521 Shares 5713 views

Lexus LS 600h samochód: przegląd, dane techniczne i opinie

Samochody osobowe klasy executive są najdoskonalszym, ponieważ są wyposażone w najnowsze systemy i jednostek. Jeden z nich – Lexus LS 600h. A nawet wśród kolegów stoi cechy techniczne i orientacja docelowego.

ogólna charakterystyka

Lexus LS oznacza japoński sedan wykonawczej. W przeciwieństwie do wielu europejskich odpowiedników nie jest proste wersje małej mocy. W tym przypadku koszt jest jeszcze bardziej atrakcyjną opcją w porównaniu do benzyny podobnie wyposażone.

historia

Pierwsza generacja pojawiła się w 1989 roku i był produkowany do 1994. Druga generacja jest na rynku do 2000. Przed 2006 wydaliśmy trzecią generację. Czwarta generacja jest najbardziej długowieczne. To był w produkcji od 2006 roku do chwili obecnej, czyli przez 10 lat. W tym czasie, samochód został poddany modernizacji dwóch – w 2009 i 2012 roku. Na początku przyszłego roku spodziewana jest prezentacja piątego pokolenia. Na rynku krajowym do roku 2006 Lexus LS sprzedawany jako Toyota Celsior.

ciało

Pojazd tradycyjnie prezentowane wyłącznie w segmencie sedan i ma dwie opcje: normalny i wydłużone. Szerokość i wysokość od tego samego producenta i 1,875 m i 1,48 m, odpowiednio. Długość i rozstaw osi są różne. W normalnej wersji są 5.06 m i 2,97 m wysokości i powiększoną wersję ma długość 5,18 m i 3,09 m rozstaw osi podstawy.

Lexus LS 600h został przedstawiony w obu wersjach, ale drugi restyling normalny wariant wykluczony.

Massa uproszczona wersja pierwotnie 2,27 m, lecz w pierwszym modernizacji wzrosło do 2,365 t samo Lexusa LS 600hL :. W 2009, masa wzrosła z 2,32 do 2,475 ton, tony, ale w drugiej restyling zostało zredukowane do 2,395 t.

silnik

Elektrownia pojazdu jest przedstawiony V8 i silnika elektrycznego na niklowo-wodorkowe baterii. Z tego powodu Lexus LS 600h to pierwszy pojazd hybrydowy produkcja z V8.

silnik benzynowy – to 2UR-FSE. Ma taką samą strukturę jak w 2UR-GSE. Przemieszczenie to oba silniki 5 L, średnica cylindra – 94 mm, Stroke – 89,5 mm. Jednocześnie był trochę deforsirovan porównaniu z 2UR-GSE: moc wynosi 394 litrów. z momentem obrotowym 520 Nm. -.

Elektryczna jednostka zawiera silnik synchroniczny AC. Jego pojemność wynosi 224 litrów. z momentem obrotowym 300 Nm. -.

Jednak ze względu na fakt, że silnik nie osiąga pełną pojemność całkowita pojemność napędowego Lexus LS 600h może osiągnąć 445 litrów. a.

transmisja

Pojazdy wyposażone tylko stałym napędem na wszystkie koła i przekładni bezstopniowej, ale na rynku krajowym ustawił automatyczną skrzynią biegów 8-biegowa. Przekładnia zawiera trzy różnicowych. Wał silnika jest podłączony do systemu hybrydowego. domyślne rozkład momentu obrotowego 40:60, ale może zmieniać się w zakresie od 30:70 do 50:50. Lexus LS 600h to pierwszy hybrydowy samochód ze stałym napędem na cztery koła.

podwozie

Obie zawiesiny Wielo-łącznikowa jest wyposażony w pneumatyczne elementy tłumiące z klapą przepływowym. Razem stanowią one adaptacyjną regulacją AVS zawieszenia. Jest w stanie wyeliminować przechyły nadwozia w rogach samochodu w oparciu o dane stanowisko kontroli ciała czujników systemu.

