213 Shares 5396 views

Ciasto z ryb i ryżu – tradycyjna rosyjska Kulebyaka

Ciasto z ryb i ryżu lub Kulebyaka – znaną tradycyjną potrawę rosyjskiej kuchni. Składa się on z łososia, ryż, jajka, groszkiem i grzyby, owinięte w cieście francuskim. To danie będzie w centrum uwagi na każdym stole w święta i dnia tygodnia. Jest możliwe, aby przygotować dowolną formę – to wszystko zależy od twojej wyobraźni.Tak, istnieje milion sposobów, aby gotować ciasto z ryb i ryżu! Ten przepis pomoże Ci zacząć, a obiecuję, że twoja rodzina będzie miłość. Jego przygotowanie wymaga trochę wysiłku, ale będziesz zadowolony z wyniku. Przygotować nadzienie łatwe. Harder – od tortu z ryżu i ryb i umieść go prawidłowo. Dla tych celów, najprostszym sposobem korzystania gotowe ciasto francuskie, który jest sprzedawany w każdym supermarkecie i prosty owalny lub prostokątny kształt.


Jeśli nie można kupić gotowe ciasto lub masz chęć, by je wypełnić samemu, kliknąć na poniższy przepis, który pomoże Ci gotować wspaniały placek z ciasta francuskiego z ryb:

składniki:

 • 225 g masła;
 • 2 filiżanki przesianej mąki;
 • 2/3 kubek wody z lodem.

Wymieszać mąkę z ćwierć kubka zimnego oleju (200 g), do stanu, gładkiej pasty. Postać kwadratu o grubości około 1-1,5 cm. Przykryć i przechowywać w lodówce 30 minut.

Oddzielnie, wymieszać z zimną wodą, a pozostałe masło pozostałej mąki (można dodać 2-3 g soli).

Zagnieść ciasto przez minutę. Przykryć i przechowywać w lodówce 30 minut. Na mąką zwoju płyty ciasta na bazie wody, o grubości 1 cm.

Umieścić ciasto z masłem na kwadrat i złożyć wynikowy kopertę. Rolka do grubości 1 cm i złożyć ponownie. Pozostawić do ostygnięcia na 10 minut. Powtórzyć czynność 6-8 razy. Ciasto jest gotowy do użycia.

Istnieje kilka opcji dla dodatków, które umieszczone w ciasto z ryb i ryżu, ale podstawą pozostaje obowiązkowa: czerwone ryby i ryż. Do tego można dodać jajka, marchew, zielony groszek, pieczarki, cebulę.
Tak więc, aby zrobić ciasto z ryb i ryżu, musimy:

 • 675 g świeżego łososia bez skóry, w plasterkach;
 • 450 g drobno pociętych grzybów;
 • 2 filiżanki ugotowanego ryżu;
 • 2 średnie cebule;
 • 5 g świeżej koper, drobno pokrojone
 • sok z jednej cytryny średniej wielkości;
 • 1 ubite jajko;
 • 15 g oliwy z oliwek;
 • 55 g masła;
 • zmielony czarny pieprz i sól.

Dojazd do przygotowania. Piec wstępnego nagrzewania do 200 ° C. Umieścić 1 arkusz ciasta na lekko mąką powierzchni. Daj mu formę ryby, nastawił widelcem na całym obszarze i piec przez 10-12 minut na arkuszu z powierzchnią antyadhezyjną. Następnie ostudzić i pozostawić piec włączony.
W naczyniu zmieszać ryż, pietruszkę, koper, soli i pieprzu, a następnie wprowadzać do ciasta.

Patelni podgrzania oleju, dodać marchew i gotować mieszając na małym ogniu przez 2-3 minuty. Teraz można dodać pstrąga i grochu. Smażyć, aż ryba zacznie zmieniać kolor, ale nie doprowadzić do gotowości. Pamiętaj, że musisz być bardzo ostrożny, aby utrzymać ryby rozdrobnionego, a małe plasterki i lewo. Wyłączyć ogień, dodać sok z cytryny. Umieścić mieszaninę delikatnie łyżką na fig.

Drugi kawałek ciasta francuskiego pokrycie z nadzieniem i zakleszczenie krawędzie. Udekoruj wynikających Fish „płatki” ciasta i szczotki z ubitym jajkiem.
Piec w rozgrzanym do temperatury od 200 stopni piecu przez około dziesięć minut, a następnie obniżyć temperaturę do 180 stopni i piec do około 30 minut.
Pozostawić do ostygnięcia na kartce przed krojeniem na plasterki. Podawać ciepłe. W większości przypadków, ciasto ryby i ryż serwuje zupę, ale mogą być również podawane jako danie główne lub jako przekąska.