437 Shares 9125 views

Pracujących na statku: opinie, cała prawda. Jak dostać pracę na statku

Kto z nas w dzieciństwie nie marzyła o podróży? Na dalekich morzach i krajach? Ale jedno – aby odpocząć i podziwiać piękno miejsc żeglarskich, czyniąc wycieczki wycieczkowych. To coś zupełnie innego – być na łodzi lub statku jako pracownika. Być może ktoś zapyta: „Co się zmieniło?” Możliwość, aby podróż nie ustąpi, kontemplację piękne krajobrazy i zabytki – również na górze, że coraz dużo pieniędzy można zarobić.


Ale gdyby to było takie proste. W rzeczywistości okazuje się nie do końca tak różowo i spokojną pracę na statku wycieczkowym. Opinie, cała prawda, o której nie sądzę, mogą was ponownie swoją chęć do pracy tutaj. A może na odwrót i dowiedzieć się wszystkich szczegółów, będzie w końcu bądźcie mocni w swojej decyzji.

„Okręt z wczorajszej gazety”

W ZSRR było w jednym czasie bardzo popularna piosenka:

„Jestem stanowczo na morzach i koralowców,

Chciałem jeść zupy żółwia,

Wszedłem na statku,

Jacht pojawił się w gazecie wczoraj … "

Co kryje się za słowami „praca na statku?” Opinie, których prawda nie ma nic wspólnego z obrazem, który przedstawia mężczyznę siebie, przed sobą nieznacznie otworzyć zasłonę zapomnienia. Po pierwsze, trzeba wiedzieć na temat cech tego gatunku. Kto może dostać pracę w turnusów wycieczkowych? Jakie są zalety i wady pracy? Jakie są wymagania firma rejs do konkurencji? Ale zacznijmy od tego, co jest trasa rejsu.

Zielona powierzchnia morza

Niektórzy uważają, że ten rodzaj rekreacji wymaga ogromnych nakładów finansowych i dostępne tylko dla osób posiadających konto bankowe stałej. Taki luksus nie mogą pozwolić sobie nawet pozwolić niektóre młode pary, jak miesiąc miodowy.

W rzeczywistości, rejs może dokonać osoba z przeciętnych dochodach. Firma Cruise, który jest obecnie ogromna liczba, odebrać wycieczkę, koncentrując się na własnych preferencji i finansów.

Możliwość nie tracić czasu na loty, zobaczyć różne kraje, konieczne jest, aby taką podróż przynajmniej raz w życiu. Cena zazwyczaj obejmuje: zakwaterowanie na pokładzie posiłków, opieki medycznej, rozrywki, sportu. Dodatkowe usługi, za które trzeba dodatkowo płacić osobno, mogą ubiegać się o zabiegi spa, fryzjer, kosmetyczka, masażystów i instruktorów fitness. Doświadczony zespół i wykwalifikowany personel zrobi wszystko, aby pobyt był niezapomniany.

Podstawowe wymagania dla pracowników

Pracodawcy nakładają kwalifikowalne pracę na statkach wycieczkowych raczej surowe wymagania. Należą do nich:

 1. Wieku wnioskodawcy 21 lat i nie starsi niż 35 lat.
 2. Znajomość języków obcych, co najmniej jeden. Częściej niż angielski. Jeśli wiesz, oprócz niego jeszcze innych językach, będzie to znacznie zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.
 3. Doświadczenie zawodowe – co najmniej rok.
 4. Obecność listu od pracodawcy, o które się ubiegasz.
 5. Człowiek powinien być całkowicie zdrowy.
 6. Dobry wygląd, brak tatuaży i piercingu w otwartym polu.
 7. Brak niekaralności i zaświadczenie potwierdzające ten fakt.

Jak dostać pracę na statku

 • Pierwszym krokiem jest, aby skontaktować się z agencją rekrutacyjną lub firmę rejs do wyboru wolnych miejsc.
 • Następnie przychodzi proces zbierania niezbędnych dokumentów, otrzymasz listę. Zazwyczaj obejmuje: podsumowanie ze zdjęciami, zaświadczenia o niekaralności, listy polecające, kopie dyplomu edukacji i paszport.
 • Musisz zapłacić opłatę rejestracyjną i pracach agencji.
 • Wtedy można mówić o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Są dwa rodzaje: na „Skype” i osobiście.
 • Są testowane pod kątem znajomości języka angielskiego.
 • Teraz trzeba przejść badania lekarskie.
 • Jeżeli wszystkie testy zakończą się pomyślnie, należy zawrzeć umowę na okres od 6 miesięcy do roku.

