545 Shares 6446 views

Które nie mogą być wywożone z Tajlandii: pełna lista zaleceń i

Podróżując w Tajlandii, wakacje w tym egzotycznym kraju uśmiechów nikt nie jest zaskoczony. Jednak w celu odpoczynku nie zamienia się w koszmar, to lepiej zawczasu przygotować i zbadać, jak zwyczaje i prawa brzegach. Szczególnie należy zwrócić uwagę na fakt, że nie mogą być wywożone z Tajlandii. Po tym wszystkim, nie chcesz kłopotów na zwyczaje?


Oczywiście, są ludzie, którzy mają nadzieję na przypadek lub z wszechobecną korupcją. Ale ten artykuł nie jest dla nich. Wielu turystów zakup pamiątek, nie mają pojęcia, sklepów lub rynków, które może zapewnić im zagadnień eksportowych. Źle rada może dać nawet rosyjskich przewodników. Nie jest tajemnicą, że często najważniejsze – aby sprzedać swój produkt, a następnie, jak mówią, z oczu, to z serca. Chcemy pomóc turystom nie zostać uwięzione i krótko przedstawić tutaj Thai ustawodawstwa dotyczącego tego, co zabronione jest eksportowane.

dzieła sztuki

Wiele osób kupuje w Tajlandii Buddy obrazu jako przypomnienie jego pobytu w tym kraju. Ale należy pamiętać, że figurki (jak Gautama i bodhisattwów) mogą zostać wyjęte z kraju tylko te, które są mniejsze niż piętnaście centymetrów. Z reguły jest to towary konsumpcyjne sprzedawane na wszystkich rynkach i sklepów z pamiątkami. Jeśli figura lub część większa niż określonej wysokości, rzecz zakazana być eksportowane.

To samo odnosi się do miski, które służą jako mnichów jałmużnę. To dlatego, że takie usunięcie jest uważany obrazą uczuć wierzących. Jedynym wyjątkiem jest dla naukowców, zakonników, kapłanów, zakonników – w skrócie, te rzeczy są niezbędne dla celów badawczych lub religijnych. Ale trzeba uzyskać specjalną licencję.

Mimo, że nie mogą być eksportowane z Tajlandii? kamienie szlachetne, które nie zdadzą, szlifowania i mają obręczy. Sztabki złota i każdy jubilerskie z platyny, znaczki, antyki, dzieła sztuki (nawet reprodukcji), również nie może zabrać go do domu bez licencji.

egzotyczne pamiątki

Pomówmy o tym, co nie może być eksportowany z Tajlandii z materiałów naturalnych. W tym kraju, wiele korali, ale także, jak w Egipcie, nie będzie bezkarność wziąć ich w surowej postaci. Jeśli kupujesz biżuterię wykonaną z tego materiału, a następnie bez problemu. Chociaż nie jest to konieczne, aby kupić przedmioty wykonane z koralowców i muszli zbyt duże. I można wyciągnąć nadmiernych uwagę celników. Nie staraj się pakować i wypchane zwierzę, jeśli nie posiada specjalny certyfikat zezwolenia.

Węże, żółwie, słonie, krokodyle

Rzeczy wykonane z węża i krokodyla skóra, nie jest możliwe do przeprowadzenia w domu tylko wtedy, gdy mają zbyt wiele. Rzeczywiście, w kraju istnieje wiele gospodarstw, gdzie rosną te zwierzęta, a większość produktów są sprzedawane legalnie. Ale kości słoniowej lub żółwia skorupa jest surowo zabronione. Zasada ta dotyczy wszelkich produktów wykonanych z tych materiałów. Ich eksport jest nielegalne. Słoń w Tajlandii – zwierzę święte, a polowanie na niego lub morderstwo jest niezgodne z prawem. Dlatego nawet kupić takie produkty, w tym kraju nie może być przestępstwem. Brak kły lub ich elementy lub rzeźbione dekoracje, bez bransoletki lub naszyjniki lub pierścienie. Wszystko to jest prawo i odnosi się do faktu, że nie mogą być wywożone z Tajlandii do Rosji i innych krajów.

Żółwie na świecie są zagrożone zniszczeniem z powodu zanieczyszczenia wody morskiej, rybołówstwa komercyjnego i kłusownictwa. Dlatego są one chronione prawem Thai. A nawet jeśli widać na nocne rany szczotki do włosów, grzebienie i biżuteria skorupy żółwia, trzeba oprzeć się pokusie.

Inne zwierzęta i rośliny

Bardzo często w tym egzotycznym kraju napędzany storczyki. Ale często jest to z naruszeniem prawa. Wiesz, że nie mogą być wywożone z Tajlandii roślin lub ich części, które są jeszcze w stanie wegetacji, jeśli masz żadnych dokumentów ani licencji. Dlatego tylko storczyki cięte, bez korzeni, można legalnie pakować w bagażu lub bagażu ręcznego.

Zwierzęta należące do rzadkich lub zagrożonych gatunków, nie są dopuszczone do wykupienia w jakikolwiek sposób. Pierwszym z nich jest koń morski. W postaci suchej jest często sprzedają (i kupić) w Tajlandii. Ale skaner na zwyczajów doskonale pokazuje, że sylwetkę. Dlatego też, jeśli naprawdę chce, kupić tradycyjnej medycyny tajskiej, które obejmują sproszkowany konik.

