406 Shares 4337 views

Domowe kultywatory. Homemade kultywator dla motobloków

Wsparcie techniczne w gospodarce współczesnego rolnika z pewnością zawiera narzędzia do pracy gruntów. W tym celu kultywujących i pędy, które w zależności od modelu, mogą wykonywać zadania na uprawy, wygładzanie, przycinania chwastów i innych operacji. Jak ciało pracuje urządzenia jest technicznie elementarne, dla specjalisty aptekach nie będzie trudne do wykonania takiego urządzenia ręcznie. Co do zasady, domowe kultywujący nie są tak skuteczne jak odpowiedniki fabrycznych, ale ważne jest, aby obliczyć, jak zainstalować go na ciągnik lub ciągnika. Dziś jednak wspólne i ręczne modele, których eksploatacja nie wymaga podłączenia do innych urządzeń.

Ogólne informacje o Kultywator

Pojęcie „Kultywatory” Wielu ludzi kojarzy z mikrociągniki i bloków silnikowych pełniących funkcje obsługi naziemnej. Jednakże, jeśli wniknąć głębiej w terminologii, to staje się jasne, że kultywator – to tylko część środków technicznych, bezpośrednio zaangażowany w leczenie. W zależności od wydajności strukturalnej domowych hodowców może wykonywać szereg operacji roboczych. Mogą być wszechstronny w możliwości przetwarzania i w połączeniu z dodatkowym wyposażeniem. Przed przystąpieniem do produkcji takiej broni, należy ocenić charakter pracy i konieczności podłączania go do traktora lub innego sprzętu.

kultywator ręcznie z rękami

Najprostsza wersja produkcji kultywatora w domu. To małe elementy konstrukcyjne, które wystarczają, aby uchwycić pasma 20 cm. Podstawa urządzenia będzie uchwyt metalowej rurki o średnicy 2.4 cm. Długość elementu jest wybierany w szczególności do wzrostu użytkownika. W dolnej części rury muszą zostać zainstalowane z osi z litego drewna. Do niej i być dołączone ciał przetwarzania. Mimo prostoty konstrukcji, ręcznie kultywatory ręczne mogą być uzupełnione przez koła. Mogą być wycięty z blachy o grubości 0,3 cm i zamocowana za pomocą nakrętek.

Jest jeszcze inny przykład wykonania założeniu podstawę paska sprężystego metalu. W tym przypadku parametry przedmiotu obrabianego musi być następujące: długość – 5 cm, szerokość – 2 cm, grubość – około 2 mm. Ta część jest przymocowana drewniany uchwyt, przy czym przetwarzanie jest przeprowadzane. Taśma jest narażony fałdy, dzięki czemu może być ukształtowany w pętlę, a następnie, aby dwustronnej Refacing brzegi pliku. Pętla średnica może być dowolny parametr, który jest liczony od powierzchni ogrodu.

Kultywator obrotowy dysk

Jest to tym bardziej poważne urządzenie, za pomocą którego można wykonywać i rozluźnienie i wyrównanie gleby i Hilling. W swojej konstrukcji, kultywator domowe Ridger sugeruje, że następujące elementy: napęd półoś i tuleję, małych i dużych plików, pióro i rury. Funkcje elementów obsługi wykonania płyty przyspawane do tulei. Ten ostatni z kolei jest umieszczone na osi dyszla. Osiowy koniec przymocowany do wsporników zawleczką. W dużym przedziale, w specjalnych rowkach zainstalowane rury z barem i uchwytem. W dolnym uchwycie zamocowany (za pomocą spawania), długość pręta 25 cm i średnicy 2,4 cm.

Pręt gwintowany pręt również 1,6 cm grubości, które powinny wystawać nieznacznie nad poprzeczką. Najtrudniej w tworzeniu tego modelu – to sferonizacji napędy. Ogólnie rzecz biorąc, jest to częste pytanie wśród ogrodników, którzy są zainteresowani jak zrobić domowy kultywator z niezawodnych elementów roboczych. Bez specjalnego sprzętu, metoda może być tylko jeden – aby zmienić kształt płyty z młotkiem, tworząc miskę w środku. Ponadto, ważne jest, aby obliczyć i napędzać kulisty kąt blokujący w stosunku do kierunku maszynowego. Parametr ten powinien być regulowany za pomocą śruby zainstalowane w barze.

Kultywator łańcuchowych

Ten rodzaj prowizorycznych kultywujących nadaje się również do większych prac. Przez jego mocy urządzenie nie ustąpić niektórych wersjach kompaktowych ciągników. Ponadto, piła może być wytwarzany dla domowych odrośli kultywatora, w celu otrzymania odpowiednich połączeń w strukturze. Ale lepszym rozwiązaniem – w pełni zmechanizowane jednostki z silnikiem z piłą.

Podstawą będzie sześcienną ramki, zespawany z narożników. Elektrownia się w narożnikach poprzecznych w górnej części obudowy. Zbiornik paliwa może być ustawiony nawet niższy ze wspornikami. Recepcja będzie wykonać ramę nośną na środku wału. W celu przymocowania amortyzatora konstrukcja nośna musi być połączona z podłużnicami. Rezultatem jest jednoosiowy self-made, którego środek ciężkości będzie się z powierzchnią rozstawem osi. Ponieważ koła mogą być stosowane gumą wałek oraz uchwyt wykonany z rury.