Ogólne zasady postępowania na statku

W każdej pracy, istnieją pewne wymagania, które nie mogą być złamane. Są jeszcze tutaj. Pracownicy na statku trzeba zrobić następujące rzeczy:

 • Niegrzeczny dla pasażerów i ich współpracowników lub ich obrażać.
 • Odnoszą się niedbale i źle swoich obowiązków.
 • Aby zebrać w grupach po kilka osób i nie zwracać uwagę na pasażerów.
 • Kupić napoje alkoholowe w barach dla pasażerów.
 • Spać w ciągu dnia, pod koniec pracy i grać wagary.
 • Rozmawiać z pasażerami o końcówce.
 • Nie zwracaj uwagi na ich wygląd i schludność ubioru.
 • Palenie w miejscach nieprzeznaczonych do niego.

Za naruszenie jednego lub dwóch z powyższych wymagań pracownik upomniany na piśmie. Jeśli zasady są ignorowane więcej razy dana osoba jest zwolniony.

W niektórych przypadkach zdarza się to od razu. Naruszenia te obejmują: walki, kradzieży, picia alkoholu w czasie pracy, posiadanie narkotyków.

Rodzaje pracy oferowany

Jeśli nie masz specjalnego wykształcenia, wybór masz jest niewielka. będzie można uzyskać tylko kelner, asystent lub dozorcy. We wszystkich innych przypadkach, potrzebę kształcenia specjalnego. Kto może pracować na statku? Oprócz personelu, wymagają pracowników branży rozrywkowej .. animatorów, muzyków, fotografów, itp Rozpatrzmy bardziej szczegółowo w kilku typach zawodów.

 • Pracować jako pielęgniarka na wycieczkowców. Do obowiązków będzie obejmować udzielanie pierwszej pomocy dla pasażerów. Konieczna znajomość języka angielskiego oraz doświadczenie w pracy z jednego do dwóch lat, listy polecające.
 • Pracować jako kucharz na statku. Poprzedni pożądane w restauracji, jest wymagane. Edukacja powinna być kulinarnym.
 • praca pokojówka na statku. Jeśli nie masz doświadczenia, nie można podjąć pracy. Twoje obowiązki będą obejmować czyszczenie kabiny, usuwanie śmieci i kontrolować dostępność produktów higieny osobistej.

Zaletami tych zawodów

 1. Dobra okazja, aby zarobić dobre pieniądze.
 2. Możliwość zobaczenia nowych miast i krajów.
 3. Nie trzeba wydawać pieniędzy na jedzenie i nocleg na statku.
 4. Możliwość podróżowania przez długi czas.
 5. Nowe znajomości z ciekawymi ludźmi.
 6. Nieustanne poczucie świętowania.
 7. Do końca swojego kontraktu, można zaoszczędzić sporą ilość, ponieważ wydatki na pokładzie będzie minimalny dla Ciebie.
 8. Bezpłatnej opieki medycznej i kształt.
 9. Pierwsze bezcenne doświadczenie zawodowe i zalecenia, które mogą być przydatne przy wyborze nowej pracy.

wady zawód

Jeśli chcesz podróżować po świecie, a tym samym również do zarabiania pieniędzy, a następnie przed podjęciem takiej decyzji, zważyć plusy i minusy. Wiesz już o zaletach oferowanych przez pracy na statku. Prawda których opinie pomogą Ci zapoznać się z negatywnej strony, dokonać wyboru bardziej świadome. Nic dziwnego, że mówią, że ten, kto posiada informacje, posiada świat.

 • Trzeba pracować długo i ciężko. Od 12-14 godzin dziennie, czasami 18 godzin. Po upuszczeniu z wycieńczenia, to jest mało prawdopodobne, aby przynieść radość z jazdy.
 • Wielu pracowników mówi fakt, że niezdolność być sam nawet przez krótki czas, ma wielką presję psychologiczną. Jeśli nie podoba Ci komunikować się z ludźmi, którzy mają skłonność do irytacji, nie można tu pracować.
 • Weekend nie będzie. To będzie tylko kilka dni, podczas których objętość pracy trochę niższa.
 • Czas na choroby, też nie będzie, bo nikt nie będzie cię zastąpić. Tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych, trzeba będzie czasu, aby odzyskać.
 • Przez długi czas, aby komunikować się z ludźmi, którzy mogą być bardzo nieprzyjemne.

Pięć powodów, dla których nie powinno się wybrać do pracy na statkach wycieczkowych

Każdy zawód ma pewne cechy, które należy uwzględnić, gdy chcesz pracować była radość. Są jeszcze tutaj. Przeczytaj uważnie poniższy materiał, a jeśli okaże się przynajmniej jeden powód, dla którego nie powinno się wybrać ten rodzaj pracy, to lepiej tego nie robić. Konsekwencje mogą być bardzo smutny.

