502 Shares 7581 views

Malowanie i sprzęt fotograficzny Rodzaj ogrzewania ogrzewania elektrycznego

Olej napędowy jest konwencjonalnym źródłem energii oferowane przez dostawców malowanie komory. Każdy wie, co się dzieje ostatnio z kosztem produktów naftowych. Dlatego coraz więcej potencjalnych użytkowników komorach malarskich należy zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania jako źródła energii wielu alternatyw:


– gaz naturalny ;

– energii elektrycznej ;

– połączony (hybrydowe) za pomocą gazu lub elektryczności.

Aby rozpocząć, należy rozważyć niepodważalne zalety korzystania paliwo płynne. Palniki tanie paliwo płynne. Tak więc, rozwiązania oparte na takich palników będą tańsze niż zastosowanie palników gazowych i elektrotenovyh bloków.

Drugą zaletą jest dostawa paliwa do palnika. Paliwo ciekłe nie wymaga pozwolenia – wystarczy kupić odpowiedni pojemnik, dostarczając jej zgrubne i dokładne oczyszczanie filtrów.

Jedyną, ale istotną wadą stosowania ciekłego paliwa jest sam olej opałowy, jakość ojciec. Brud, zanieczyszczenia, woda obecna w dostawców oleju napędowego lub nabyte podczas transportu, co palnik kruche, piaskowane pompę wysokiego ciśnienia i dyszy.

Stosowanie paliwa gazowego dla małego biznesu, delikatnie mówiąc, bardziej skomplikowanej procedury, aw niektórych miejscach korzystanie z gazu jest po prostu niemożliwe. Główne rozwiązanie do zaakceptowania w warunkach przemysłowych, w których znajduje się zapas gazu wysokiego lub średniego ciśnienia. Elektrotenovy wymaga urządzenia grzewczego w celu dostarczania energii elektrycznej łączności od 30 do 100 kW, w zależności od wielkości komory, a użyte LPM.

Co daje palnik gazowy? Koszt paliwa jest zupełnie inna. Z danych przedstawionych poniżej (tabela porównawcza kosztów energii można pobrać tutaj), wynika, że zastosowanie palnika na gaz ziemny lub wykorzystania ogrzewania elektrycznego by zaoszczędzić około 30% kosztów zakupu paliwa na rok.

Hybrydowy generator ciepła stosowane w produkcji przemysłowej, w warunkach braku energii, gdy jest ono zależne od pory dnia, stosowanych przez jeden lub innego źródła energii cieplnej.

Dane odnoszą się do urządzeń typu gazu i oleju z kotłów „rura-w-rurze”. Generator ciepła jest zamknięty w palniku, a wymiennik ciepła ogrzewający ściany. Wentylator nawiewu jest wdmuchiwany do przestrzeni wymiennika ciepła, gdzie jest ogrzewany. Takie rozwiązanie jest podobne do ognia wymogów bezpieczeństwa, a towarzyszy utrata ciepła z powodu pośrednictwem stali nierdzewnej lub aluminium, opóźnienia transportu ciepła wynikającego z konieczności teploobme6nnika ogrzewania.

Kto jest elektryczny wymiennik ciepła do kabiny lakierniczej? Element ten kanał z labiryntem się metal ceramicznych termoelektrycznych grzejników (TEH) z grzejników. Zasilanie wentylator strumienia powietrza przechodzi przez labirynt z grzejników. Zaletami tego rozwiązania są:

– bezpośredni kontakt powietrza za pomocą źródła ciepła;

– wyłączone „pośrednictwo” metalowej komory spalania;

– ogrzewanie trójstopniowy oszczędza energię i pozwala płynnie regulować moc

bez powodowania zatorów w sieci elektrycznej;

– brak otwartego ognia.

W związku z tym zwiększa się do 20% sprawności termicznej sprawności elektrycznej wymiennika ciepła 99%!

I kilka ciekawych danych. Komora suszenia obraz do mebli z ekranem wodnym, całkowita objętość 170m3 kabiny pracy, w którym występują dwie fazy jednocześnie – malowania i suszenia, Elektryczna moc 50 kW wymiennika ciepła. W warunkach intensywnej produkcji urządzenia podczas zimy nie ma żadnych problemów z osiągnięciem temperatury komory malowania 25 ° C i 60 ° C w trybie suszenia poliestru farby jednocześnie.

Reasumując, należy zastanowić się, czy nie lepiej zapłacić kilka razy więcej za opłacalny komory malarskiej z podgrzewaniem elektrycznym, który jest w pełni realne w mieście.

Uznane w niniejszym artykule rozwiązaniach nie wyczerpują źródło ciepła do końca temat kosztów energii w komorze natryskowej. Raczej tylko lista czynników, na które warto się zastanowić przy wyborze urządzeń, takich jak kabinie natryskowej.