542 Shares 2245 views

Agar-agar: szkody i stosowanie produktu. recepty

Co to jest produkt taki jak agar-agar? Harm i korzyści z zagęszczacza zostaną opisane w tym artykule. Ponadto, twoja uwaga prezentujemy kilka przepisów na jego wykorzystanie.

Ogólne informacje o produkcie

Agar domu używać bardzo często. Nie każdy jednak wie, że jest to produkt.

Oglądane zagęszczacz jest mieszanina polisacharydów agarozowym i agaropektyną. Uzyskuje się ją poprzez ekstrakcję z brązowych i czerwonych alg , które rosną w Białych i Morza Czarnego, a także w Oceanu Spokojnego.

Agar-agar, co szkodzi i korzyści zostaną opisane poniżej, jest substytutem roślinny konwencjonalnego żelatyna. W roztworze wodnym, tworzy dość grubą galaretki.

Zastosowanie produktu zagęszczający

Żelatyna, agar-agar – składniki te są często używane w kuchni. Zarówno wydajność produktu mają pozytywny wpływ na perystaltykę jelit.

Dość długi czas, środek zagęszczający działa jako odrębny składnik diety.

Dla wszystkich jego właściwości chemiczne i fizyczne danego produktu nie ma wartości energetycznej, to znaczy, że zawiera 0 kalorii. Jednak w produktach cukierniczych, komponent ten jest bardzo często łączy się z cukrem i innymi substancjami, które mogą mieć negatywny wpływ na postać człowieka.

Doskonałym prebiotyk, środek zagęszczający roślinny ma korzystny wpływ na mikroflorę jelitową. Dzieje się to poprzez zwalczanie bakterii chorobotwórczych i okrężnicy osada pożytecznych mikroorganizmów.

Ponadto, przy czym produkt obniża poziom cholesterolu we krwi, usuwa z organizmu toksycznych pierwiastków i metali ciężkich. Ponadto zmniejsza kwasowość soku żołądkowego, ma działanie przeczyszczające i nie zmyć ciało użytecznych pierwiastków śladowych i witamin.

Uszkodzenia roślin zagęszczacz

Czy agar przeciwwskazania? Harm i korzyści z tym produktem powinny być znane wszystkim konsumentom. Według ekspertów, z uwzględnieniem zagęszczacz ma praktycznie żadnych przeciwwskazań. Ponadto, nie ma toksyczne działanie na organizm. Jednak nadmierne korzystanie z tego produktu może nadal negatywnie wpływać na zdrowie człowieka. Najczęściej tak się dzieje po włączeniu do diety gęstej galaretki lub marmolady.

Należy zauważyć, że ekstrakt z alg, z którego wykonany jest wspomniany element zawiera pewną ilość jodu. Dlatego w niektórych przypadkach może być przeciwwskazany u osób z chorobami tarczycy.

Kiedy nadmierne używanie zagęszczacza jego łagodny środek przeczyszczający działania mogą być zastąpione, a następnie biegunka dysbacteriosis. W związku z tym nie zaleca się nadużywania substancji uważana dla osób o zwiększonej wrażliwości jelita.

Agar-agar: Przepisy dań słodkich

Istnieje wiele przepisów kulinarnych, w tym wykorzystanie wspomnianego produktu. Bardzo często, to zagęszczacz zrobić bardzo smaczne i delikatne marshmallows. Aby to zrobić, należy wykonać następujące składniki:

 • wody pitnej – około 75 ml;
 • sproszkowany agar – około 5 g;
 • biały jajko – 1 szt;.
 • świeże lub rozmrożone wiśnie, pestki – 200 g;
 • średnich cukru – co najmniej 360 g;
 • Cukier puder – do posypywania gotowego marshmallow.

Sposób wytwarzania deseru

Jak rozcieńczyć Sproszkowany agar-agar? Przepisy słodkie potrawy wymagają użycia głębokiej miski, w której tytułowy produkt i rozprzestrzeniania się, a następnie wlać go wodą i pozostawić na 10 minut. Następnie Otrzymaną masę doprowadza się do wrzenia i dodano do niego 230 g cukru.

Otrzymany syrop, zdjąć z ciepła, a następnie dodanie wiśnia, wcierać energicznie pozostałego cukru.

Również w osobnej misce ubij białka bardzo silne. Stopniowo rozprzestrzeniać się na całej uprzednio przygotowanej masy. Mieszać składniki umieszczane są w woreczku ciasta i wytłacza się na papierze do pieczenia. W tej postaci produkt utrzymuje się w temperaturze pokojowej przez około 10 godzin. W tym czasie marshmallows powinny w pełni zrozumieć.

Na koniec deser posypać cukier puder i łączenia w pary.

Szybkie gotowanie galaretka

Teraz wiesz, że jest taki produkt jak agar-agar. Harm i korzyści z tej zagęszczacz mowa powyżej, należy dokonać wszyscy myślą o tym, jak prawidłowo używać go do jedzenia.

Tak więc, aby uzyskać z roślin zagęszczacza smaczne mleka galaretki, należy przygotować:

 • Najbardziej tłuszczowych krem – 50 ml;
 • Mleko krowie – 200 ml;
 • pitevuyu- 70 ml wody;
 • sproszkowany agar – 10 g;
 • Cukier puder – 2/3 filiżanki (opcjonalnie).

galaretki Sposób przygotowania

Mleko, agar-agar i sproszkowany cukier – to główne składniki uważane deser. Aby go przygotować, krem powinien być starannie pokonać z mieszadłem, a następnie stopniowo dodawać proszek do nich. Ponownie wymieszać składniki, wlać mleko i rozłożone uprzednio rozcieńcza się wodą i ogrzewa zagęszczającego.

Ponownie mieszając masę mleka, wlewa się piękne formach. W tej formie, wszystko kremanki wysłany do lodówki. Kilka dni później, słodki produkt musi całkowicie twardnieje, tworząc dość grubej galaretki. Jego ostrożnie wyjąć z formy i miejsca na piękne naczynia. W górnej części gotowej galaretki ozdobione jagód lub owoców i wlać trochę syropu.

Kilka słów na zakończenie

Dany produkt może być stosowany nie tylko do gotowania różnych deserów, ale również dań mięsnych. Na przykład, ponieważ często może uczynić galaretki lub galaretki wakacje. Również ten składnik jest bardzo często dodawane do domowej kiełbasy lub kiełbasy.