698 Shares 5986 views

Czy wiesz, kto promotor jest i co robi?

W nowoczesnych warunkach rynkowych, w celu osiągnięcia wysokiej sprzedaży, firmy handlowe prowadzą różne rodzaje promocji. Powodzenie takiego zdarzenia zależy w dużej mierze od osoby organizującej ją, tzn. Od promotora.


Kim jest promotor i co on robi?

Promocje dla wielu z nas stały się popularne. Jeśli kilka lat temu obywatele naszego kraju byli ostrożni wobec ludzi, którzy zatrzymywali ich na ulicy i zaoferowali wypić drinka lub spróbować ciasteczka, teraz wszystko się zmieniło.

Krótko mówiąc, promotorem jest osoba promująca produkt (usługę) na rynku. To jest ten, kto jest promotorem. – A co on robi? – pytasz. Wszyscy musieli spotkać na ulicy ładną dziewczynę w krótkiej spódnicy i promienny uśmiech. Zazwyczaj mówi szybko i rozdaje ulotkę lub oferuje udział w jakimś akcie. Więc jest promotorem. Lub czy są jakieś dziewczyny w centrum handlowym, które proponują wypróbowanie nowego produktu, albo młody człowiek w stroju hamburgera, czy może inny charakter, również należy do ich liczby. Niezależnie od ich roli, ich głównym celem jest promowanie (towarów, usług lub nawet ludzi).

Obowiązki

Jaki rodzaj pracy robi promotor? Jego obowiązki są następujące:

 • Dystrybucja ulotek z reklamami;

 • Oferować smak (testować) produkt;

 • Doradzaj;

 • Przesłuchanie;

 • Wydawać prezenty;

 • Trzymaj prezentacje;

 • Aby zagrać nagrody;

 • Wymieniaj kody kreskowe lub etykiety na prezent;

 • Organizowanie imprez masowych.

Są to ogólnie obowiązki promotora. A teraz, kiedy wiesz, kto jest promotorem, a co robi, porozmawiajmy o tym, ile zarabia.

Płatność za pracę

Wynagrodzenie osoby promującej towary zależy od tego, co jest mu potrzebne. Jeśli wręczasz ulotki, wtedy zapłata będzie stosunkowo niska, jeśli jest to wskazane, jest nieco wyższa, a jeśli jest to konieczne zorganizować imprezę, jest jeszcze wyższa. Jeśli jednocześnie promotor sprzeda produkt, otrzyma odsetek od szczytu sprzedaży. Każda praca na rzecz promocji towarów jest wypłacana w ciągu godziny, a im trudniejsze, tym więcej zarobków.

Co powinien być promotorem?

Żadne specjalne wykształcenie nie jest wymagane do prowadzenia promocji. Podczas gdy w szkołach średnich nie uczą tej specjalności, ale wszystko idzie w przyszłość! To nie jest zawód, ale raczej powołanie. Firmy, które wymagają promotora, zwróć uwagę na następujące cechy wnioskodawcy:

 • Dane zewnętrzne. Skarżąca (dziewczyna lub chłopiec) powinna być przede wszystkim atrakcyjna. Z reguły dziewczynki to długie nogi, bujne piersi, wysoki wzrost, długie włosy itp. Wygląd powinien być atrakcyjny, ale nie prowokujący (kupujący nie jest rozproszony).

 • Wiek. Nie młodszy niż 18 lat i nie starszy niż 30 lat.

 • Komunikatywna. Osoba powinna się łatwo skontaktować, wyzwolić, mieć duże słownictwo.

 • Ważnym czynnikiem jest również umiejętność czytania i pisania, ponieważ promotor będzie musiał wypełnić kwestionariusze, formularze testowe itp., W zależności od rodzaju działalności.

Jeśli jest to praca jednorazowa, wybór nie będzie trudny. Z reguły uczniowie są zaangażowani w działania promocyjne. Tutaj, być może o tym, kto promotor jest i co robi. Jeśli jesteś zainteresowany tą aktywnością i jesteś odpowiedni do wszystkich parametrów, idź dalej!