135 Shares 2301 views

Malowane butelki. Doskonałe od zwykłych

Jaka szkoda czasami wyrzucić butelkę wina z nietypowych kształtach, jasne nasycone kolory. I chcę, aby przekształcić go w jakimś oryginalnym dekoracyjnym rzeczy, dać, jak to było, nowe życie, aby dostosować się do przechowywania lub do dekoracji wnętrza. To pragnienie powstaje, prawdopodobnie wiele twórczy umysł, dlatego istnieje tak wiele różnych sposobów, aby udekorować zwykłe butelki i przekształcić je w zwykłych artykułów gospodarstwa domowego i oryginalnych prezentów. Malowane butelki mogą zabarwione farby akrylowe lub szklane. Ponadto butelka jest tak demokratyczna i ponadczasowy zastrzeżeniem, że można go pomalować, jak chcesz, używając tradycyjnych wzór, malarstwo abstrakcyjne, obraz w duchu sztuki pop, ekspresjonizm, itp Pełna gra wyobraźni i kreatywności. Malowane butelki z własnymi rękami – zawodu, do którego można dołączyć dzieci. Oni na pewno mają coś bardzo oryginalnego.

Malowane butelki. materiały potrzebne

Dla realizacji twórczych pomysłów potrzebują pięknej butelce z kolorowego szkła. Ponadto: akryl farby do szkła i ceramiki podstawowych kolorów widma; Pasta konturu (specjalną probówkę) szkła czarnego, złota i srebra; jednorazowe płytki do mieszania farb; przezroczysty lakier akrylowy; aceton; cienka szczotki z włosia naturalnego, waciki, grubą igłą, zapałki, płatki kosmetyczne, ręczniki papierowe, miękkie ołówka (może być kosmetyczne) lub pióro żel.

Malowane butelki. Kolejność prac

Pierwszy i najtrudniejsza etap pracy – stosowanie przed- obwód rysunku na powierzchni butelki (odtłuszczono alkoholu lub acetonu). Można użyć szablonu, który jest stosowany do butelki i prowadzić okrągły ołówek lub długopis. Jest możliwe, aby narysować kontury samego rysunku. W każdym przypadku, w tradycyjny sposób, gdy rysunek umieszczony pod szkłem i otaczać obwód tutaj jest nie do przyjęcia.

Po wzornictwo, ołówkiem linie otaczać jego kontur na szkle. Wynik powinien być wypukły kontur rysunku. Jeśli tu nie było śladów ołówka lub pióra, a następnie po wysuszeniu ich obwodu wody do przemywania.

Teraz jesteś gotowy do malowania natryskowego. Po pierwsze, butelka musi być ustalona w stanie nachylonym tak, że nie jest cool. Do tego nadaje się dobrze do serwowania stojaku lub dwóch kawałków pianki ze szczelinami. Gdy butelka jest rozwiązany, można rozpocząć wypełnianie w obszarach między kolorami konturu.

Farby akrylowe dość gęste i mało płynny, więc są one wygodne do wypełnienia niektórych obszarach między konturem. My najpierw użyć w jednym kolorze, najciemniejszy. Po wysuszeniu, ciemna farba jest nakładana na niezbędne przejścia i małych uderzeń jasnych kolorów. Najmniejsze szczegóły uderzeń point stosowane wacikiem lub meczu. W celu przyspieszenia schnięcia farby używane suszarką do użytku domowego do włosów. praca pójdzie o wiele szybciej z nim. Można rozcieńczyć farbę akrylową, pójdzie do cieńsze i bardziej płynne, a tekstury staną się bardziej przejrzyste.

Pod koniec pracy, a po wyschnięciu wszystkich warstw farby pokryta jest lakierem akrylowym rysunku. To sprawia, że mniej narażone podczas mycia i chroni przed ewentualnym uszkodzeniem.

Butelki spot malowane

Jest jeszcze inny bardzo ciekawy i nietypowy sposób butelek malarskich, które wykorzystują tylko zarys. Kolorowe punkty kolorowego powlekanego konturu powierzchni szkła, jak ozdobnych kulek siatki. Technika malowania jest podobny do poprzedniego. Butelka powierzchnia jest odtłuszczona, powleczone wstępnie wzór obwodu. Następnie, w tym kierunku, jest wytłaczany z układu rur z małymi kropkami układając je blisko siebie, jak rzędy sznurka perełek lub kulek haftowania. Różnorodność kolorów konturu, jak również złote i srebrne plamki stworzyć niesamowity wzór. Może być zagruntowane powierzchni szkła akrylowego startera oraz od tego, na przykład, aby wyciągnąć konturu czarny cienką kropkowane. Ten styl malowania będzie symulować cienkiej delikatnej koronki.

Malowanie butelki – rodzaj twórczości, która przekształca zwykłe przedmioty codziennego użytku w dzieła sztuki zdobniczej, ozdobić życie w jasnych kolorach, dzięki czemu do „nurkowania” w cudowny świat fantazji.