638 Shares 966 views

Samochody amfibie

Nawet u zarania pionierów przemysłu motoryzacyjnego rozważyć możliwość utworzenia avtomoblya który może skutecznie przenieść zarówno na lądzie jak i na wodzie. Co więcej, wiele firm rozpoczęło udanych prototypów, zdolnych do pracy w obu środowiskach. Venture podnosi i film, choć w wielu przypadkach to, co widzimy na dużym ekranie w filmach o Super agenta jak James Bond, jest niczym więcej niż wytworem wyobraźni.


Pierwszy prawdziwy płazy zostały stworzone do celów wojskowych. Już podczas inwazji na Normandię US Army w czasie II wojny światowej używany do dostarczania żołnierzy do brzegu i materialnego wsparcia sojuszniczych wojsk zwanych DUKW hybrydowa łódź i ciężarówka. Model ten został również z powodzeniem stosowany podczas lądowania na wybrzeżu Pacyfiku i działanie Torch, który zawierał lądowanie aliantów w Afryce Północnej.

Mówiąc o płazów cywilnych, należy wymienić zbudowany w 1960 roku w Niemczech BMW i Mercedes amphicar, przypominający umysłu Triumph Heraid i ubiegać się o tytuł pierwszego utylitarnego amfibii w historii. Wśród wielu innych problemów, że pojazd powinien uwzględniać ekstremalne niestabilność rdzy oraz fakt, że przejście ze środowiska wodnego na twardym podłożu jest prawie zawsze towarzyszy awarii i innych problemów.

Wszystko 4500 tych samochodów były budowane, ale był w stanie sprzedać co najmniej tysiąc. Zatem, doświadczenie było dość katastrofa.
W 2005 roku, milioner i inwestor pochodzenia nowozelandzkiego londyński Alan Gibbs przedstawiony do publicznej ziemnowodny samochodu Gibbs Aquada. Model ten ma dwie zalety: Po pierwsze, cechy jego konstrukcja pozwala mu rozwijać z prędkością wody z prędkością motorówki, a po drugie jest on gotowy do produkcji seryjnej. Ten potrójny zamienny jest wyposażony w silnik 175-konny, który napędza płazów do 160 km / h na lądzie. Po zanurzeniu w wodzie wystarczy nacisnąć przycisk, aby koło samochodu zasysane i przekształcony w łodzi w stanie poruszać się po wodzie w przyzwoitej prędkości odniesieniu do 48 km / h.

Inżynierowie spędził ponad milion godzin i siedem lat stara się realizować ten projekt kosztował twórcy 14,5 mln euro. Został on pierwotnie planowano wydać serię stu samochodów i sprzedawać je do tych, którzy byliby skłonni zapłacić za nie więcej niż 220 tysięcy euro. Te szczęśliwcy, w szczególności do słynnego przedsiębiorca Richard Branson. Miał wielkie plany na pierwszym Gibbs Aquada, a więc stał się jednym z jego ojców chrzestnych podczas prezentacji w wodach Tamizy. Branson był pierwszym nabywcą płazów i przekroczył jej kanał La Manche, ustanawiając nowy rekord dla samochodów samotnie przepłynąć kanał.

Oprócz wspomnianego już modelu angielskiego najbliżej ideału Amfibia zbliżył firmę szwajcarską Rinspeed Splash od. Firma, kierowana przez Franka Rinderknecht, wynalazł maszynę, która nie przekształca się w łodzi i łódź na skrzydłach samolotu, umiejętność planowania na wysokości 60 cm nad powierzchnią wody, co zapewnia lepszą wydajność niż w przypadku Gibbs. Jeżeli ostatnia rozwija 160 km / h na lądzie i 48 km / h wody, powitalny planuje się wodę z prędkością 80 km / h, a jazda w asfalcie z prędkościami do 200 km / h.

Urządzenie, które pozwala, aby włączyć urządzenie Splash w wodolotem, dość proste w koncepcji. Raz na wodzie, kierowca naciśnie przycisk, który włącza tylne skrzydło 180 stopniach, przekształcając go w tylną wodolotem i produkuje boków dwóch struktur w kształcie litery V, które działają jak wodoloty. Równolegle z tylnego śmigła dostępny jest która zapewnia ruch samochodu i jego zarządzaniem.

Korpus jest wykonany z włókien węglowych tak, aby ciężar pojazdu tworzy tylko 825 kg. W związku z tym silnik dwóch cylindrów 750 cm sześciennych. 140 KM wystarczy, aby zapewnić przyspieszenie od 0 do prędkości 100 km / h na 5,9 sekundy. Te suche dane wydają się jeszcze bardziej niesamowite, jeśli wziąć pod uwagę, że samochód spełnia najsurowsze przepisy środowiskowe w Szwajcarii i może pracować na gazie ziemnym. Korzyści środowiskowe tego silnika są oczywiste i nie umniejsza zasług Splash.
Ważne jest również, aby pamiętać, że Splash może pracować ze złożonymi elementami hydrodynamicznych jako konwencjonalny samochód-amfibia, rozwijających się w takiej konfiguracji, prędkość do 50 km / h (około 28 węzłów), to może być wykorzystywane do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza narciarstwa wodnego.