246 Shares 6457 views

Ściółkowanie ze wzrostem produktywności trociny

Ściółkowanie trocinami – Od dawna wiadomo, że ogrodnicy witamy „zaglądał” w naturze. W lasach naturalnego płaszcza martwym materiałem roślinnym chroni gleby (, a tym samym i korzeni) przez mycie, suszenie, erozję. Oprócz wiórów trocin (lub kawałków kory, liści), papier, trawa, żwir (wykorzystywany bardziej do dekoracji), film może być używany.

Ściółkowanie trocinami – świetny sposób na wzbogacenie skromne gleby, w której rośliny są nawet tworzący zestaw jajników, jeśli nie umierają, tracą korzyści. Warstwa ściółkę umożliwia system korzeniowy rosnąć przez absorpcję nawozu i potrzebna wilgoci ciepła. Warstwa powierzchniowa nie twardnieje, co oznacza, między innymi, ziemia jest luźna i korzenie mogą „oddychać”.

Ściółkowania trociny można przyrównać do tworzenia raj do gleby i wód powierzchniowych bakterii. Osłonięte od bezpośredniego światła słonecznego, pochłaniają dużo ściółki i recyklingu, pozostawiając żyznej gleby. Ponadto, taki materiał wierzchni – prawdziwy spiżarni na owady gleby i innych organizmów związanych z polepszające strukturę gleby.

Ściółkowania pomidory trociny, na przykład konieczne w obszarach, które są podatne na przedłużonych suszy. Otwartej przestrzeni szybko ogrzewa się, a wraz z nim – i korzeni roślin. Częste podlewanie nie jest oszczędność, a czasami wręcz szkodliwe (zwłaszcza dzienne podlewanie, po której woda wypływająca przez gorącą gleby, sięga do korzeni). Jedynym sposobem, który pozwoli zaoszczędzić żniwa – aby ukryć grunt ze ściółki.

Drugi przykład – trociny truskawki ściółki. Wstęp będzie nie tylko zwiększenie wydajności, ale również zachować jagody czyste i nieuszkodzone, ponieważ nie dotykać ziemi, a zatem nie gniją. Tak, i zbierać truskawki jest znacznie wygodniejsze.

Należy również pamiętać, że prawdopodobnie ściółka trociny zapobiega gleby chłodne w lecie i zmniejsza zimy zamarzania gleby oh. Pomija mulcz (lub nawet eliminuje) wzrost chwastów.

Jak przeprowadzić ściółkowania z trocinami?

Po pierwsze, należy pamiętać następujące: warstwa ściółkę pod jagody (dowolny) musi być stały. Jeśli nie planuję „chemia” z trocin zmieszanych z części obornika (humus już). Jeśli nawóz jest stosowany w upadku (na zimę), zawartość azotanów w owocach nie wzrośnie.

Po drugie, co jest żyzna gleba, ściółka rozkłada się szybciej. Po to tworzy cienką warstwą próchnicy, przyspieszenia rozkładu następnej warstwy ściółki. Proces powstawania żyznej glebie jest powolny, więc można zobaczyć wyniki po trzech lub czterech lat od daty pierwszego ściółkowania.

Po trzecie, nie mogą być pokryte yvat grubych warstw mulczu ciężkich gleb, w przeciwnym razie będzie gnicie dna, zwłaszcza w pory deszczowej. dopuszczalna wysokość materiału pokrywającego na glebach gliniastych – 2 cm.

Po czwarte, pierwszy rozdrabnianie odbywa się tylko w lecie (w niektórych regionach – na wiosnę), bezpośrednio po siewie lub przesadzania. Wcześniej, trzeba mieć dobry, obfitego podlewania. Ściółka w tym czasie należy dokładnie miele. Miejsca pędy powinny być oznakowane.

Zima rozdrabniania najlepiej nadaje się mieszaninę trociny, resztek roślin i nedoprevshego nawozu. Grubość warstwy jest określana przez widoku gleby (do 5 cm, aż do ciężkich, a na glebach lekkich 10 cm).