345 Shares 3339 views

Jak dbać o malin jesienią – porady i wskazówki

Malina jest jednym z najbardziej użytecznych roślin, ich słodkie i soczyste owoce są bogate w substancje lecznicze. Malina krzaki rosną na działce jest proste, ale przynoszą dobre plony, trzeba zrobić wielki wysiłek. Ten artykuł mówi, jak sadzić krzewy, jak dbać o malin w upadku. Ponadto, biorąc pod uwagę wiele innych przydatnych zaleceń.

Różnorodność gatunków

Malinowy kolor czerwony jest najbardziej popularny. Roślina ta jest znana od wielu wieków, ale żółte odmiany kolorystyczne pochodzi stosunkowo niedawno. Ostatnio, lider w dziedzinie ogrodnictwa maliny powtarzające się, które jest w stanie przynieść plon dwa razy w roku.

Sadzenie i pielęgnacja

Roślina ta jest propagowana przez podział systemu korzeniowego, po posadzeniu młode pędy w pierwszym roku są zakorzenione i aktywnie rozwijać, przyniesie owoce w następnym sezonie. Najlepsze maliny obsadzone wierszy, zachowując odległość pomiędzy nimi do 1,5 m. Ponadto, nie powinny być zbyt blisko siebie, mają tuleję, to odległość powinna być co najmniej 0,5 m.

Jak prawidłowo dbać o malin Spodobało obfity plon? W pierwszym roku po posadzeniu, konieczne jest okresowe rozluźnienie gruntu, usuwanie chwastów, należy zwrócić uwagę, czy są szkodniki. Ale w drugim roku jest już możliwe, aby pracować nad nawożeniem gleby pod krzakami malin. ogródki działkowe, gdzie mieszka roślin należy nawożone obornikiem większej niż minerałów, ponieważ przechowuje optymalną ilość potasu. Ponadto, jeśli masz piaszczystą glebę, w razie potrzeby, aby nawóz magnezu. W zimnych miejscach, zachowanie krzaki malin przed mrozem, one wyginać na ziemię i połączyć z krzewami umieszczonych z przodu.

Jak dbać o malin jesienią

Jesień to ważny sezon dla pielęgnacji krzewów malin, w tej chwili istnieje wiele działań na rzecz poprawy wzrostu roślin i zwiększają przyszłe plony. Jak dbać o malin w prawym upadku? W tym okresie, obowiązkowa malinowy upraw, to pomoże stworzyć Bush i osiągnąć dobre wyniki w owocowania. Przycinać maliny dość prosta: należy usunąć suche łodygi, nowe pędy dodatkowe jeśli tworzą one bardzo dużo. Jesienią, zwłaszcza w czasie suchej pogody, maliny wymagają nawadniania obfite. Gdy gleba wysycha krzewy spadną liście wcześniej niż zwykle czasu, a to ma negatywny wpływ na przyszłe uprawy. jesień również stosować do gleby, nawóz organiczny w postaci ściółki suchych liści.

produktywność

Jak dbać o krzaki malin, więc dali wielkie żniwo? Ta kwestia jest kluczowa dla ogrodnika. W okresie przycinanie najlepiej zrobić, aby nie zaszkodzić rozwojowi krzakach? Jak dbać o malin w spadku? Są to bardzo ważne kwestie, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz, aby zwiększyć plony malinowym. Bush mały rozmiar może zadowolić trzy lub cztery funty jagód na sezon. odmiany powtarzające i dużych owocach produkować wyższe plony, zbierając maliny może być do dziesięciu kilogramów na krzaku.