Jakie owoce nie mogą być eksportowane z Tajlandii

Przede wszystkim, jest to durian. Oczywiście, ten owoc jest symbolem Azji Południowo-Wschodniej. Niektórzy nie mogą znieść. Drugi jest nazywany królem owoców. Ale bądź co bądź, w samolocie z tobą durians nie będą akceptowane. Przepisy w tym kraju nie mów, że nie masz prawa do jej podjęcia, ale tutaj są zasady w tym przypadku, linie lotnicze są bardzo surowe.

Dlaczego nie można wyeksportować durian z Tajlandii? Tak, po prostu ze względu na jego śmiertelnej zapachu. Po tym wszystkim, najmniejsze uszkodzenie – a pokój śmierdziały tak, że każdy zapach odświeżacza nie zabić na kilka dni, a nawet więcej. Aby to wszystko przetrwał, to zajmie co najmniej tydzień. Kto by podjąć takie ryzyko? Ale suszone durian lub zakleszczyć go w bagażu mogą być podjęte, nie tylko w bagażu podręcznym.

Ale istnieje inny owoc, który nie może być eksportowany z Tajlandii do samolotu. Przeciwnie, jest to nawet jagody lub melonów – arbuz (nie plastry i całości). Jeśli podróżujesz do innych pojazdów, takich jak statek – proszę. Ale w samolocie z powodu różnicy ciśnień arbuza mogą eksplodować i spowodować uszkodzenie obu swoich rzeczy i sąsiadów walizki. Dlatego ta jagoda zwykle wycofać w kontroli celnej. Reszta owoców mogą być eksportowane. Ale to nie znaczy, że nie będzie miał problemów po powrocie do domu. Wydaje się, z Azji Południowo-Wschodniej do Rosji nie może przynieść owoce. Jednak wiele zrobić, pod groźbą konfiskaty.

własność króla

Czytaliście rosyjskiej konstytucji? Mówi, że cała ziemia należy do państwa. Ale w Tajlandii jest własnością króla. I to prawda, a nie tylko słowa. Dlatego ani kupowane, ani usunąć to niemożliwe. Grunt może być wynajęte tylko, a jeśli wziąć go za granicą, jest to równoznaczne z kradzieżą. To samo odnosi się do piasku. Bez względu na to, jak piękna i czysta biel może być, nie można go zabrać ze sobą. Po piasku – to także część gruntów. Nawiasem mówiąc, czasami nie można nawet zdjąć kilka plaż, które znajdują się na obszarach chronionych. Jeśli masz szczególnej ochrony, które można wykryć pamiątkę, wtedy będzie karane, jeszcze nie osiągnąwszy zwyczaje.

Nagły ban: kokosy

Ale nie tylko ziemia i piasek nie może zabrać ze sobą na pamiątkę. Kolejny niesamowity moment dla nas – kokosy. Są one zakazane do spakowania w bagażu lub nosić na statku powietrznego w jakiejkolwiek formie – zarówno zielone i dojrzałe. Dlaczego nie można usunąć kokosy z Tajlandii samolotem? Bo nie pokazać za pomocą skanera i nie może zrozumieć, czy jest coś nielegalne wewnątrz czy nie. Dlatego wcześniej, kiedy kokosy mogli nosić na płaszczyźnie, są one często wykorzystywane do nielegalnego handlu narkotykami, fałszywych pieniędzy, broni małego kalibru, materiałów wybuchowych i tak dalej.

Kary za nielegalny transport

Oczywiście, nie zawsze tajskie celnicy grzebać we wszystkim pasażerów i przejęcia nielegalnych przedmiotów i substancji. Należy jednak pamiętać, że skanery pracują że nie oszukują na każdym lotnisku. I swoje rzeczy prześwietlenie trzy razy – po wejściu na lotnisko, w trakcie kontroli celnej i po sprawdzeniu w.

Załóżmy, że nie wiem, co nie może być eksportowany z Tajlandii. Wykaz takich nielegalnych rzeczy, jednak wisi w urzędzie celnym, a nie dostaniesz oświadczenia o jego ignorancji. Dlatego będą one wycofać, a zostaniesz ukarany grzywną dużą sumę. Ponadto, jeśli nagle twoje już spakowane walizki spowodować podejrzenia celników i straży granicznej, to otworzyć, ale umieścić z powrotem wszystko mało prawdopodobne, aby pośpiech. Dlatego swoje rzeczy może nie tylko wrócić do domu cali i zdrowi.

Istnieją przypadki, w których organy celne, o dobry nastrój, za cenę można sobie pozwolić, aby zamknąć oczy, a ty – aby usunąć nielegalne temat. Ale mogą też zadać skandal, skonfiskowane towary podrobione, grzywną i umieścić pieczątkę w paszporcie z naruszeniem przepisów eksportowych. Ale to jest poważne. Dlatego też lepiej przestrzegających prawa. Tym bardziej, że do usuwania ziemi w ogóle może dostać więzienia.