524 Shares 2808 views

GAZ-69A: specyfikacje, zdjęcia

Większość dróg w ZSRR, zwłaszcza tych, poza miastem, zawsze pozostawiała wiele do życzenia. Jest to szczególnie odczuwa w latach powojennych, gdy stan potrzebny do przywrócenia rolnictwa i infrastruktury. były potrzebne samochody Kraj, zdolny do przemieszczania się w trudnym terenie i warunkach terenowych bez trudności. W związku z tym, w 1946 roku, Grigorij Moiseevich Vasserman, który był głównym projektantem na Gorkiego Automobile Plant, rozpoczął pracę nad nowym SUV.

„Robotnik” Narodziny

Pierwsza próbka maszyn, że pracownicy fabryki nazywają „pracownik”, oficjalne oznaczenie GAZ-69 z linii produkcyjnej w 1947 roku. W 1948 roku zakład został zbierane kolejne 3 samochody. Choć tym tempie wygląd samochodu, od projektu do pierwszych prototypów, uznano za fenomenalne. Ale co było wyjaśnienie. Fakt, że gotowe elementy i mechanizmy zostały wykorzystane do jego budowy, są z powodzeniem stosowane w samochodach produkowanych seryjnie.

Na przykład, silnik, którego objętość wynosiła 2,1 litra, ma „sześćdziesiąt dziewiątą” z pobliskiego GAS-M-20 ( „win”). Jego mała wykończone, powodując zwiększenie pojemności do 55 litrów. a.

Przekazanie nowego SUV została również zapożyczona z „Victory”.

Nowość w samochodzie, było pojawienie się w urządzeniu, zapewnia podgrzewanie. W kabinie znajduje się grzejnik i szyba została przewidziana dmuchanie ciepłym powietrzem. Wszystkie te innowacje pozwalają obsługiwać GAZ-69 we wszystkich porach roku i przy każdej pogodzie.

Pojawienie GAZ-69A

Pierwsze testy pod nadzorem Państwowej Komisji odbyły się we wrześniu 1951 roku. W tym samym pierwszą próbkę gazów-69a zostały zebrane, co miało znaczne różnice w porównaniu z konwencjonalnym „sześćdziesięciu dziewiątym”. Przede wszystkim dotknęły karoserię.

Na GAZ-69 miał dwa drzwi. Przed dwoma siedzeniami wstał. Za trzy ławki dla przewożenia sześciu osób zostały ustalone. Taki układ ascetyczny ciało ze względu na fakt, że ten samochód został zaprojektowany głównie dla wojska. Dlatego wygoda poświęcił praktyczność.

GAZ-69A miał szerszy cel, to być wykorzystywane dla potrzeb gospodarki narodowej. Ponieważ dotychczasowe dwa więcej drzwi zostały dodane, a drewniane ławki zastąpiły sofę, która może zmieścić trzy osoby. Poza tym, że ciało GAZ-69A otrzymała nowe elementy, zmiany były również układ paliwowy. W „sześćdziesiąt dziewięć” Były dwa zbiorniki paliwa o różnych objętościach: jeden 47, kolejne 28 litrów. GAZ-69A, zostały zastąpione przez objętość zbiornika 60 litrów.

Przepuszczalność – atutem

Jednak dodaje wygoda nie z GAZ-69A wygodne miasta samochodem. To nadal pozostaje poważnym pracowity bez dodatków. Jego wydajność i prostota może stać się punktem odniesienia dla każdej świecie off-road w tym czasie.

Jest idealny drożność „69-ci” rodziny stał się ich znakiem rozpoznawczym. SWB, lekki, wszystkie koła system jazdy, doskonały prześwit pod mostami samochodzie pozostawiono SUV nie boi się trudnych przeszkód drogowych.

Te cechy samochodu, a także niski koszt popyt zabezpieczone samochód nie tylko w ZSRR, ale także za granicą. Około 50 zagranica zakupione Radziecki SUV dla własnych potrzeb.

sprzęt SUV

Pomimo faktu, że wnętrze samochodu GAZ-69A jest dość przestronne, siedzieć w nim nie było bardzo wygodne ze względu na wąskie drzwi.

Fanaberie komfort w kabinie i nie znajdzie. Wszystkie najniezbędniejsze.

Panel przedni GAZ-69A (przedstawiony powyżej) zawierający co najmniej urządzeniami:

  • prędkościomierz;
  • Indeks, który informuje kierowcę o ilości paliwa pozostałego w zbiorniku;
  • amperomierz pokazuje poziom naładowania baterii.

Ogrzewanie na zimę i osłony przeciwsłonecznej na lato – to wszystkie udogodnienia oferowane przez producenta dla wygodnej obsługi.

Pokrywa bagażnika została zawiasach. Jeśli jest w pozycji otwartej, to przedłużony podłogi bagażnika i pozwoliły na przeprowadzenie ładunków ponadgabarytowych.

