285 Shares 2388 views

Trociny w ogrodzie: aplikacja do różnych celów

Prawdopodobnie wielu ogrodników są świadomi, jakie korzyści przyniesie trociny na działce. Jednak początkujący ogrodnicy nie może o tym wiedzieć, więc ta informacja może kiedykolwiek się przydać. Dlaczego potrzebujemy trociny w ogrodzie? Przede wszystkim, zrębki poprawia strukturę gleby, która staje się bardziej kruche, co jest bardzo korzystne dla korzeni rośliny. Ponadto, trociny w ogrodzie zapewni glebę w składniki odżywcze.

To z tego powodu, że większość truckers wolą korzystać z wiórów drzewnych jako nawóz. Jednak trzeba się zmierzyć to ostrożnie obchodzić się jego roztwór mocznika. W wiadrze wody rozcieńczonej 4-5 łyżki mocznika i otrzymany roztwór był moczony trociny trzy czerpaki. Warto ponadto dodać roztwór 1 łyżka potasu i superfosfat jedną łyżkę. Wilgotne wióry w taki sposób, najlepiej do nawożenia gleby na jesieni, a stosunek – 1 wiadro 3-4 metrów kwadratowych ziemi.

Chodzi o to, że poziom azotu w stosunku do węgla w glebie jest znacznie wyższa niż w drewnie karmienia. Jeśli masz trociny w ogrodzie, należy pamiętać, że ich nawozić glebę w każdym przypadku jest to niemożliwe bez wcześniejszego leczenia lub żyzność gleby swoich dobrych intencji prostu pogorszyć.

Powodem tego jest fakt, że bakterie, które rozkładają wiórów drzewnych będzie od gleby azotu niezbędnego do prawidłowego rozwoju roślin. Między innymi, niektóre ze składników zawartych w żetonach, może również negatywnie wpływać na wzrost roślin. Najlepszy ze wszystkich zgłoszeń w ogrodzie zamieniają się w kompost. Aby to zrobić, wymieszać je z ziemi z zawartością obornika i przez cały rok, aby pozostawić je w tej formie, jeśli to konieczne, dodając, wilgoć i ukrywanie zaoszczędzić cenne składniki.

Wpływ stosowania takich nawozów wzrośnie jeśli dodać soczyste trawy lub siana w nim.

Obecnie wśród ogrodników bardzo popularne i popytu na tego rodzaju nawozu, jak kompost, na podstawie zrębkami i ptasie odchody. Jednak eksperci nie zalecają stosowanie trocin kompostu do czasu, gdy wszystkie jego składniki nie ulegają rozkładowi, a struktura nie będzie przypominać brunatny tłuszcz ciemny kolor.

Ogromny procent mieszkańców letnich preferują zastosowanie materiału w pytaniu wdrożyć procedurę z ściółkowania gleby. Proces rozkładu zrębków równocześnie powoli – około dwóch lat. Zużywa dużo wilgoci, pomagając wzmocnić właściwości zatrzymywania wody na glebach lekkich. Między innymi, materiał dla roślinności willi przekształca się doskonałą ściółkę.

Oczywiście, korzystanie z trocin nie ogranicza się tylko do powierzchni lądowej. Materiał ten od dawna jest źródłem tworzenia perspektywy biznesu – pomysły.

Przetwarzanie trocin wymaga uzyskania gaz opałowy, brykiety, materiałów budowlanych.

Zatem praktyczne stosowanie powyższego materiału bardzo dobrze, więc opiłki w żadnym wypadku nie powinny być usuwane, a to lepiej je wykorzystywać w rozwiązywaniu różnych zadań.