608 Shares 6111 views

Otręby (Drakuly) w Rumunii

Zamek Bran jest najbardziej interesującym miejscem dla spacerowiczów i miłośników mistycznych budynków. Wszakże, zgodnie z legendą, dawnej siedziby na hrabiego Drakuli. To jest, gdy strzelanina miała miejsce słynnego filmu o tej samej nazwie o przerażającego wampira.


Atmosfera przygnębienia

Turyści pragnący odwiedzić świat mistycznego złoczyńcę i poczuć panujący w jego komnatach atmosferze rozpaczy, należy złożyć wizytę w Rumunii. To właśnie tam, w górach Karpatach eyeliner, to fascynujący budynek – Zamek Bran. Słynna rezydencja Drakuli wykonana w stylu gotyckim. Wewnątrz jest podzielona na szereg korytarzy, labirynty, małych małych pomieszczeń i dużych pomieszczeń, które harmonijnie graniczą ze sobą. Atmosferę zamku naprawdę ponury. Wydaje się, że ma zamiar otworzyć drzwi – a sylwetka hrabiego Draculi Jego Królewskiej Mości pojawi się w pokoju obok. Duch mistyki tutaj jest wszędzie. Że tam jest starożytna dobrze, znajduje się na dziedzińcu unikalnym twierdzy. Po tym wszystkim, że jest tylko wejście do podziemnych obiektów, które są uważane za tajne. W pobliżu zamku znajduje się obecnie na rynku „Dracula”, gdzie zwiedzający aktywnie oferują kupić pamiątki z tematem wampirów.

„Grim” Castle: mity i rzeczywistość

Budynek jest owiana tajemnicą i legendami. Przez wiele lat mieszkańcy wierzą, że kiedyś mieszkał tu sam hrabia Dracula. Ale dane historyczne obalić tę legendę. Niektóre źródła twierdzą, że Zamek Bran (Rumunia) – jest rezydencją Vlad Sazhatelya. W rzeczywistości, w 1377 roku, Korol Lyudovik I Wielki wydał dokument potwierdzający, że mieszkańcy Brasov (Sasów) mają prawo do budowy twierdzy kamienia o nazwie „Bran”. Przed budowa legendarnego cytadele było tutaj. W jego miejsce, prace budowlane rozpoczęły. I bardzo szybko miejscowi ten majestatyczny kamienna forteca Bran. Zamek Draculi stał się prawdziwym „zbawieniem” dla ludności miejskiej. Na cześć budowę nowej twierdzy król uwolnił ludzi od obowiązkowych podatków państwowych od kilku stuleci. W XIII-wiecznego zamku królewskiego księstwo rządzone Alba. Legendarny budynek był także w posiadaniu pana Mircea Starego, a później stał się własnością mieszkańców Brasov i imperium Habsburgów.

Współczesna historia

W 1920 brashovtsy postanowił podziękować Queen Mary za jej osiągnięcia: w 1918 roku zjednoczył wszystkie ziemie rumuńskie. Jako dar dla królowej wsiadł do swego posiadania Zamek Bran. Stopniowo Maria przekształcił go w letniej rezydencji. Od 1920 do 1927 roku twierdza została poddana renowacji, która była prowadzona przez czeskiego architekta Karel Liman. Wynikiem jest piękna rezydencja z parków, uliczek, małych dróg, co prowadzi do małego malowniczego jeziora. Później rumuński Zamek Bran przeszedł kolejną operację. W 1992 roku Francis Ford Coppola poproszony o „sfinalizować” stary budynek na następny ekranizacji „Draculi”.

Wygląd zewnętrzny zamku

Irlandzki pisarz Bram Stoker opisane bardzo miłe miejsce zamieszkania Transylwanii wampira „Zamek Bran stoi na skraju potężnego rocka. Na jego zachodniej stronie widać ogromną dolinę, kończąc postrzępionych gór. Cliffs, w którym stoi kamiennej fortecy zarastać Rowan i kolczaste krzewy przylepione wnękach, pęknięć i szczelin w skale. Z okien zamku są ułożone w taki sposób, że nie mógł się strzałkami, kamienie, ale pokoje były jasne i wygodne. " Jak można zauważyć, Zamek Bran (Rumunia), został zbudowany w celu obrony. Teraz wygląda dokładnie tak samo jak w opisie Bram Stoker. Majestatyczna budowla kamienna naprawdę mogła złapać wampiry. Jego serpentyn schody, długie korytarze, przejścia podziemne, tajne pokoje stworzyć mistyczną atmosferę. W rzeczywistości, starożytnej fortecy zajmuje niewielki obszar – 8 ha. Obejmuje 4 poziomy wszystkich połączonych ze sobą. Teraz Bran jest muzeum. Turyści mogą spacerować po licznych pomieszczeń, zwiedzanie średniowiecznej broni i podziwiać okolicę do twierdzy.

