716 Shares 5312 views

Zaparcia w miesięcznego dziecka: co robić? Przyczyny i leczenie zaparcia u niemowląt

Zaparcia u dzieci w pierwszym roku życia – dość powszechny problem. W 90-95% przypadków nieprawidłowości Plemiennych nieodłączne postaci funkcjonalnej (m, E. naruszenie silnika, chłonne wydzielniczą i wydalniczej okrężnicy bez znaczących zmian konstrukcyjnych w ścianie jelita). Znacznie mniej zaparcie są połączone ze wszystkimi wadami i chorób dziedzicznych, patologiach różnych układów i narządów wewnętrznych.


Jeśli nie było zatwardzenie w miesięcznego dziecka co należy zrobić rodzice? Matki i ojcowie mogą pomóc starszych dzieciaków? W takich sytuacjach nie jest konieczne do ustanowienia własnego leczenia. Należy natychmiast skontaktować się z pediatrą. Specjalista ustali dokładną przyczynę przekroczenia krzesła i zalecić odpowiednie leczenie.

Czym jest zaparcie i jakie są jego przyczyny?

Określenie to eksperci rozumieją trudną, rzadkie lub systematycznie wadliwy wypróżnianie. Zaparcie jest zwykle podzielony na ostre i przewlekłe zapalenie. Pierwszym gatunkiem łamania fotela jest brak defekacji u dziecka przez kilka dni. Wtedy praca jelit do normy. Przewlekłego zaparcia również tendencję do okresowego naruszenie defekacji.

Jak wyeliminować zaparcia w miesięcznego dziecka, co zrobić, gdy problem wystąpił u dziecka starszego niż w pierwszym roku życia – zagadnień będących przedmiotem zainteresowania wielu rodziców. Pierwszym z nich jest, aby spróbować zrozumieć przyczynę naruszenia krześle. Zaparcia u małych dzieci często występują z powodu:

 • Niedokarmianie;
 • przeniesienia sztucznego karmienia;
 • nadmierne spożycie białek;
 • brak błonnika pokarmowego w diecie;
 • niedostateczna podaż płynów.

Jak rozpoznać zaparcie: częstotliwość defekacji i formy stolca

Pediatra z badaniem dziecka z naruszeniem fotelu prosi rodziców kilka ważnych pytań. Specjalista zainteresowani:

 • Jak często występują stolca;
 • Jak wygląda kał.

Na przykład, lekarz zbadał dziecko od piersi. Otrzymał informacje od rodziców niech pediatra aby potwierdzić zaparć u miesięcznego dziecka. Co mama i tata, więc w przyszłości bez pomocy specjalisty mógł zrozumieć o ten problem występuje, okruszki?

Należy pamiętać, że opróżnianie żołądka u dzieci w pierwszych miesiącach życia – mimowolny proces. W zasadzie, występuje po podaniu. Noworodki częstotliwość defekacji może wynosić do 6 razy dziennie. Gdy podrosną, wartość ta maleje. Przez 4-6 miesięcy (tj. E. W czasie, gdy dzieci zaczynają karmić nie tylko mleko matki, ale także Lure) wnętrzności opróżniane nie więcej niż 2 razy dziennie.

Naruszenie defekacji o czym świadczy postaci kału. Zaparcie może być:

 • kolbasovidnym podczas nierówne;
 • orehovidnym (CAL przedstawione jako oddzielne stałych grudek i trudnoprohodyaschih).

Karmienie nawyki niemowląt i matek

Jeśli nie było zatwardzenie w miesięcznym dzieckiem, moja matka, co robić? Jednym z zaleceń – nie dać się karmienie piersią (chyba że istnieją wskazania). Mleko matki zawiera wiele cennych substancji, które wykazują działanie prebiotyczne.

Kolejna wskazówka – aby poprawić codzienne menu matki. Fakt, że właściwości mleka matki zależy od tego, jakie produkty używać kobietę. Dlatego zaleca się:

 • normalizować pitnej reżimu;
 • odrzucić żywność i napoje, które zmniejszają motoryki jelita grubego (w tym pszczele, kakao, herbatę, zupy silne śluzowe, kasza ryżu);
 • usunięty z pokarmów dietetycznych, które zwiększają wzdęcia (kapusta, fasola, brązowy chleb).

Żywienie dzieci na sztucznym karmieniu

Po rezygnacji z karmienia piersią zaparcia mogą wystąpić u 2-miesięcznego dziecka. Co skłania pediatry. Specjalista zaleca karmić dziecko specjalizuje przystosowany formuły mleka. Zapobiegają one powstawaniu problemów z krzesła.

Istnieje wiele różnych mieszanek (np Nutrilon Komfort 1, Semper Bifidus 1). Mogą być stosowane na stałe jako pojedynczy mieszaniny, ponieważ skład tych produktów zawiera wszystkie niezbędne dla wzrostu i rozwoju dzieci i pierwiastki śladowe.

