742 Shares 8717 views

Suflet ciasto: przepis na pyszny deser

Ciasto suflet – delikatne i wykwintne desery, która podoba się wszystkim bez wyjątku. Prawdziwa gotować to bardziej kłopotliwe, ale wynik jest zdecydowanie warto. „Ptasie mleczko” jest prawdopodobnie najbardziej znanym ciasto suflet. Przepis tego deser jak opisano poniżej.


Biszkopt – integralną częścią prawie każdej ciasto suflet. Dzięki przygotowaniu i powinien zacząć robić ciasto „Ptasie mleko”. Trzy bitą żółtka 100 g zmiękczonej masło, trzepaczka i dodać pół szklanki cukru i sody gaszonego. Następnie ciasto jest stopniowo wprowadzana do mąki, tylko nieznacznie mniej niż szkło. Teraz można rozłożyć ciasto na blasze lub w formie i piec w piekarniku.

Jak gotować ciasto souffle? Pierwszą rzeczą łyżka żelatyny wlewa ciepłej wody i pozostawić do spęcznienia. Następnie żelatyna ogrzewano aż do całkowitego rozpuszczenia, ważne jest, aby nie doprowadzić ją do wrzenia. Teraz konieczne jest schłodzenie żelatynę. Podczas żelatyna chłodzi do batem 3 białka przez dodanie małej ilości kwasu cytrynowego. Pianka białka stopniowo dodać cukier, nadal ubij mieszaniny. Wlać 1 szklankę cukru. Po tym jak mieszanina białek cukru wylano do schłodzonego żelatyna.

Rozprowadza się na płytki chłodzone ciasto, z góry cienkiej warstwy rozdzielono rozpływający, mu trochę zamrożenia, a następnie rozprzestrzenia się na pozostałej górnej części rozpływający. Ciasto umieścić w lodówce na zamrożonych sufletów. Pod koniec danie posypane polewą czekoladową.

Tu i gotowe ciasto suflet. Przepis jest prosty i nezateyliv. W celu jego dywersyfikacji, między Korzh i suflet można umieścić warstwę co niektóre plastry owoców: banan, pomarańczowe plastry, plastry jabłek lub gruszek.

Placek malinowy sufleta. Przepis na bazie jogurtu. Ciasto można stosować takie same jak w poprzednim przepisie. Podczas gdy ciasto jest pieczone, gotowane syropu cukrowego z pierwszego maliny likieru: 120 g cukru, wlać do 120 ml wody i doprowadzić do wrzenia, a następnie wyjąć z ognia i wlać 50 ml alkoholu.

Następnie gotować souffle. Przepis jest nieco inna od poprzedniej wersji. 350 g gęsty krem bicz do piany, dodać 125 g jogurtu maliny i ten sam – świeżych malin ostatni przed wlać rozpuszcza żelatyny.

Teraz zebrać ciasto. Placek tnie się na dwie części. Jednym z nich jest wprowadzony do dolnej części formy, zwilża się z syropem i częścią trzecią rozprzestrzeniania rozpływający maliny i umieszczone na szczycie drugiego placka. Jest również impregnowany z syropem i rozprowadza się na górze pozostałej części rozpływający. Shaped ciasto umieścić w lodówce. Gotowe ciasto usuwa się z formy i dekoracji czekoladą lub bita śmietana.

Sernik suflet. Przepis nie jest skomplikowany, ale oryginalny. Podstawa jest taka sama biszkopt ponadto przygotowuje się dwa rodzaje sufletów zwykłych i czekolada. Należy również przygotować dwie formy wypełniając souffle jedną taką samą średnicę jak formy do pieczenia, który przygotowuje się ciasto, drugą parę centymetrów szersze.

Po pierwsze, lekki twarożek suflet. Pierwszy etap rozpuszczono 10 g żelatyny. Podczas żelatynowych pęcznieje i rozpuszcza się, ogrzewa się w gorącej wodzie, 300 g i 200 g sera, śmietany. Przez ogrzewanie oba produkty lekko upłynnić, a następnie pokonując ich łatwiejsze. Następnie zarówno w mieszalniku i piany. W łaźni wodnej w celu stopienia połamanych kawałków białej czekolady (200 g) i miesza się z jedną czwartą szkła mlecznego. Stopiony czekoladowej nalanej do mieszalnika do sera i kwaśną śmietaną i masy ubij ponownie. To pozostaje tylko dodać rozpuszczoną żelatynę i wymieszać.

Placek filtracyjny umieszczono w formie i wlać syrop koniak (mieszanina syropu cukrowego i brandy), a górna wylano gotowy souffle i umieszczono w lodówce.

Podczas zestalenia biały podmuch przygotowana druga warstwa – Brown. Odbywa się to w taki sam sposób, jak biała, lecz zamiast białej czekolady mlecznej jest używana, a także 200 ml mleka skondensowanego.

Gdy pierwsza warstwa stwardnieje, ciasto jest usuwany z jednej formy i przejścia do drugiej, większej średnicy, gdy druga warstwa wlewa souffle i usunięty w lodówce do zestalenia.

Cięcia ciasta lepiej nóż uprzednio obniżony w gorącej wodzie, a wytarty do sucha. Gorący nóż nie będzie trzymać.

Na tej samej zasadzie można gotować krem suflet tort, tylko dodaje mniej żelatynę.