372 Shares 2800 views

Siarczan chromu: sprzedaży, jak używać, co do zastąpienia

Futro i skóra są wymagane do produkcji ciepłej odzieży. Wcześniej, w celu rozpoczęcia szycia skór owczych nasączone solą. Jak się ubrać skór przy użyciu soli do tego? W dzisiejszym świecie, stosując siarczan chromu. Jest to długi, ale skuteczna metoda. garbowania Skóra jest konieczne, aby jej kurtek i innej odzieży. Ten sposób każdy może się nauczyć.

Co jest siarczan chromu?

Ałun – podwójna sól otrzymuje się przez mieszanie gorącej wody w równomolowych roztworów siarczanów metali. Po ochłodzeniu tego roztworu, otrzymane kryształy ałunu. Do barwienia przędzy i odzieży wełnianej, ich trawiący ałun również zwierzęta garbowania skóry wytwarzane za pomocą ałunu. Mimo to, są one wykorzystywane w przemyśle fotograficznym, w medycynie (do kauteryzacji rany ałunu ołówek), na początku XX wieku, po goleniu skórę spalony ałunu zatrzymać krew z cięciami. Ałun ma różne gatunki: potaż alyumoammoniynye, zhelezokalievye, hromokalievye, żelaza, alyumorubidievye, alyumonatrievye. Od hromtsov nazwą raz staje się jasne, jakie środki są stosowane do ich produkcji. Ale nie spróbować zrobić je w domu, wynik może spaść poniżej oczekiwań. Można kupić gotowe siarczan chromu, gdzie sprzedawane garbowanych skór lub gotowe produkty produkcji krajowej. Jest mało prawdopodobne, że znajdzie duże supermarkety, trzeba szukać w internecie lub na rynkach.

Jak produkować skórę za pomocą ałunu?

Jeśli jesteś właścicielem skór zwierzęcych – królik, łosie, wąż, żyrafa i słoń, i siarczan chromu wiedzieć, gdzie kupić, jest to okazja, aby spróbować swoich sił jako vydelschika skóry. Wszystkie znane z dzieciństwa opowieści o Nikitu Kozhemyaku. Jest to zdrowy silny człowiek, który całe życie zajmuje się garbowania skór zwierzęcych. Czy muszę nemerenno moc prawidłowo poradzić? Jak produkować skórę w domu? Najpierw trzeba je namoczyć w roztworze ałunu. To musi być zrobione, aby odtłuścić i wzmocnienia materiału. Powinien on być wykorzystywany wyłącznie dla siarczan chromu zmiękczania. Ten chrom i hromokalievye odmian. Oni od dawna stosowane do opalania. Siarczan chromu gdzie kupić? Można chodzić do sklepu reaktorów chemicznych lub Photoshop. Gdy skóra staje się sztywna, to jest konieczne, w celu usunięcia z roztworu Przepłukanie wygrzewania ponownie. Nie bój się psuć coś, zastosowanie ałunu jest całkowicie bezpieczne. Dbać o ręce, tak aby nie dostać oparzenia soli musi być w pracy w użyciu trwałego rękawice gumowe. Podczas moczenia skórę powinno dryfowania swobodnie na powierzchni roztworu, to znaczy, że sól w wodzie jest niewystarczająca. Zmierz ile rozwiązanie jest obecnie w użyciu, jest to ta sama kwota będzie musiała podążać.

Uwalniając skórę przed zarazkami

Nawet jeśli zwierzęta były trzymane w domu, wciąż jest pełen zarazków w jego skórze, które są szkodliwe dla ludzi i mogą powodować gnicie skóry wykonanej z tego materiału. Aby pozbyć się tych organizmów, jednym z otmochek konieczności dodawania antyseptyczne. Do roztworu tego potrzebują pięćdziesiąt gramów soli lub Sulfidine mililitr formaliny (na litr wody). Można dodawać i naturalne środki antyseptyczne – korę i liście dębu i wierzby. Moczenie konieczne nie mniej niż dwunastu godzinach.

Po garbowaniu – suszenie i rozciąganie

Garbowanie lub zwierzęcych Skórki konieczny proces. Odbywa się to w celu zapewnienia materialnej elastyczność, miękkość i dobry wygląd. Tutaj w procesie suszenia po opalaniu i trzeba cały herkulesowego siłę. Jak się ubrać skór, jeśli zasilanie nie jest dostępna? Użyj dobrze polerowany okrągły dziennik. Ten dziennik musi być zabezpieczona po obu stronach, aby dostać coś w poziomym pasku. W tym celu trzeba będzie dwie osoby garbarstwie i bawełniane rękawiczki, tak aby nie pocierać modzele. Hang skóra źle strona w dzienniku, po obu stronach pewny uchwyt na końcach sieci. Naciśnięcie twardą skórę w dzienniku, należy ciągnąć za ostre ruchy w jednym kierunku, a następnie z drugiej strony. Naprzemiennie z myatiem ten proces. Zmarszczka skóra tak jakby wyrabiania ciasta. Crush bardzo potrzebne, nie szczędząc wysiłku. A następnie ponownie na belce, i tak kilka razy, dopóki nie uświadomimy sobie, że skóra jest wystarczająco elastyczna. Po takiej manipulacji urządzenia, że skóra stają się miękkie, światło i ciepło.

