582 Shares 3191 views

Sposób obróbki mechanicznej wyrobów metalowych

Dzisiaj produkcja metalowa stała się high-tech i dość skomplikowany proces produkcji wyrobów metalowych. Znane są liczne sposoby i techniki do uzyskania zarówno standardowe części i półwyrobów, jak również produkty oryginalne kawałek unikatowych rysunków. Głównie ręcznego lub automatycznego przetwarzania wyrobów metalowych na specjalnych maszynach. Poniżej przyjrzymy się główne sposoby obróbki metalu.
Pierwsza grupa sposobów obejmuje pracy metalu bez usuwania materiału. Jest to zestaw metod, które jest przeznaczone do pracy na chropowatych przedmiotów. Należą tłoczenie, wytłaczanie, walcowanie, kucie, i inni. Zazwyczaj po manipulacji przygotowawczym z materiału wykonanego z metali, który pozwala na uzyskanie wymaganego kształtu produktu, wymagana klasy chropowatości i pożądanej wielkości.
Najbardziej popularna i skuteczny rodzaj obróbki metali odbywa się za pomocą specjalnych maszyn, z usuwaniem materiału. Ten zestaw metod pomaga ukształtować jedną lub więcej z ostatecznej wersji podejść produktów. Zazwyczaj wykonane tokarki lub toczenie, frezowanie, która opiera się na energii obrotowej lub wiercenia, co pozwala na uzyskanie lub zwiększyć otwór w detalu. Procedura ta pozwala na tworzenie standardowych części.
Również odpowiednie procesy mielenia, w celu nadania pożądanego poziomu chropowatości powierzchni metalu i ślizg, który tworzy pewną postać urządzenia. I wreszcie, najbardziej zaawansowany technologicznie metoda obróbki metali usuwania materiału – zmiana ciśnienia, która jest oparta na własności plastyczności. W pewnych warunkach, metal obrabiany może zmienić swój kształt bez zerwania struktury.
Pod ciśnieniem może być przeprowadzane rysunku, wytłaczania, kucia, walcowania, a inne procedury. Jakość materiału jest zwiększona powierzchnia staje się bardziej gładka, zwiększona żywotność. Metoda ta pozwala na tworzenie zarówno zindywidualizowanych produktów dla unikalnych rysunków i standardowych części (na przykład produkcja sprężyn wykonanych pod ciśnieniem). Metaliczną poddaje się obróbce na zimno i ogrzewane.
Często zdarza się, aby otrzymać produkt o żądanych parametrów odpowiedniej wielkości, konieczne jest, aby poddać je kilka procedur do obróbki metali (na zimno jest jednym z tych procedur). Jeśli tworzysz części zaangażowane więcej niż jedno urządzenie, takie traktowanie jest uważane za uniwersalne.