534 Shares 8861 views

Lokomotywy spalinowe Rosja. Nowe lokomotywy, zdjęcia i dane techniczne

Transport kolejowy – jest to jeden z najbardziej wygodnych i niedrogich środków transportu wykorzystywanych przez miliony ludzi. Na terytorium Federacji Rosyjskiej w związku z możliwościami kolei są przeprowadzane codziennie tysiące ruchu pasażerskiego i różnego rodzaju ładunków. Nowoczesne postęp technologiczny pozwala zmaksymalizować siłę pociągową lokomotyw, zapewniając wysoki poziom wydajności i szybkości transportu. Dlatego lokomotywy Rosja powinna być szczególnie ostrożny uwagę, aby zrozumieć swoje zalety i cechy techniczne.


Krótki Tło historyczne

Pierwsze projekty techniczne lokomotywy na naszych otwartych przestrzeni pojawiły na początku 20 wieku. Lokomotywy spalinowe Rosja w tym czasie byli „narodził się” w 1905 roku, dzięki inżynier i pułkownik Kuzniecow Odintsov, którzy byli pionierami w społeczności technicznej, umieszczenie na wyświetlaczu raport na samodzielny lokomotywy z silnikiem kalorycznej.

W 1930 roku, biorąc pod uwagę rozwój inżynierii mechanicznej, rozpoczęła przygotowania specjalistów-teplovoznikov w moskiewskim Instytucie elektromechanicznego. Już od 1950 lokomotyw numerze został zorganizowany na jedne z największych przedsiębiorstw budowy maszyn.

Klasyfikacja głównym

Rosja i lokomotywy świata są zróżnicowane na podstawie kilku cech.

Tak więc, zgodnie z ich usług istnieje podział na:

 • Pasażer.
 • Manewrowanie.
 • Towarowego.
 • Uniwersalne.
 • Przemysłowy.
 • Wykonywania różnych prac.

wyróżnić również między lokomotyw i przewozu bestelezhechnogo typu. Mają różnice tych jednostek oraz liczby odcinków, z których może być albo jeden lub kilka.

Zasada działania i podstawowe elementy konstrukcyjne

Lokomotywy spalinowe Rosja (w rzeczywistości, jak w pozostałej części świata) pracują na takiej podstawowej zasady. Silnik wysokoprężny z tych urządzeń transportowych przetwarza energię chemiczną występującą w trakcie spalania paliwa w energię mechaniczną – obrót wału korbowego, który z kolei przesyłany za pośrednictwem obrotu napędowego jest przekazywany bezpośrednio na koło ma parę. Kluczową kwestią jest to, że wymaga to koordynacji wyraźne cechy lokomotyw spalinowych i bezpośrednio. W tym celu, a specjalne programy zostały stworzone, które mogą działać lokomotywy.

Główne komponenty lokomotywy są: rama, korpus, silnik wysokoprężny, przekazywanie podwozia, układ hamulcowy, urządzenie Autocoupling. Wśród dodatkowych urządzeń pojawia się: układ chłodzenia, układ gaszenia pożaru dopływ powietrza napędowego, urządzenia elektryczne.

Rodzaje przekładni stosowanych w lokomotywach

Transport kolejowy Rosji działa na podstawie następujących programów, a mianowicie:

 • Energii elektrycznej.
 • Hydrauliczny.
 • Hydromechanical.
 • Mechaniczne.

Jeśli mówimy o przekładni mechanicznej, należy podkreślić, że miał wystarczająco wysoką wydajność, niska waga, łatwość konserwacji. Jednak brak jest nim, i to jest w nieuniknionym występowaniem szarpnięcia w momencie zmiany biegów.

Transmisja elektryczna zapewnia znacznie więcej płynną regulację prędkości lokomotywy, ale ma duży ciężar oraz wysoki koszt komponentów.

