342 Shares 8175 views

Miodownik „Vintage”: tajemnice przepisu babci

W weekendy, cała wielka rodzina zbierze wokół dużego stołu i będziemy ucztować na tradycyjnych smakołyków babcia że zapach przypomina o dzieciństwie. Syn lub córka zostaną poinformowani wyścig: „Jesteśmy ciasto miód” starożytny „gotować razem, a potem będziemy pić herbatę z nim!” Jak miło słyszeć śmiech dzieci mieszały się z historią zgiełku kuchni! Brzmi znajomo, prawda? Po tym wszystkim, tylko raz wielu dzisiejszych gospodyń spróbował po raz pierwszy, że piekarnik pod kierunkiem matki lub babci. I jak się okazuje, nie jest tak trudne, aby ciasto miód „starożytnych”. Przepis zaproponowany w tym artykule zostały przedstawione w krok po kroku z ważnych wskazówek i porad.

niezbędne składniki

Istnieje wiele różnych wersji ukochanego domu gotowania „ciasto miód”. Rozważmy klasyczny przepis, na podstawie którego możliwe jest wymyślić nieskończoną liczbę różnego rodzaju słodkich wypieków.

Ciasta produkty:

– 180-200 g masła lub margaryny, opakowań olejów lub w masie; Miękkie żywności w modułach (na przykład, jak spread) należy unikać

– 2-3 pełny artykuł. l. każdy gatunek miodu (korzystnie lekko pogrubione);

– 1 aspektach szkło cukrowe (rafinowany cukier nie działa);

– 3 jajka, ich najlepszy góry od lodówki do wprowadzenia do gorącego ciasta nie są złożone;

– 1 pełny dziesięć. l. Wapno żywności kaustycznej;

– pewną ilość soli (zaciskowego);

– przesianej mąki ciepło.

Składniki: śmietana

– jeden pełny kubek cukru;

– 500 g 30% tłuszczu kwaśnej śmietany;

– torebka cukru waniliowego.

podstawy warzenia

Być może najważniejszym etapem przy wytwarzaniu ciasta jest początkowe mieszanie pewnych składników. Będzie to wymagało aluminium lub stali nierdzewnej patelnia. jej wielkość musi być wystarczająco duża. Zastanów się, co trzeba do bazy został przygotowany, a następnie ciasto miód „starożytnych”. Receptura przewiduje zwiększenie masy spieniającego w temperaturze wrzenia 2-2,5 razy, aby odpowiednie naczynia o pojemności około 3 litrów. Umieścić go w margarynie i umieścić na wolnym ogniu. Po rozpoczęciu topienia, dodać miód i cukier. Okresowo całość miesza się bardziej jednorodny rozkład wszystkich produktów z ogrzewaniem. Kiedy pierwsza bańka, posypać z sody oczyszczonej i nadal śledzić proces bliżej. Gdy tylko rozpoczyna się wzrost gęstą brązową wieczko i nastąpi wzrost ilości aż do 2 razy w porównaniu z oryginałem, wyłączono ogrzewanie. Natychmiast po tym, przejdź do następnego kroku.

Ugniatania i pozostawieniu

Podczas warzenia podstaw trzeba zwrócić szczególną uwagę na fakt, że nie możemy pozwolić na to perekipaniya i długi czas oczekiwania przed ugniatania. Inaczej piana mogą osiadać i przyszłe badania będzie ciemne i ciężkie. W związku z tym, dodać mąkę należy rozpocząć natychmiast po wyjęciu z pieca garnek. Zrobić to w małych porcjach. Po wprowadzeniu do podstaw 4-5 łyżki mąki młotkiem jajka, dodając je do masy jednego i vymeshivaya łyżką. Potem nadal wlać mąkę, aż ciasto jest jak konsystencja gęstej śmietany. Powinno być luźna i oddzielone od ścian naczynia. Posypać trochę mąki na stole i rozprzestrzeniania się równomiernej warstwy, ułożonych na grubej mieszaniny i miesić do miękkiej ciasta łatwo bez zatykania się. Następnie masę należy trochę wagi stanąć przed piecem z jej ciasta miodu. Najprostszym i najczęstszym sposobem – na pokrycie ciasto z ręcznikiem, a następnie owinąć się z czymś ciepłym. Po 40-50 minutach można zacząć ciasta.

Jak piec ciasto miód „stary”?

Technologia tej fazy zależy od pożądanego rezultatu. Zazwyczaj wykonane z bardzo cienkiego ciasta miodu skóra „starożytnych”. podobna do pieczenia receptury zapewnia grubszej warstwy laminowania. Ponadto, jeśli ciasto Po odstaniu nie uzyskał wystarczającą elastyczność, to będzie problematyczne do wypieku ciasta są bardzo cienkie. W tym przypadku trzeba będzie pewien sens, w którym trzeba „czuć” maksymalną grubość podczas toczenia się. Piec do jednej próbki ciasta, do oceny jakości gotowego produktu pośredniego. A następnie spróbować zrobić je tak samo jak grubość i rozmiar. Piec przez 5-7 minut do jasno-brązowy kolor, który pojawia się, wprowadzając miodu do ciasta. Gdy preforma usunąć z formy, konieczne jest bezpośrednio, podczas gdy gorące i giętki formacji, cięte z ostrą krawędzią noża. W tym celu należy zastosować odpowiednią wielkość kołowego przedmiotu, takiego jak duży pokrywę z miski lub naczynia.

Promazyvanie ciasta i dekoracji

Każda rodzina z pewnością ma swoją metodę towarowym gotowania kremu: budyń, śmietany, wanilii, etc …

Ale tradycyjnie jest ona wciśnięta ciasto krem miód „starożytnych”. przepis krem jest bardzo prosta. Weź wymaganej ilości wyżej wymienionych produktów i ich mieszalnika piany. Szeroki talerz lub półmisek rozpocząć układanie ciasta na siebie, smarowanie kremem i delikatnie naciskając. Na ciasto z grubą warstwą kremu może dzieloną formę do pieczenia. Powinna ona być nieco większą średnicę niż ciasto. Przykryć pojemnik i rozpocząć jedzenie z papierkowej roboty. Po tym, umieścić ciasto „Miodownik” w chłodnym miejscu do impregnacji. Podawać na deser może być nie wcześniej niż 10-12 godzin. Podział otwarte przed tego kształtu krawędzi posypać boki ciasta miękiszu ciasta wyniku wyrównania. W tym samym numerze i górnej warstwy produktu. Lakomtes raduyte zdrowia i swoich bliskich pyszne wypieki!