444 Shares 4142 views

Wiertło Forstner i jego zastosowanie

Branża meblarska jest używany sporo różnych narzędzi, urządzeń i akcesoriów. Ciągle jest coś nowego. Ale jest długa i ugruntowane rzeczy. Forstner wywiercić specjalnie do takich narzędzi i zastosowania. Ma wiele funkcji.


formalnie

Wiertło Forstner różni się zasadniczo od powszechne i znane większości modeli spiralnych. W ścisłym znaczeniu tego słowa lepiej byłoby nie do wyznaczenia go jako wiertarki, ale jak frezy, ze względu na jego krawędzi tnącej znajduje się w części końcowej. Funkcja ta konstrukcja pozwala mu na wykonywanie dużej średnicy otworów ślepych dokładne centrowanie zgodnie z układem tymczasowym. Taka dokładność zapewnia centrowania głowicy narzędziowej. Dobry wiertła zaostrzony Forstner zapewnia wysoką czystość przetwarza się z wewnętrzną powierzchnią otworu. Tego typu narzędzie wyróżnia się wysoką wydajnością i długim życiem Obserwując działania trybów. Narzędzie jest łatwy w obsłudze i może być równie dobrze stosowany w stacjonarnej maszyny wiertniczej, z ręcznym urządzeniem elektrycznym. Ostatnio, obecność wiertła Forstnera polepszonym elementy wstawiane do krawędzi tnącej. To znacznie przedłużona żywotność.

Forstner wiertło. aplikacje

Ten rodzaj instrumentu jest najczęściej stosowany w przemyśle meblarskim i ciesielskich. Dzięki udanej konstruktywne rozwiązanie pozwala dostatecznie szybko i dokładnie wykonać ślepe otwory i rowki pogłębienie pod różnego rodzaju akcesoriów.

Ten rodzaj wiercenia jest z powodzeniem stosowana w dużych ośrodkach wielooperacyjne na ciele przemyśle meblarskim. Wiercenie odbywa się zazwyczaj pod różnego rodzaju montażu złącza, złączki, zawiasy do mebli skrzydeł. Większość z systemem średnicy całego zakresu takiego narzędzia jest wiertła Forstner-35. Został on z powodzeniem stosowany w tradycyjnej stolarki. Oprócz otworów drzwiowych i okiennych wyposażenie ich wywierconymi różne wady naturalne drewno – węzły kieszenie żywiczne mechaniczne uszkodzenie struktury i obcych wtrąceń. Powstały otwór wprowadza się do kleju elementu dokładnej średnicy drewna netto. Odciął specjalnego narzędzia, średnica taka sama, jak również wiertła Forstnera. Kupić, co do zasady, może być w żadnych specjalistycznych sklepach.

Technologia ta pozwala zaoszczędzić kosztowny suchego drewna i zwiększyć jakość stolarki. Negatywne momenty powinny obejmować trudności ostrzenia podobnego instrumentu oraz jego stosunkowo wysokie koszty w porównaniu z konwencjonalnymi wiertłami typu scroll. Ale opłaca efektywność jego działania w znacznych ilościach produkcji.