Kultywator z młynka

W tym przypadku jednostka napędowa została zapożyczona z młynka, ale poza tym koncepcja pozostaje taka sama. Ramki z którym ciągnik sieci domowej uprawy roli lub spaceru traktor, może również stać się podstawą do autonomicznej sztuki. Cechą charakterystyczną tego projektu jest możliwość przerwy w szybkich warstw gleby o dużych bryłach. Jeśli to ma działać na niskich obrotach, a następnie przetwarzanie zapewni delikatne i luźną pokrywę.

Carter zajętych od biegu szlifierka niezbędnej do spawania dwa kąty. zainstalowano też dwóch rur, które muszą być wstępnie wygiętą końcówkę – w przyszłości będą obsługiwać. Osie kół są zamocowane na podstawie tych kątów. Zbyt duże koła nie wybierają, ponieważ podczas przetwarzania, dostarczają one dodatkowych kłopotów. Ale małe jest niepożądana, gdyż toną w glebie. Odpowiednio, optymalną wersję -. Średnia średnica koła 20 cm od powierzchni montażowej złomu wału należy pomijać. Z dużym młotem sanki lub konieczność rozdzielenia szlifierkę dyszy, która usunie tuleję, która podjęcia konstrukcję wału z końcówką śruby.

Motofreza własne ręce

Urządzenie to jest pomiędzy ręcznego modelu i kompletny blok silnika. Jeśli chcesz uzyskać domowy frez kultywator, które wykonują obróbkę bez napędu trzeciej, ta opcja będzie najlepsza. W dowolnej odpowiedniej pozycji montażu silnika o pojemności roboczej 50 cm3. Zadania frez może być przesunięty do konstrukcji zmontowany z metalowych taśm o parametrach 0,5 x 4 cm. 8 potrzeba jednego elementów tnących. Następnie paski trzeba dać kształt litery G, i połączyć je razem w centrum śrub tak, że powstały cztery krzyże.

Podstawa nośna jest metalowa skrzynka, która również musi być umieszczony spowolnienie biegu. W celu wytworzenia takiej struktury mogą być płyty o grubości 0,4 cm i obudowach łożyskowych. Aby przejść wał pośredni w górnej, utworzonej przez pole powinno być wykonane dwa otwory. Wałek obraca się w dwóch łożyskach zamontowanych w dwóch spawanych płytach obudowy. Aby dostosować przepisy domowych hodowców z takiej konstrukcji są dostarczane z prętów gwintowanych. mogą być przyspawane do dolnej płyty.

lancet kultywator

Urządzenie ma prostą konstrukcję i nie wymaga wyrównania z inną techniką, ale daje dobre wyniki w leczeniu ziemi. Wyjście jest sprzęt lancet z pięcioma nogami roboczych. Podstawa wzór formularz koromysloobraznaya ramkę, również są wykonane z elementów ze stali. To ustawienie ploskorezhuschie Paws lancet typu. Towarowego, takie elementy mogą być prefabrykowane w motobloków CPN-4A. Naprawić elementy tnące są konieczne, aby jedna środkowa i dwie zewnętrzne nogi zostały zainstalowane w sposób rozłożony w czasie. A kilka z nich powinien zapewnić zawiasach ramki na sprężynach. Szacuje przetwarzania szerokość tych występów jest 33 cm.

Brona talerzowa do uprawy

Brona płyta może być wykonana z akumulatora 8 tworzą płyt, które mają kształt okrągły. W zależności od rodzaju pracy, będzie to samo wykonane dyszel do chodzenia ciągnika, szerokość pomiędzy elementami, których wysokość 15 cm cięcia. Przy ramie współdziała brona zasadę zawiasów. zasady mogą być na 130-140 cm i szerokości. – 65 cm, w tym przypadku, na rogach stosuje o przekroju 45 x 45 cm głębokości w występowaniu gleby. – 10 cm i w przybliżeniu szerokości – 120 cm zalety takiego brony. i obejmować możliwość zmiany kąta – 17 ° C.

Jednokadłubowy pług

Jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie produkcji sprzętu pomocniczego dla traktorów będzie pojedynczym kadłubie pług. Może być stosowany do pługa od 0,12 do 0,2 ha na godzinę. Głębokość robocza podczas gdy mała – tylko 22 cm, a szerokość 35 cm wykonane są domowe kultywatory microtractor z podstawy metalowej ramie .. Pług może być wykonana z kanałów, a korpus do pożyczania przyczepach urządzeń, takich jak pługi, lecz z krótszym ostrza.

wniosek

Rozwiązania konstrukcyjne dla rozwoju wielu hodowców, a wybór w przyszłości zależy od wymagań użytkownika. Materialne koszty wytwarzania narzędzi pracujących na ziemi jest minimalne, a pomimo faktu, że partnerami fabryczne często szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy rubli. To w znacznej mierze ze względu na fakt, że domowe kultywatory są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w profesjonalnych organizacjach rolniczych. Wiarygodność marki są jednostki nieznacznie gorsze, a na jakość obsługi naziemnej i może przewyższać. Producenci kultywator z rękami na złom może wykroje, ale główną zaletą takich urządzeń w różnych wzorów i możliwości jako niezbędne do wprowadzania zmian technicznych bez pomocy specjalistów.