144 Shares 3219 views

Kim są zabójcy, i czy istnieją one w dzisiejszym świecie?

Wraz z wprowadzeniem do korzystania z popularnej gry „Assasins Creed” miał wiele pytań: „Kim są ci zabójcy”, „Czy gra w kontakcie z rzeczywistością?”. Rzeczywiście, takie społeczeństwo było w średniowieczu.


W 10-13 wieków istniał stan Alamut w górzystych rejonach Persji. Okazało się, w wyniku rozłamu islamu i rozwoju obszarów ismailijskiego sekty szyickie, z którym dominuje system religijny doprowadził bezwzględną walkę.

Ideologiczne konflikty w krajach islamskich, często zwrócił się do spraw życia i śmierci. Hassan ibn Sabbah, założyciel nowego państwa było myśleć o przetrwaniu walczącymi środowiska. Ponadto kraj ten znajduje się w górzystym terenie, a wszystkie miasta były wzmacniane i niedostępne, jest on powszechnie stosowany poszukiwania i działania karne przeciwko wszystkim wrogom Alamut. Wkrótce cała wschodnia świat odkryć kto zabójców.

W pałacu Hassan ibn Sabbah dnia, zwanego także King of the Hill, tworzą zamkniętą ulubionych społeczeństwa, gotowych umrzeć za Boga i za zgodą wojewody. Składał się on z kilku etapów wtajemniczenia. Niższy poziom zajęte karnych zamachy. Ich zadaniem było podczas że bez względu na koszty, aby wykonać zadanie. Aby to zrobić, można było kłamać, udawać długo czekać, ale samochód został skazany nieuniknione. Wielu muzułmańskich władców, a nawet europejskie księstwa wiedział z pierwszej ręki o tym, kto zabójców.

Wejście do tajnego stowarzyszenia było pożądane dla wielu młodych ludzi w Alamut, jak to było okazją, aby uzyskać zatwierdzenie wszystkich, i do przyłączenia się do wiedzy tajemnej. Tylko najbardziej trwałe ze względu na prawo, aby otworzyć bramy twierdzy górskiej rezydencji – Hassan ibn Sabbah. Nie convert przeszły leczenie psychologiczne. To sprowadza się do używania narkotyków i sugestią, że przedmiot był w raju. Kiedy młodzi ludzie byli pod wpływem alkoholu, byli półnagich dziewcząt, zapewniając, że niebiańskie rozkosze będą dostępne jak najszybciej spełnić wolę Boga. To wyjaśnia, nieustraszoność samobójstwo – represyjny, że wykonując pracę, nawet nie starają się ukryć przed odwetem, biorąc go jako nagrodę.

Początkowo zabójców walczył z muzułmańskimi księstw. I nawet po przybyciu krzyżowców w Palestynie, a ich głównymi wrogami były inne nurty islamu i muzułmańscy władcy niegodziwości. Uważa się, że podczas gdy Templariusze i Asasyni byli sojusznikami, rycerskie rozkazy nawet wynajętych zabójców King Mountain rozwiązać swoje własne problemy. Ale ta sytuacja nie trwała długo. Zabójcy nie wybaczy zdrady i używać do dolu. Wkrótce już sekta chrześcijan i walczyli przeciwko współwyznawców.

W 13 wieku Alamut został zniszczony przez Mongołów. Pytanie brzmi: czy to koniec z sekty? Niektórzy mówią, że od początku zapomnieć kto zabójców. Inni widzą ślady organizacji w Persji, Indiach, w krajach Europy Zachodniej.

Wszystko jest dozwolone – tak polecił samobójczy króla wzgórza, idąc na wyprawę. To samo motto nadal istnieje w szeregu organizacji ekstremistycznych, które są dozwolone w przypadku wszystkich metod, aby rozwiązać swoje problemy. W większości przypadków wystarczy użyć religijne uczucia, potrzeby i nadzieje samobójstwa. Na wyższych poziomach inicjacji religijnej panuje pragmatyzmu. Assassins więc w naszych czasach, istnieje również – nazywa, może w inny sposób, ale istota pozostaje: zastraszanie i morderstwa, aby osiągnąć swoje cele polityczne lub gospodarcze. Zwłaszcza ten związek jest postrzegany w islamskich grup terrorystycznych. Jednocześnie należy zauważyć, że terror indywidualny został zastąpiony przez społeczeństwo, a zatem ofiara może być dowolny najbardziej zwykły obywatel kraju.