Najbardziej ściśle regulowana prędkość transmisji – hydrauliczne. Ale to jest bardzo wymagający na czystość cieczy roboczej, a jakość jego utrzymanie, choć zasobów swojej pracy wiele razy więcej Mehnichesky analogowy.

części mechaniczne do lokomotyw

Tylko jak płynnie przeniesie lokomotywy na torach zależy od konstrukcji swojego pojazdu kamienicy (mechaniczne) części, które obejmuje: a wózek z zestawów kołowych, Maźnice ze sprężynami (oni się główną klatkę), ciało (trzyma się cały pozostały sprzęt).

Para kół lokomotywy można napędzający (napędowy) oraz Muller (puste). Transport kolejowy w Rosji teraz głównie wykorzystuje parę kół napędowych.

Nowoczesne Koleje Rosyjskie

W obecnych trudnych realiach gospodarczych pociągi Koleje odgrywają kluczową rolę w wypełnianiu budżetu państwa. Biorąc pod uwagę ten fakt, producenci tego sprzętu są dołożenia wszelkich starań w celu poprawy jego efektywności i zmniejszenia kosztów. Tak więc, maszyna-budowa roślin Briańsk w 2015 roku nowe lokomotywy 2TE25KM powstały. Model ten zapewnia wzrost masy przewożonych pociągami, zmniejszając ich wydajność operacyjną. Inżynierowie byli w stanie znacząco zwiększyć stopę wykorzystania silnika wysokoprężnego. W tym przypadku, kabina kierowcy jest zgodnie ze wszystkimi międzynarodowymi standardami komfortu i bezpieczeństwa. Jest używany jako pasywny system ochrony, który może niezawodnie chronić lokomotywa załogę przed obrażeniami w razie przypadkowego zderzenia. Istnieje również system klimatyzacji. Specjalna niezależnie grzejnik podgrzewa powietrze do pożądanej temperatury, w razie potrzeby.

W celu poprawy komfortu pracownikom nowe lokomotywy są wyposażone w materiały tłumiące drgania na podstawie. Znacząco zwiększyło poziom ergonomii kabiny. Wszystkie główne elementy mogą być łatwo dostępne dla obsługi. Fakt ten może znacznie zredukować przestoje lokomotywowni w momencie jego planowej konserwacji lub rutynowej kontroli podczas podróży.

Na 2TE25KM prezentacji, która odbyła się w kwietniu 2015 roku, z udziałem szefa Rosyjskiej Kolei Jakunina, prezesa „Transmashholding” Bokarev i. o. Gubernator regionu Briańsk Bogomaz.

Produktywność w transporcie kolejowym

Na ogół pociągów Kolej zapewnić około 80% całkowitego obrotu i więcej niż 40% do przewozu osób, zarówno podmiejskich i w dalszej komunikacji.

Te wysokiej jakości wspierana przez zalet kolejowe, które są następujące:

 • Wysoka nośność.
 • Efektywność transportu towarów masowych na długich dystansach.
 • Niezawodność i bezpieczeństwo.
 • Stosunkowo niskie koszty przesyłek.
 • Minimalne szkodliwe skutki dla środowiska i atmosfery.

Tendencje rozwoju rynku

Nowoczesna technika rosyjska w obliczu wiodących producentów raczej aktywnie rozwija nowe rynki, wysyłając swoje produkty do wielu krajów na całym świecie. W tym przypadku, dane techniczne nowych produktów w żaden sposób gorsze od ich zagranicznych odpowiedników. Rozważmy szczegółowo nowy model diesel w artykule może być na zdjęciu. Lokomotywy spalinowe Rosja, produkowanego przez wspomnianą „Transmashholding”, obecnie aktywnie wdrażane w krajach azjatyckich, takich jak Uzbekistan. Jak będzie w szczególności przyczynić się do lokomotywy trzymając wdrożenia na szeroką skalę programów, których celem jest modernizacja transportu kolejowego w tym krajów Azji Środkowej.

Podsumowując, można zauważyć, że rozwój transportu kolejowego będzie dynamiczna. Opisany powyżej jego zalety wyraźnie wskazują racjonalność funduszy inwestycyjnych w rozwoju i wdrażaniu w praktyce nowych lokomotyw, zdolnych do wykonywania funkcji przypisanych do nich w każdych warunkach pogodowych i klimatycznych.