215 Shares 4515 views

Ogórek: polewa i powstawanie pędów

Ogórek jest uzwojenie winorośli, których wsparcie jest potrzebne. Zazwyczaj w otwartym polu ogórka mogą być uprawiane bez kratach, ale w szklarni urządzenie to jest konieczne. Tapestry – jest to prosta prawda, wspólny przewód, który rozciąga się wzdłuż grzbietów. Do niego poprzez smyczkową (sznurek) są powiązane w pewien sposób roślinę. Tworzenie i polewa z ogórków w otwartym terenie nie jest często praktykowane do dzisiaj. Zazwyczaj proces ten prowadzi się w roślin hodowanych w warunkach szklarniowych. Ale w tej chwili ogrodnicy wolą korzystać z tej technologii, a ogórki posadzone w ziemi. Krata ułatwia zbieranie łatwiejsze i szczypanie zwiększa okres owocowania.

Schemat polewa ogórki

W celu przeprowadzenia dolewania, istnieje specjalna procedura. Na to, jak dobrze postępować go, określi przyszłe życie rośliny i czas trwania jej owocowania. Na bocznych pędów, usuń punkt rośnie. Tak więc, zatrzymanie wzrostu ogórka. Zelentsy wkrótce tworzy i wylano soku. To jest cały sens dolewania. Do czasu, gdy roślina zaczyna przynosić efekty, musi być utworzone w następujący sposób: jeden długi macierzystych i krótkie pędy na boki. Jeśli nie prischipnut pędy boczne na czas, doprowadzi to do tego, że główny trzon będzie krótki, będzie rosnąć w nieskończoność pędów bocznych i owocowania jest opóźniona. Zwykle w lecie w kątach dolnych szarpanych pędów całkowicie. Pasierbów, guzki pojawiają się w liście są usuwane. Zaleca się również, aby usunąć małe jajniki w pierwszych 3-4 liści. Ma to na celu zapewnienie, że pierwsze ogórki nie spowolniły wzrost roślin. Można zbierać pewne wczesne owoce, a następnie czekać na tydzień, kiedy następny będzie ogórek. Szczypanie pierwszy jajników w pachwinach niższy pozwala chronić rośliny przed wyczerpaniem. W przyszłości będzie można uzyskać obfity plon.

Ogórek: polewa odmiany szklarniowe

W zimowych odmian ogórka, na przykład, „baton”, posadzone w styczniu, nie jest brak światła. Na głównej łodygi rośliny produkuje około 6-7 jajniki. Często wynika to z hali produkcyjnej. W klasie zimowej „baton” w niektórych węzłach znajdują się kwiaty męskie, jałowy kwiatów, owoców w nich, oczywiście, nie będzie. Boczne pędy zaczynają się pojawiać z 8-9 węzłów na głównej łodygi, która jest 8-9 w kątach liści. Konieczne jest, aby wszystkie gałęzie boczne, które powinny być prischipit 2-3 łupków. Gdy roślina osiągnie drutu, jego górna powinna być starannie zginać kilkakrotnie obkrutit wokół niego, a potem niżej sznurka macierzystych. Wraz z rozwojem rośliny przyciąć na wysokość około pół-metrowy z ziemi.

Ogórek: uzupełnianie przez długi owocowania

ogórki szklarniowe mogą owocować w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Aby to zrobić, powinny one być nieco inna forma. Poziomej (górnej) części trzonu, znajduje się na przewodzie, konieczne jest prischipnut góry i pociągnąć w dół dwa pędy boczne. Z ich zbiorów. Można je pozostawić pędów bocznych pierwszego rzędu rozgałęzień. Z nich będzie nadal pojawiają się pędy, nie są usuwane, a także prawo do owocowania. Przy prawidłowej formacji może szybko rosnąć ogórka. Polewa, wykonane zgodnie z zasadami, pozwala zebrać obfity plon przez długi czas.