Zwabić przeciwko łamaniu defekacji

Około pół rodzice zaczynają wchodzić w ich dziecka zwykłego menu żywności – różnych puree, kasza. Niektóre potrawy mogą powodować problemy z krzesłem. Jeśli zaparcia pochodzi z 6-miesięcznego dziecka, co robić, z pomocą niektórych produktów może zwolnić dziecko z tym problemem? Pediatrzy, odpowiadając na pytania, jak tych rodziców, zaleca się zawierać w diecie okruchy:

 • owocowego, stymulujące ruchliwość jelit (na przykład, jabłka, śliwki, śliwek);
 • warzywne (kalafior, marchwi);
 • jęczmień, proso owsianka.

Nie zapomnij również o tym, że od momentu odstawienia od piersi dziecko zaczyna wymagać ciecz. Jeśli dziecko nie odczuje jej brak, że nie ma żadnych blokad. W celu zapobieżenia powstawaniu problemów z fotela może dać przegotowanej wody, napoje owocowe wykonane z jagód słabo zagęszczony buliony suszonych śliwek, moreli i herbat z rumianku, kopru włoskiego, koper wody.

Lewatywa – placówka karetka

Jeśli, na przykład, lekarz potwierdza zaparcia u 3-miesięcznego dziecka, co zrobić po tym jest specjalistą? może on powołać mechaniczne ruchy jelit przy pomocy lewatywy. Jest on wykonany w kształcie gruszki butelka, której wysokość ustala się w zależności od wieku dziecka:

 • Cylinder №2 (50 ml) – odpowiednie 2-3-miesięcznych dzieci;
 • Cylinder №3 i №4 (75 do 100 ml), – może być używany w wieku 6 miesięcy.

Odpowiednią balon wlać przegotowanej wody. Przy obliczaniu objętości cieczy jest brany pod uwagę wiek dziecka:

 • podawana noworodkom od 25 ml do 30 ml;
 • dzieci w wieku 1-3 miesięcy – od 50 do 60 ml;
 • 3-12 miesięcy – od 100 do 150 ml.

Jak zatem przeprowadzić mechaniczne ruchy jelit? Na przykład, lekarz wyznaczył lewatywę mający zdiagnozowano zaparcia w 4-miesięcznym dzieckiem. Co robić dalej, wielu rodziców nie wiem. Dla lewatywa sformułowanie dziecko kładzie się na lewej stronie lub z tyłu, wcześniej się pod ciałem arkusza gumy. Guma balon standard osiąga przegotowanej wody. Jego temperatura nie powinna być większa niż 25 stopni. Końcówka balonu potraktowano wazeliną w celu ułatwienia podawania.

Jeśli okruchy leżąc na boku, po prostu przesuwając pośladki. Jeśli on jest na plecach, potem nogi podniesione. Gruszka przebicia, a następnie przechylić delikatnie zaczynają wchodzić do odbytu na głębokość 3-5 cm w pierwszym góry prosto, a następnie -. W dół i do przodu. Następnie powoli gruszki jest ściskany, przez co uwalniają wodę w odbytnicy.

"Duphalac" – skuteczny lek (syrop)

Jeśli zaparcia u 5-miesięcznego dziecka, co robić, które mogą być podawane leki – najczęściej zadawane pytania. stosowanie leków mogą być stosowane w leczeniu wypróżnienia. Bardzo popularny produkt – „Dufalac”, który jest dostępny w postaci syropu i jest dostępny bez recepty. Środki ma łagodne działanie przeczyszczające, nie wpływa negatywnie na ciele dziecka.

Składniki leku niezmienione dotrzeć do jelita grubego i Splitu. W efekcie:

 • zmniejsza się pH;
 • zwiększone ciśnienie osmotyczne;
 • zwiększanie objętości zawartości jelitowej.

Wszystko to prowadzi do pobudzenia perystaltyki jelit, normalizację konsystencji stolca.

Gliceryna czopki przeciw zaparciom

Nie jest tajemnicą, że czopki glicerynowe nieodłączny dobry efekt przeczyszczający. Są podrażnia błonę śluzową odbytu, odruchowo stymuluje perystaltykę promować zmiękczenia stolca. Jeśli, na przykład, nie było zaparcia u 7-miesięcznego dziecka, co zrobić z gliceryną świece, czy należy je zakupić dla dziecka? Odpowiedź na to pytanie może być pediatra. To narzędzie jest przypisany do lekarza, jeśli to konieczne.

Gliceryna czopki stosowane do przywrócenia normalnego ruchliwość jelit. W użyciu jest niemożliwe przez dłuższy okres czasu. Długotrwałe stosowanie drażliwego odbytnicy, atenuowany fizjologiczny proces oddawania kału.

Zatem leczenie zaparć – dość trudny problem. W swojej decyzji w skomplikowanych przypadkach należy stosować zintegrowane podejście – leczenie dieta, podawanie leku oraz stosowanie lewatywy. Jednak rodzice nie powinni podejmować żadnych działań w celu wyeliminowania zaparć bez uprzedniej konsultacji z pediatrą, ponieważ ich działania mogą zaszkodzić dziecku.