trzech razy, a każdy z graczy może kopnąć piłkę, podczas gdy nie wyciąga więcej niż raz z rzędu. Wyjątkami są pierwszym punktem kontaktowym i blokada strajk.

Następnego Inning przeprowadza zespół, który wygrał na loterii podczas składania piłkę, ale z innego gracza. W tym celu konieczne jest, aby piłka spadła na drugą platformę, podszedł linii lub w jednym z zespołów popełnił błąd. Para otrzymuje 1 punkt za każdą wygraną w loterii piłkę.

Podczas meczu, odpowiednio, zasady siatkówkę plażową, grał dwa mecze, a do wygrania, zespół musi wygrać oba. W przypadku remisu odbywa się w trzeciej, dodatkowej partii. Sportowcy muszą uzyskać co najmniej 21 punktów w celu zarobienia tytuł zwycięzcy, ale różnica w rachunku powinno to być więcej niż 2 punkty. W przeciwnym razie, gra toczy się dalej aż do osiągnięcia żądanego konta. Co do dalszych partii, to zakłada konieczność uzyskania 15 punktów na takich samych zasadach jak w głównej grze.

Warto zauważyć, że zasady siatkówce plażowej w 2014 roku przeszedł kilka zmian, które zostaną przetestowane w lipcu i sierpniu. Teraz z zasadą trzech akcentów dowodzić nie stosuje dotyk bloku. Dlatego też, oprócz dotykowego urządzenia, sportowcy mają prawo dotknąć kolejne 3 wrócić piłkę po przeciwnej stronie.

Również wyjątki zostały usunięte, aby wydłużyć czas kontaktu z piłką, gdy palce, górna pierwszy dotykowy, który może obejmować odbiór bloków zasilających o kontakt po kontakcie przez atakiem wroga.

Sucker punch

Konkurencja zasady siatkówki plażowej również regulować niewłaściwe zachowanie zawodników podczas zawodów. Może być NIESPORTOWE zachowanie: zastraszanie, zarodników i tym podobne; Zachowanie brutto np Pogardliwy postawa; nadużyć, w tym gestów; agresywne zachowanie i fizyczny atak.

Pomiędzy stronami lub nawet zagrać nieprawidłowe zachowanie powoduje także kary mają być stosowane w późniejszej grze.

Innym ciekawym faktem

  1. W 1948 roku oficjalnym organizatorem imprezy była firma Pepsi.
  2. W przeciwieństwie do klasycznego siatkówka, siatkówka plażowa, zgodnie z zasadami, ograniczenia temperatura nie jest przewidziane w trakcie gry.
  3. Najdłuższy mecz partii iw ogóle miała miejsce w 2005 roku, podczas gdy dodatkowa partia zakończyła się wynikiem 33:35.
  4. Zapisy mrugnięcia prędkość: mężczyźni – 114 kilometrów na godzinę, kobiety – 86,5 km na godzinę.