Poza Lexus LS 600h wyposażony w adaptacyjne wspomaganie układu kierowniczego ze zmiennym przełożeniem. To pozwala płynnie zmieniać siłę na kierownicy w zależności od prędkości.

wnętrze

Podobnie jak inne modele z segmentu executive, Lexus LS 600h wnętrze jest urządzone z wysokiej jakości materiałów i ma dobrą izolację akustyczną. Według najnowszego wskaźnika badanego urządzenia jest uważana za jedną z najlepszych. Wiele reprezentacyjne maszyny są dostępne w standardowej i wersji długiej, jak i pojazdu sprawozdawczego. Lexus LS 600h, 2008 był dostępny w obu wersjach. Jednak po restyling w 2012 opuścił tylko w rozszerzonej wersji. Dodatkowa przestrzeń Lexus LS 600h przy długich kabinie tradycyjnie stosowany w celu zwiększenia przestrzeni w tylnym rzędzie. Istnieje możliwość podziału konsoli środkowej tylnego siedzenia. I część pasażera są wyposażone w tak rzadkim wariancie jako regulowane podparcie nogi i system masażu i z powrotem może być przechylony o 45 °.

Ponadto, LS 600h jest przeznaczona na obszerną listę wyposażenia standardowego i opcjonalnego. Na przykład, zawiera czujnik podczerwieni kontroli klimatu dla tylnych siedzeń. Na podstawie danych dostarczonych z nimi o temperaturze ciała pasażerów regulacji temperatury.

wydajność jazdy

Samochody segmentu charakteryzującym się wysokim poziomem komfortu. Najbardziej rozbudowana wersja posiada również dobre osiągi dynamiczne blisko wydajności samochodów sportowych, ale to nie ma znaczenia dla Lexus LS 600h. Recenzje dziennikarzy i cechy wskazują, że jest nawet wolniejszy niż słabszych wersji LS 460. Wynika to z faktu, że samochód jest ustanowiony na komfort i wydajność. Tak więc, silnik elektryczny umożliwia cichą dotyku i poruszać się z małą prędkością. Ponadto zapewnia elastyczność Najlepszy LS 600h Lexus. Funkcje dynamika nadal niższe niż LS 460: przyspieszenia do 100 km / h w tyle przez około 0,5 sekundy (6,1 sekundy). pogorszyła się również i obsługa ze względu na zwiększoną masę, właściciele często mówią.

niszy rynkowej

Lexus LS 600h wyróżnia się doskonałość techniczną nawet wśród analogów segmencie wykonawczej. Tym samym stał się pierwszym samochodem hybrydowym wykonawczej i pierwszy hybrydowy samochód z pełnym twardym, a także pierwszy hybrydowy z V8.

Ponadto, Lexus LS jest inny niż tradycyjny dla większości podobnych modeli wahają wersje. Samochód ma tylko dwie opcje: LS 460 z V8 i LS 600h hybrydowy. To nie jest proste, ekonomiczne wersja, że konkurenci mają zwykle silniki V6.

To jest częściowo kompensowany przez wersję hybrydowego, który pozycjonowania jest również bardzo nietypowe. Wielu producentów w segmencie wykonawczym do tej pory, jak w wersjach hybrydowych lub elektrycznych, ale są komplementarne. Lexus LS 600h co stało się nie tylko pełnej wersji, ale także wziął górny zakres pozycji. Jeśli inni producenci Top Model linia jest zwykle najmocniejszym i najszybszym rozwiązaniem, LS 600h, pomimo władzy koncentruje się przede wszystkim na komfort i wydajność.

koszt

Ze względu na brak prostych modyfikacji Lexus LS nie może wydawać się tanie: koszt zaczyna się od 5.453 mln rubli. Na przykład, najprostszy BMW 7 Series (730i) można kupić za 4,49 mln rubli.

Jednak jeśli porównamy LS 460 z podobnych wersjach konkurentów, sytuacja jest inna. Koszt energii bliskich BMW 750D – 6,59 mln rubli, a nawet mniej potężne wersji LS 460 740Li droższe o prawie 300 tysięcy rubli (5,730 mln) .. Podobną wydajność Audi A8 4,2 TDI nie jest obecny na rynku lokalnym, a mniej wydajne wersja 3-litrowy z 65 tys. Rubli droższe BMW 740Li. Cena Mercedes Benz S400, który także ma niższą wydajność zaczyna się od 5,94 mln rubli.

Odwrotna sytuacja z Lexus LS 600h, którego cena zaczyna się od 7,972,000 rubli. Mercedes Benz podobnych parametrów hybrydowych wersji S 500 E L, których koszty 7,28 milionów rubli. Koszt Audi i BMW z V8 wspólnego, z podobnymi do cech 600h Lexus LS zaczyna się od 6,795 i 7,24 mln rubli, odpowiednio.