Sztucznej skóry tapicerowane krzesła były nawet i miękkie, ale śliska i wyboista droga do siedzenia na nich było trudne. GAZ-69A miał zamiar zawieszenia wiosna, dlatego samochód sprężyn na wybojach, a wraz z nim wszyscy ci, którzy byli w kabinie. W rzeczywistości, dla takiego skoków maszyna przydomek „koza”.

Do czyszczenia przedniej szyby z zewnątrz zanieczyszczeń prowadzi wycieraczki trapez , który został ustawiony na górze szyby.

Aby chronić kabiny z pokrywy pogody, dostarczonej co stanowi nachylenie gęstego materiału nieprzepuszczalnego (chusta). Plandeka GAS 69A jest naciągnięta ciała i metalowej ramy za pomocą zawiasów „przylutowane” na krawędź powłoki (oczkami), trwale ustalony na podstawie.

transmisja

jednostka napędowa 69A gazu i dwie mostu być zamocowana na konstrukcji ramowej. Rama miała prostokątny kształt zamknięty z sześcioma poprzeczne wzmocnienia.

Oba pojazdy były wiodącym most. Centrum różnica w projekcie nie był przewidziany.

Jak wspomniano powyżej, silnik SUV zainstalowany w pojeździe „zwycięstwo” i naznaczyła GAZ-20. Wytworzoną objętość nieco więcej niż dwóch litrów i 55 litrów pojemności. a. Pracował zespół czterech cylindrów do niskiej liczbie oktanowej benzyny z (A-66).

Skrzynia biegów, zamontowane na GAZ-69A miał trzy etapy przesunięcia w przód i jeden do tyłu.

Wspomaganie kierownicy w konstrukcji samochodu nie przewidywano, ale w rzeczywistości, zapotrzebowanie na nie było specjalnego, koło okazało, nawet gdy pojazd bez wysiłku.

parametry techniczne

Dane GAZ-69A miał następujące:

  • wymiary samochodu (dane) z plandeki M z 85 cm x 1 m x 1 m 75 cm 92 cm (długość, szerokość, wysokość, odpowiednio);
  • interwheel toru – 1 m 44 cm;
  • od drogi do mostka – 21 cm;
  • zastrzegany zużycie paliwa – 14 litrów na 100 km, rzeczywista prędkość przepływu zmienia się od 16 do 20 litrów w zależności od obciążenia;
  • Maksymalna możliwa prędkość – 90 km / h;
  • Ciężar pojazdu bez wyposażenia jest 1415 kg 1535 kg – masa własna pojazdu.

rzemieślnicy wkład w nowoczesnej konstrukcji pojazdu

Pomimo faktu, że GAZ-69A po raz ostatni z linii montażowej w 1973 roku, wciąż natrafia na rosyjskich drogach. Jednak, aby zobaczyć go w formie, w jakiej wyszedł z bramy, ale trudne do zakładu. Wzdłużne miłośników zabytkowych samochodów, aby ich wygląd w nowoczesnych notatek jest bardzo wysoka. GAS-Tuning 69A nie jest ograniczony tylko zmienia wygląd pojazdu. Zmienia swój układ jezdny, a nawet silnik.

SUV podwozie ulepszenia

Od GAZ-69A to SUV, właściciele tego rzadkiego samochodu w pierwszej kolejności stara się poprawić swoje już dobre krzyż.

Aby to zrobić, należy podnoszenie samochodu. I pełnił nie tylko na ciele, kiedy jest ona podniesiona powyżej ramy, za pomocą specjalnych przekładek, ale również o zawieszeniu, gdy klirens an SUV wzrasta.

Podnoszenie ciała odbywa się w jednym celu – aby mieć możliwość zainstalowania na GAZ-69A kół o większej średnicy.

Tuning wygląd SUV Radzieckiego

Aby „koza” bardziej atrakcyjny wygląd, a wraz z poprawą jego jakości, ustawia zderzaka moc zwiększoną wytrzymałość. projekt samochodu jest uzupełniony przez wciągarki, których obecność czasami pomaga nieprzejezdnych dróg.

zainstalowany przewód wylotowy dyszy powyżej poziomu nadwozia. Ulepszone maszyny progów. Standardowe opony są zastąpione spektakularne opony błotem. Zainstalowane chromowane felgi.

Tuning silnika

Wszystkie powyższe wymagają ulepszenia samochodów zwiększyć swoją zdolność, więc właściciele starają się wymienić silnik GAZ-69A z bardziej nowoczesnych urządzeń. Ponadto pod maską montowane nie tylko modele domowych, takich jak ZMZ 402 ZMZ 406 ( „Wołga”) lub uazovsky UMP 417 lub 421. Jednakże, UMP i niemieckich producentów silników „BMW” – M10 lub M40.

Tuning każdy samochód – to jest drogie, a pojazd użytkowy tuning, szczególnie rzadkie, wyleje swojego właściciela w okrągłą sumę. Często pieniądze wydane tylko na płytach, można kupić inny samochód. Ale jeśli nie zwracają uwagi do strony finansowej, nastawienie sprawia, że urządzenie jest nie tylko piękny i niepowtarzalny, zmuszając przechodniów zawrócić po niej, ale też bardziej niezawodny w eksploatacji.