239 Shares 9014 views

Tajski sos sriracha. przygotować się

Co kryje się pod obce naszego ucha nazwie „Shriracha”? Niestety, wiele z tych słów i nie słyszał. Ten sos nie można nazwać zbyt popularne. I na próżno …


Ostry sos sriracha przyszedł do nas z tajskie jedzenie jest stosunkowo nowe, posiadające jednak różnicą czasu pół świata. Dzisiaj, to serwowane jest w restauracji orientalnych kuchni mięsa, ryb i owoców morza. I bierzemy i przygotować go samodzielnie. I są niezbędne składniki w każdej kuchni, choć urodzony gorący sos na drugim końcu ziemi.

Historia sukcesu, pomnożona przez 2

sos sriracha pojawił się około 80 lat temu w małej wiosce o nazwie Thai Si Racha. I gotować Tayka Thanom Chakkapak za przyjaciół swoich. Byli tak zadowoleni z jej nowym sosem, to przekonał ją, aby przygotować go na sprzedaż. Ta idea zainspirowała Thanom a dwa lata później nowy sos pokonać wszelkie rekordy popularności w kraju. W 1984 roku spółka nabyła prawa Thai Theparos Madame Chakkapak do przyprawiania i zaczął produkować je na skalę przemysłową. Technologia, jednak pozostała taka sama, a do wytwarzania wyłącznie naturalnych produktów.

Warto zauważyć, że ta historia powtarza się słowo w słowo po drugiej stronie Oceanu Spokojnego. David Tran, chińsko-wietnamski emigrant, ten sos jest powielana niemal słowo w słowo, i zaczęli sprzedawać go w tawernie. Ludzie zakochał się z nowym produktem! Wkrótce zaczął produkować komercyjnie i w Stanach Zjednoczonych.

podstawą technologii

Główne składniki pozostają niezmienione. Przepis czosnku, czerwonej papryki, soli, cukru, octu. W oryginale, naturalny proces fermentacji trwa trzy miesiące. Ale nie będziemy czekać tak długo? Dlatego, aby przyspieszyć ten proces, starając się utrzymać w ciągu 10 dni.

Tak więc, najważniejszym składnikiem, że musimy – to chili. Specjaliści powinni zacząć od mniej ostrych odmian. Na przykład, jalapeno lub Serrano. Później, kiedy czujesz ostrość, będzie można kontynuować eksperymenty, w tym kilku odmian kłujących. Nadal musimy duży pojemnik, który odbędzie się proces fermentacji. Nadaje się nawet zwykły słoik. Nie należy również zrobić bez blendera – nie chcą, aby funt składniki w moździerzu?

Udział produktów

Aby przygotować około pół litra sosu będziemy potrzebować następujące produkty:

  • chili papryka – 350 g;
  • Czosnek – 3 ząbki;
  • cukru (brązowe) – 2 łyżki. L.;
  • sól – 0,5 V. L.;
  • naturalne octu – 65 ml.

Gotowania sos sriracha

Przepis dotyczy fermentacji, tak że w procesie nie jest zakłócana zjadliwej mikroflory, moje dokładnie wszystkie składniki. Po płukaniu, usunąć nogi pieprzu (nasiona rezerwy), oczyszczenie czosnek pokruszono z soli i cukru do pasty. Złożyć makaronu w słoiku, tak że wypełnia mniej niż połowę objętości. Gardło banki przykryć gazą lub ściereczką, tak aby nie blokować przepływu powietrza. sos sriracha podczas fermentacji do znacznego zwiększenia objętości.

Już następnego dnia, bank zacznie masę „play”, od razu zauważysz pęcherzyki. Podczas fermentacji ostro należy mieszać drewnianą łyżką na dzień. Proces potrwa około tygodnia, a następnie bardzo powoli. To sugeruje, że nadszedł czas na kolejny etap.

Teraz musimy całkowicie zablokować fermentacji, a to pomoże nam stołowego octu. Dzielimy je na 3 części i dodać jeden dzień. Można dodawać i natychmiast całą niezbędną ilość octu, ale w tym przypadku będzie on zdobyć aromaty pieprzu i czosnku.

Po ostatniej porcji dodano ocet, czekać jeden dzień i przejście do ostatniego etapu. Po raz kolejny przerywania pasty blendera, a następnie przepuszcza przez drobne sito, pomagając silikonowy łopatki.

Nie ma zbyt wiele sprowadzają sos na patelni – wystarczy 10 minut. Pozwoli to pozbyć się resztek octowego notok i doprowadzić do perfekcji konsystencję.

Jak sos chili (shriracha) stosowanych w kuchni

Słodki i kwaśny smak sosu dobrze komponuje się z owocami morza i ryby z grilla. Dobrze nadaje się do tego, a mięso, zwłaszcza z grilla i pieczone na węglach. Więcej shriracha i może być stosowany jako składnik w bardziej złożonych sosów, sosów, napojów owocowych.

I, oczywiście, nie wspominając o tym, że używanie tego sos do wytwarzania napojów alkoholowych. To daje napojowi niezwykły ostre nuty. Na przykład, mogą one zostać zastąpione przez Tabasco w koktajlu „Krwawa Mary”.