640 Shares 5021 views

Toyota Aristo: Opis i dane techniczne

Toyota Aristo – japoński sedan, znany również jako Lexus GS. Ten samochód był produkowany tylko na rynek krajowy, a nie wywożone poza nim. W momencie, samochód stał się kultowy samochód w Japonii dla całej społeczności i jest popularny do dziś. Wielu właścicieli są zaangażowane w salonie i strojenia resstavratsiey „Aristo”.

Pierwsza generacja

Samochód zaczął być produkowany w fabryce Toyoty w 1991 roku. Sedan został zaprojektowany na platformie Toyota Crown. Pierwsza generacja produkowana była do 1997 r.

Zewnętrznie samochód wygląda brudny i zwyczajne. Na początku historii tego modelu jest mało prawdopodobne, wiele samochodów można nawet pochwalić takiego projektu. Wygląd „Aristo” stworzył oddzielną pracownię. Przód jest prosta: prostokątne reflektory, kratka, dokładnie w taki sam optyki formularza. wóz paszowy nie jest z ogólnym stylu.

Zgodnie z koncepcją Toyota Aristo – niski klucz biznesowej sedan o sportowym charakterze. Dlatego twórcy pierwszy pracował na aerodynamicznych cech samochodu. Ale nie możemy powiedzieć, że sedan wygląda źle. Właśnie z tego wyglądu jest mało prawdopodobne, że ktoś będzie oczekiwać szybkiego i wydajnego samochodu.

wewnątrz

Wewnątrz samochodu odpowiada wygląd – wszystko zarezerwowane i nic więcej. Przedni panel wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Konsola środkowa ma wbudowany w radio i wiele kontroli. Deska rozdzielcza jest czytelny i nie świeci, gdy narażone na działanie promieni słonecznych, co jest plusem w skarbcu meritum sedan. Według spisu salon samochodowy jest pełny czteromiejscowy. Na tylnym siedzeniu posiada podłokietnik, które zamiast w razie potrzeby można umieścić piątego pasażera. Na komfort pasażera przedniego i twórców kierowcy również zadbał – kontynuacja centralnej konsoli w postaci wspólnej podłokietniku odbyć podróż przyjemna dla każdego. Na drzwiach lusterka praworęczny kontroli i okien.

Specyfikacja Toyota Aristo

Ale nie jeden z komfortu i luksusu sedan to dobre. Rozważmy gamę silników „Aristo”. Silniki pojazdów wyposażona w trzy opcje: 3 litra i 230 koni mechanicznych, 3 litrów i 280 koni, 4 litra i 260 koni mechanicznych. Wszystkie trzy wersje są wyposażone tylko automatyczną skrzynią biegów. Trzeci silnik 4-litrowy jest uzupełniony o stałym napędem na wszystkie koła. Z najnowszymi modyfikacjami premierze tego samochodu otrzymał tytuł króla dróg w Japonii i reprezentatywnej Gran Turismo.

Druga generacja „Toyota Aristo”: zdjęcia i opis

Pod koniec 1996 roku, Toyota i jej spółka zależna Lexus przedstawił drugą generację samochodu. Wydanie sedan kontynuowano do 2005 roku, po których model został całkowicie przeszedł pod skrzydła Lexus GS i nazywany jest w trzech pokoleń do dziś. Toyota Aristo JZS147 (jest to nazwa sedan w drugim pokoleniu) zmienił się nie do poznania. Druga wersja była w stanie powtórzyć sukces pierwszego i pozostał na linii tak dużo jak 8 lat, aż w końcu stał się przestarzały i nie wymagają wymiany.

Przód został stworzony od podstaw. Podwójne optyka dwóch świateł na każdej stronie optyki jest niejasno przypomina „Mercedes” z tamtych czasów. Profil pojazdu pozostała podobna do poprzedniej generacji. Kanał ma taką samą zasadę jak poprzednio – rozwidlone optyką, z których część znajdujących się na pokrywie bagażnika. Nawet na pierwszy rzut oka jest oczywiste, że samochód stał się znacznie bardziej. Jest możliwe, aby zwiększyć ilość miejsca w kabinie.

wewnątrz samochodu

Salon „Aristo” również zaszły duże zmiany. Samochód konsola środkowa ma wyświetlacz multimedialny. Podsufitka Wewnętrzna stała obejmuje drewna i skóry przedmiotów. Ogólnie rzecz biorąc, panel zaczął wyglądać bardziej prestiżowe. Komfort nie jest także odejście od wyglądu. Przednie fotele mają szereg indywidualnych ustawień. Pasażerowie siedzący z tyłu mają centralny podłokietnik, a także pierwszej generacji sedan. Ogromna liczba przedziałów rękawiczki, kieszeniami i stoisk stwarza dodatkowy komfort dla każdego wewnątrz podczas podróży.

Charakterystyka techniczna drugiej generacji Toyota Aristo

Wybór silników do drugiego cięcia generacji z trzech do dwóch postaciach. Teraz sedan został wyposażony w 3-litrowym 230-konnym silnikiem i 3-litrowym o mocy 280 koni mechanicznych. Zarówno jednostka benzynowa. Również samochód jest wyposażony tylko z automatyczną skrzynią biegów.

wynik

Oba pokolenia stał się niezwykle udany z handlowego punktu widzenia, jak i pod względem popularności w środowisku motoryzacyjnym. Pierwsza generacja istnieje w seryjnej produkcji ponad 6 lat, a drugi – o 8, który jest swego rodzaju rekord na czas uwalniania modelu produkcyjnego. Przede wszystkim kierowców przyciąga do niskiej cenie, dobry sprzęt, nawet do dnia dzisiejszego, potężny silnik i przyspieszenie dynamiki i stosunkowo niedrogie naprawy. Toyota Aristo wszedł do historii motoryzacji, a popyt tak daleko.