Listy powodów:

 1. Klaustrofobia.
 2. Niechęć do komunikowania się z ludźmi. Na statku nie będzie pozostawiony sam nawet przez krótki czas.
 3. Nierównowaga, humor, agresja. Te cechy nie można powstrzymać przez kilka miesięcy, prędzej czy później pojawi się i służyć sprawie konfliktu na planszy.
 4. Tzw choroba lokomocyjna. Oczywiście, istnieje wiele skutecznych leków, które zmniejszają nudności i zawroty głowy, ale to nie jest najlepszy żartować z nim.
 5. Jeśli masz coś nie dostosowane do pracy, nie można przejść w dowolnym miejscu przynajmniej do końca podróży, a może i całego kontraktu.

warunki pracy

 • dni robocze – od 10-14 godzin.
 • Brak wyjścia, siedmiodniowy tydzień pracy.
 • Umowa została zawarta na okres od 6 do 8 miesięcy.
 • Pozostawić 8-10 tygodni.
 • Zakwaterowanie w oddzielnej kabinie dla 2-4 osób.
 • Zarobki od 1000 $ plus napiwek.
 • Darmowe wyżywienie i zakwaterowanie.
 • Rodziny pracowników zniżki na wypłatę rejsów.
 • Bilet płatności w przeciwnym kierunku na koniec umowy i podlega braku uwag ze strony kierownictwa.

Opinie ludzi pracujących na wycieczkowców

Interesujący jest fakt, że wiele osób najpierw uzyskać tutaj, podpisać nowy kontrakt po ukończeniu studiów. Chociaż jeśli it ktoś powiedział wcześniej, wielu z nich po prostu nie wierzę.

Informacje zwrotne od pracy, można łatwo sobie wyobrazić, że jest to ciężka praca na statku. St Petersburg w tym przypadku nie różni się od Moskwy czy Tokio. Jeśli nie masz nawyku do radzenia sobie z trudnościami, to nie będzie łatwe. Jednym z kelnerem asystent powiedział, że najtrudniejszy dla niej wstać wcześnie rano, ponieważ zmiana zaczyna się od 6 rano. Musiała nauczyć się nie tylko obudzić się wcześnie, ale również mają czas, aby odświeżyć w ciągu 10-15 minut. Przez sześć miesięcy była tylko 6 dni w tygodniu, a nawet wtedy nie było całkowicie wolne dni, ale tylko częściowo.

Rano jeszcze do pracy, to był 6 godzin odpoczynku, które mogły zostać wydane na sen. Ale tym razem było szkoda marnować taki sposób, kiedy nie było okazji na zejście na ląd i poznawać nowe miasto. Jednakże takie możliwości są rzadkie, nie zawsze te same dni odpoczynku na parkingu wykładziny.

W tym samym czasie, niektórzy pracownicy, pomimo ciężkiej pracy, mówią, że na wykładzinie panuje wieczne świąteczną atmosferę. To jest jasne i czarujący świat, i szalenie szczęśliwy swoją własność do niego.

Porady doświadczonych pracowników początkujących

 1. Biegła znajomość języka angielskiego będzie służył dobrze. Praca na statku Petersburgu i innych firm przyniesie więcej radości.
 2. Dowiedz się, jak łatwo zaakceptować każdą niespodziankę i kłopoty wierząc, że czarny pasek kończy się prędzej czy później.
 3. Pamiętaj, aby komunikować się z kolegami w pracy, tym lepiej komunikować, tym więcej będą mogli pomagać sobie nawzajem. Bez tego nie będzie miał bardzo trudne.
 4. Pamiętaj, że użalanie się nad sobą – to luksus. Tyle, ile może być poważnie chory i bez przyjaciół i krewnych, pocieszyć się z faktem, że w przyszłości będzie je zobaczyć.
 5. Weźmy na ramionach piękne słowa „co nas nie zabija, czyni nas silniejszymi.” Niech twoje motto na czas trwania umowy.

Pracownicy na statku są podzielone na dwie kategorie ludzi. Ci, którzy próbują, rzucać, a ci, którzy są zaangażowani w tę działalność przez wiele lat swojego życia. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, określić dla siebie, czy odpowiedniej pracy na statku.

Cała prawda o pracy może być w stanie pomóc w podjęciu właściwej decyzji recenzji. Jeśli nie boją się trudności, chcesz komunikować się z ludźmi i pragnąć, aby zobaczyć nowe miasta i kraje, nie krępuj się wybrać pracę na statku wycieczkowym. Najważniejsze, że praca przynosi przyjemność.