Dlaczego Bran – siedziba Drakuli?

Legendarny zamek zmienił wielu władców. Miejscowi twierdzą, że kiedyś należał do księcia, który został nazwany Vlad Dracula. Bram napisał, że władca ten różnił się okrucieństwo. Idzie do skrajności: pije krew swoich wrogów. Dlatego nazwano go wampirem. Choć te dane historyczne nie jest odpowiednio potwierdzić, że służył jako źródło inspiracji dla filmowców. Został zastrzelony liczne fabularne i dokumentalne filmy o Bran. Zamek Draculi stał się legendą. Plotka głosi, że z twierdzy wciąż słyszał krzyki w nocy i szatańskim śmiechem. Ale mieszkańcy nie boją się o tym fakcie. Wręcz przeciwnie, uważają, że Dracula przyjazny właściciel i lubi brać „gości”.

Aktualny stan Bran

zabytkiem architektury uważana za główną atrakcją rumuński. On jest również na liście najbardziej przerażających miejsc na Ziemi. Aby zwiększyć zainteresowanie zamków kraju i przyciągają turystów z całego świata, prowadnice nie zapomnij wspomnieć, że twierdza jest prawdziwą rezydencją słynnego wampira. I chociaż historyczne nie potwierdzają fakt zamieszkania w zamku hrabiego Drakuli, nie jest jeszcze znana, wynaleziona swoją tożsamość, czy jest to realne. Otręby przez długi czas był w ruinie. Zamek zmienił kiedy amerykański reżyser Francis Ford Coppola rozpoczął odbudowę własnych środków na przyszłą filmowania.

Zamek Drakuli w zimie

Stary kamienny twierdza została oszacowana na 140 mln $. symbol turystyczny Rumunii przyciąga wielu turystów z całego świata, zarówno latem jak i zimą. Wraz z nadejściem jesieni Castle wampirem (Bran) jest jeszcze bardziej tajemnicza i tajemniczy. W godzinach wieczornych, to spowija mgła, a zamek wydaje się iluzoryczne. A w zimie śnieg na dachach przyłączonych do struktury architektonicznej chłodu i mroku. Kiedy patrzysz na zamku z daleka, nie mógł pomóc skrada myślał, że jest tam teraz sprawdzić swoje posiadłości, hrabia Dracula sam. W zimie, z twierdzy roztacza się wspaniały widok – malownicza panorama zimowy. Tutaj można poczuć się jak gość tajemniczego kraju: mistyczna twierdza otoczona jest przez góry pokryte śniegiem; na dole można zobaczyć śnieżny dolinę.

Jak dostać się do zamku Drakuli

Do dawnej twierdzy można dojechać w Bukareszcie na dwa sposoby.

  1. Samochodem na autostradzie DN3.
  2. Brasov pociągiem, a stamtąd autobusem lub taksówką do miejscowości Bran.

Wejście do zamku płatnego. Po zakupie biletów turyści przechodzą na wąskiej, brukowanej ścieżki, która prowadzi do twierdzy. architektoniczny budynku znajduje się na szczycie góry. Aby go osiągnąć, trzeba wykonać około 1400 kroków. U podnóża wzgórza jest beton klatka schodowa, która prowadzi do ruin. Oto oczy sceniczny krajobrazu: vidraru odbicie blasku słońca, we mgle mglisty widać było szczyt Góry Fogaraskie, a nawet dalej – grunty Papoose górach. Obywatele Rumunia przyjść na weekend, aby spojrzeć na Zamek Bran, którego zdjęcia są fascynujące. Wokół dawnej twierdzy istnieje wiele małych przytulnych hoteli. Są szczególnie upodobali zatrzymania Rumuni i odwiedzający turyści. W Brasov, gdzie jest Zamek Bran, istnieje wiele miejsc religijnych, które są odwiedzane przez gości odwiedzających.