328 Shares 3309 views

Jaka jest droga hamowania?

Droga hamowania – jest to odległość, która porusza się w kierunku oryginału przesunąć pojazd od początku układu hamulcowego i do całkowitego zatrzymania. Ważne jest, aby nie mylić tego pojęcia z pojęciem drogi hamowania. Droga hamowania – jest to odległość, która będzie napędzać pojazd od momentu świadomości hamowania kierowcy jest to konieczne, a pojazd zatrzymuje się. Jest to pierwsza definicja dodamy czasu potrzebnego kierowcy reagować i czasu zawarte w układzie hamulcowym – i dostać drugą. Oba te pojęcia są ze sobą nierozerwalnie związane z wszelkich pojazdów, który posiada hamulec.


Droga hamowania zależy od wielu czynników. Na przykład w przypadku samochodu z tych czynników są następujące:

  • Parametry nawierzchni (podkład, asfalt, beton);

  • jakości i stopnia zużycia bieżnika (opony letnie w ścieżce zimowym przedłużyć do najbliższej przeszkody latem i zimą w kałuży na wyświetlaczach i aquaplaning tam);

  • warunki atmosferyczne (sucho, deszcz, śnieg);

  • Same hamulce stan (czy dobrych klocków, czy przepływów hydraulicznych i tym podobne);

  • Obecność lub nieobecność systemu zapobiegającego blokowaniu (ABS zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania i pozwala na efektywniejsze wykorzystanie siły tarcia i utrzymania kontroli nad kontrolna);

  • Stopień obciążenia pojazdu (cięższych pojazdów transportowych, a więc ma dużą bezwładność);

  • prędkość początkowa (najważniejszy czynnik, droga hamowania jest bezpośrednio związana z kwadratem prędkości samochodu).

Jak można wywnioskować z powyższego, w odległości hamowania – waha podejście teoretyczne może empiryczne określenie jego bardzo niedokładne. Normalnie, długość drogi oblicza początkową prędkość pojazdu podczas dokonywania wypadek. Dla kierowcy, wręcz przeciwnie, ważne jest, aby wiedzieć, ile to będzie spowalniać jego samochód przy tej prędkości.

Motocykl droga hamowania jest zwykle większa niż w samochodzie, ponieważ, po pierwsze, to jest mniej niż dwa koła, to znaczy powierzchni styku koła z drogi jest mała, a po drugie, istnieją dwa hamulce, przednie i tylne. Z których oba mają swoje własne specyficzne zastosowania i nie może być po prostu „spowolnić na podłogę.” Dokonując hamowania awaryjnego, aby kontrolować rower znacznie bardziej skomplikowane niż samochód, a większość refleks kierowcy zostaną zajęte przez pytanie: „To nie będzie zabity?” Zamiast „Jak zatrzymać szybciej?”. To nie oznacza, że kierowca będzie pamiętać o naciśnięciu pieszego, w większości przypadków, po prostu pojedzie.

Droga hamowania pociągu – to zazwyczaj osobne zagadnienie. Wszystkie pojazdy szynowe mogą poruszać się zarówno do przodu lub do tyłu, więc nie jest poślizgiem lub wywrócenia. Inżynier nie musi kontrolować kierunek ruchu, tylko pracę układu hamulcowego. W tym samym czasie, współczynnik tarcia jest niska masa jest duża, a odległość, że szyny przechodzi kompozycji do całkowitego zatrzymania, często więcej niż jeden kilometr. Bardzo często niedocenianie tego konkretnego pociągu prowadzi do tragedii.

Ważne jest, aby pamiętać, że kierowca każdego pojazdu musi wybrać bezpieczną prędkość jego ruchu. Lepiej jest jasno zrozumieć, co będzie drogę hamowania niż oglądać następnie, jak to jest mierzone.