641 Shares 4098 views

Przydatne właściwości pomidorów. Korzyści lub szkody?

Pomidory należą do rodziny psiankowatych , można spotkać je w cieplejszych miesiącach, prawie każdym stole. Nawet w czasie panowania Katarzyny II, zostały przyniesione do naszego wszerz Ameryki Południowej. Mało kto wie, że pomidor jest właściwie Berry, której różne odmiany są przeznaczone do różnych celów. Zatem różowe mięsiste owoce o cienkiej skórze, żółte odmiany zawierają zwiększone ilości karotenu. Pomidory są wykorzystywane nie tylko w swojej naturalnej postaci, jest bardzo popularne w naszym kraju innego zachowania, sosy na bazie pomidorów i, oczywiście, soku pomidorowego. Jednak jakie są użyteczne właściwości pomidorów? A jeśli w ogóle jedzą? Postaramy się rozwiązać ten problem.


Przydatne właściwości pomidorów

Pomidory zawierają duże ilości pektyn, błonnika, karoten, likopen. Witamin są obecne w grupach A, B, C, E, witamina K, makro- i elementy, które mają działanie uspokajające na układ nerwowy śladowych, ma bardzo wyraźne działanie przeciwzapalne na stres. Dieta, pomidory , które odgrywają ważną rolę, jest palaczem, ze względu na właściwości pomidorów pozbyć się ciała z toksyn. Przydatne właściwości pomidorów są naprawdę wyjątkowe. Ze względu na obecność naturalnych przeciwutleniaczy, które są w stanie spowolnić proces starzenia się skóry, znamienne tym, niskokaloryczną i są uważane za produktem spożywczym. Kosztem zamkniętego jodu, pomidory mają normalizujące działanie na układ hormonalny, przyczynia się do wzmocnienia układu sercowo-naczyniowego z powodu obecności potasu. Pomidory są zalecane do stosowania dla osób z chorobą wrzodową, ponieważ mają one pozytywny wpływ na bilans wodny soli w organizmie.

Pomidory w kosmetologii

Pomidory mają wyraźny efekt kosmetyczny. Na przykład maska pomidor doskonale nawilżają skórę, nasycając ją witamin i minerałów, wygładza zmarszczki. Pomoc kompresuje flesh jagody żylaków.

sok pomidorowy

Jest naukowo udowodnione, że w ich składzie chemicznym, sok pomidorowy jest znacznie bardziej użyteczny jako popularny pomarańczowy. Dlatego zaleca się, aby użyć dla kobiet w ciąży i młodych matek w celu utrzymania równowagi organizmu witamin i minerałów. Ponadto oznaczone właściwości soku zmniejszyć ciśnienie śródgałkowe on działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

Przeciwwskazania do stosowania

Wydawałoby się, pomidory, właściwości, które od dawna badano wyłącznie korzystne dla całego organizmu człowieka. Jednak korzystne właściwości pomidorów wymawiane pod warunkiem, że Berry jest hodowana w ekologicznie czystej okolicy, bez użycia nawozów sztucznych. W przeciwnym razie, pomidor pochłania azotany i pestycydy, która jest obarczona najsilniejszej zatrucia. Ponadto, jagoda jest bardzo silny alergen, więc ludzie, którzy mają skłonność do reakcji alergicznych, należy go używać z dużą ostrożnością. Należy zachować połączenie pomidorów i skrobiowych, ponieważ taki związek jest zdolny do tworzenia się kamieni nerkowych i pęcherza moczowego. Nadkwaśność, który ma pomidora, w stanie zranić i tych, którzy cierpią z powodu kamieni nerkowych choroby, albo ma problem z pęcherzyka żółciowego.