475 Shares 5258 views

Iwan Bunin, "Dzieciństwo". Poezja i proza

W rosyjskiej literaturze, kreatywność Ivana Alekseevicha Bunina zajmuje szczególne miejsce wyłącznie ze względów formalnych. Wśród rosyjskich pisarzy XX wieku nie jest tak dużo, można policzyć tych, którzy zdobył uznanie na całym świecie jako nagrody Nobla. I pomimo tego, że jest możliwe, aby zrozumieć tych, którzy są sceptyczni takiego laureatstvo jako taki, ale jest to niezaprzeczalny fakt przynależności do wybranej grupy wielkimi postaciami świata kultury. Twórczość każdego artysty nie można zrozumieć bez patrzenia na środowisko, w którym żył. Zbadajmy ją bliżej.


Iwan Bunin. Dzieciństwo w prowincji Oryol

Początek życia pisarza jest związany z centralnej Rosji. Obrazy z dzieciństwa mają kluczowe znaczenie dla tworzenia jakiejkolwiek twórczej człowieka. Unikalny smak rosyjski charakter i skromne życie stopniowo zbliża się do zaniedbania szlacheckiego znaleźć powtarzane odbicie w poezji i prozie przyszłego noblisty. Jego słynny poemat „Dzieciństwo” Bunin poświęcony wspomnienia z dość szczególnym miejscu. To gospodarstwo prowincja Butyrkach Eletski County Orel. To tutaj znajdował się majątek „Ozorki” Sąsiedztwo które następnie wielokrotnie portretował w swoich dziełach Bunin. Jego dzieciństwo było celowo wyciekły w domu rodzicielskiego aż wejściem liceum. Na szkolenia w nim, musiał przenieść się do miasta powiatowego Elec.

Iwan Bunin. "Childhood" – poemat. kolejna praca

Bunin zaczął pisać wiersze w wieku siedemnastu lat. I od razu zadeklarował się jako w pełni uformowanego poety z jego charakterystyczny i rozpoznawalny język obrazów. krótkie wiersze Bunin jest. nie mogą one znaleźć jednego zbędnego słowa, nic nie może ani dodać ani odjąć.

Produkt, który stał się klasyczną poezję rosyjską ma dwanaście wierszy. Są one trudne do wykrycia jakiegokolwiek złożonego symbolicznego obrazowania. To tylko opis emocji pomalowane na ciepły słoneczny dzień w lesie sosnowym. doznania krajobrazowe przekazywane za pośrednictwem dziesięciu chłopców. Jeśli porównać z obrazem, to najczystsza impresjonizm. Ale nadal to nie mogło być powodem, aby mówić o autorze jako klasyków literatury rosyjskiej, choć była ograniczona przez krótkich szkiców poetyckich. A jeśli wiersze Bunin są krótkie, niektóre z jego prozy to znaczy, że nie zawsze możliwe.

Poezja i proza

Rosyjski czytania publicznych Bunin nazwano najpierw jako mistrz krótkich szkiców o rosyjskich realiach prowincji stulecia. Są one bardzo daleko od sielankowej postrzegania świata, który stał się znany poeta Bunin. Dzieciństwo w lewo w starej opuszczonej farmie w prowincji Orel.

Należy zauważyć, że poezja i proza Ivana Bunina były trochę z dala od dominujących trendów literackich. Są one trudne do wykrycia wyrafinowane obrazy simvolisticheskuyu i modernistyczne tendencje. Jest o wiele bliżej do tradycyjnego rosyjskiego realizmu. Ale artystyczne i artystycznej bohemy, wśród których obracają pisarz mieszkał jeden poczucie zbliżającej się katastrofy Rosji. To musiał czekać nie jest zbyt długa.

Wojna i rewolucja

przewroty społeczne wieku ustawiono Trudny wybór wszystko oświeconej części społeczeństwa rosyjskiego. Często miał wybierać nie tylko między czerwonym i białym, ale między tymi, żyć albo umrzeć. Tłumaczy to fakt, że większość rosyjskich elit intelektualnych pod koniec wojny domowej okazał się poza ojczyzną.

Ivan Alekseevich Bunin był wśród tych, którzy wierzyli do ostatniej granicy i mam nadzieję wygrać Biali. Odessa pisarz pozostawił w lutym 1920 roku, jednym z ostatnich statków. Wyemigrował do Francji. Fakt, że nie był przeznaczony do więcej niż kiedykolwiek, aby powrócić do Rosji, Bunin, jak wielu rosyjskich emigrantów, nie chciał uwierzyć. Ale uwaga kraju, w którym dwanaście wierszy poematu czytać, „Dzieciństwo”, zniknęła za statek dla niego na zawsze.

emigracja

Poza Rosją, Bunin żyli długo i, na pierwszy rzut oka, dość szczęśliwie. On ciężko pracował, pracował i opublikowane w szerokim zakresie. Książki Bunin publikowane zarówno w języku rosyjskim i przetłumaczone na wiele języków europejskich. Tutaj został wyprzedzony przez globalną sławę literacką. Zdarza się, że większość swoich prac napisał on daleko od ojczyzny. Oni ledwo zostałaby utworzona gdyby nie tęsknota za jej nieodwracalne straty. Jest to więcej niż zwykły emigrant nostalgii.

Słynny poemat „Dzieciństwo” nagle nabiera nowej głębi i znaczenia symbolicznego. Staje się sposobem dla wszystkich utraconej ojczyzny. To właśnie z tego duchowego źródła i zwiększając tę błyskotliwą prozę, która stała się znana Ivan Alekseevich Bunin. Dzieciństwo spędził w centralnej Rosji, był źródłem twórczej energii. To wystarczyło, przez wiele lat, że pisarz był z dala od ojczyzny.