Marynowany lub rawhide

Skóra ta jest używana, aby pasy, torby, kurtki. Oczywiście, produkty te ustąpią jako fabryka rzeczy, ale jeśli nie ma skórę, dlaczego nie spróbować zrobić to przydatna rzecz? Aby rozpocząć, należy do opalania – moczenie skór w roztworze ałunu, potem następuje mezdrovki Proces – rozciąganie, myatie skórek na dziennik. Kiedy cała manipulacja jest gotowy, trzeba dokładnie golić skórę. Podczas golenia odstaje, a górna warstwa skóry cienki – naskórek. Golenie użyć ostrego noża myśliwskiego. Sierść jest łatwo usunąć, jeśli prawidłowo wykonywane wszystkie powyższe określone działania.

Siarczan chromu: sprzedaż?

Do skóry zwierząt służył przez wiele lat, konieczne jest, aby prawidłowo obsłużyć. Aby to zrobić, należy potrzebują hromokalievye lub siarczan chromu. Gdzie sole te są sprzedawane? Aby rozpocząć wyszukiwanie z rynków rolnych. Są myśliwi sprzedają garbowane skóry. Zapytać, czy mogą sprzedawać ałunu. Jeśli nie, poproś o siarczan chromu (sprzedaży). Idź w poszukiwaniu ałunu może być w aptece. Sole te stosuje się w celach leczniczych i w celu zatrzymania krwawienia przyżegania rany. W sklepach reaktorów chemicznych mają również szansę kupić różnorodne ałunu. sklepy fotograficzne powinny być dostępne ałunu. Jeśli nie zostaną znalezione, można poprosić, aby być wszczęte lub zamówić przez Internet. Reklamy są określone propozycje sprzedaży ałunu. Lepiej jest kupić od prywatnego przedsiębiorcy siarczan chromu, cena będą mieli o wiele bardziej demokratyczna. W rzeczywistości, ałunu – to sól. W sklepach może być zbyt wysoką cenę – do trzystu rubli za kilogram! Dzięki reklamie internetowej mają możliwość zakupu ałunu stu rubli za kilogram.

Czy to możliwe, aby producenci skór bez ałunu?

garbowania skóry – tego dawnego rzemiosła. Jak zaczęliśmy robić skórę bez soli? Nic. Sól jest nadal wymagany. Co może zastąpić siarczan chromu? Ten wywar z kory wierzby, kora i dębowych liści rozmarynu. Ponadto opalania właściwości brzeczki i wykazuje aktywność przeciwbakteryjną. Nawet przy użyciu ałunu, po raz kolejny nasączone środkiem antyseptycznym skórę i stosując bulion nie jest użyteczny efekt. Aby rosół, wziąć w równych proporcjach oddziałów z liści i kory dębu i wierzby, Labrador herbaty. Umieścić rośliny w metalowym pojemniku, umieścić w ogniu, zalać wodą, tak że gałęzie ukrył. Po gotowaniu, gotować na wolnym ogniu przez pół godziny. Schłodzić bulion, przecedzić dobra z liści i innych zanieczyszczeń. Wlać soli kuchennej (pięćdziesiąt gramów na litr pożywki). Dobrze wymieszać tak, aby wszystkie kryształy soli do całkowitego rozpuszczenia. Umieścić roztwór w głąb skóry. W procesie garbowania weźmie dwanaście godzin do czterech dni. Jeśli sól jest całkowicie rozpuszczone i roztwór umieścić skórę mogą być kolorowe punkty.

Skąd wiesz, że prosolilas skóry i jest gotowa do dalszej obróbki?

W procesie moczenia w bulionie ałun chromowy skóry lub skórki na wewnętrznej się żółty. W tym obrazie nie ma nic złego – zwykła reakcja chemiczna. Po dwunastu chesov, jeżeli kolor manifestuje, zrobić małe nacięcie w badanej powierzchni skóry. Jeśli moczenie jest kompletny, skóra jest dokładnie barwione. Jeśli kolor wewnątrz jest inna, to trzeba czekać na kolejny. Tylko nie znowu być prowadzony przez tego samego nacięcia, ponieważ w tym momencie proces malowania pójdzie szybciej. Dla każdego testu potrzebujemy nowego cięcia, więc nie dajcie często. Nawet jeśli skóra jest nieświeże w roztworze, to nic złego nie uczynił, nie zepsuć.

Jak osiągnąć wynik fabryce?

Aby ukryć lub jakości skóra była jak produkty fabryczne, konieczne jest, aby spróbować dość, ale wynik nie będzie idealny. W celu doprowadzenia jakości rzeczy do domowych przetworów fabryki mogą być następujące: Przed moczyć skórę lub skórę, należy go oczyścić z wszystkich filmów, kawałki mięsa, naczyń krwionośnych i żył, gotować tłuszcz z nim w bulionie z kory dębu i wierzby. Na wolnym ogniu przez około godzinę. Dalej – sól moczenie schemat przepisanej wyżej. Moczyć dwanaście godzin, aby dostać go i wypłukać pod bieżącą wodą. Dobra skóra promyat, przewiń w dół i wyciągnij na równoważni. Po umieszczeniu w roztworze soli fizjologicznej. Aby wykonać te manipulacje jest wart co najmniej trzy razy, ale wynik będzie podobać. futro lub płaszcz z skór owczych w garbarstwie takie jak powietrze będzie łatwe, miękkie, elastyczne i piękny. dostosowanie jakości, oczywiście, zależy od krawcowej, tworząc coś. Wszystko, co można zrobić ze skóry dla jej piękno, blask i jakości zostało już zrobione. Co ważne, nie należy zapominać o bezpieczeństwie strony – sól bardzo szybko koroduje skórę.