671 Shares 9597 views

atrakcje Szwajcaria

Atrakcje w Szwajcarii, które są trudne do wyliczenia, to klasyczny kraj turystyczny, z małych miast historycznych, z których każdy ma swój własny charakter i zasługuje na szczególną uwagę. Na przykład, miasto Bill jest uważany za „kapitał na godzinę”, Solothurn jest znany uroczych barokowych budowli, a miasto Berno wielokrotnie zdobył tytuł najczystszych kapitału, nie tylko w Europie, ale również na świecie.

Życie kulturalne kraju jest niezwykle bogata i różnorodna. Tutaj prawie każdym większym mieście ma swoją własną orkiestrę symfoniczną i teatr. Do najbardziej znanych teatrów muzycznych Szwajcarii – Zurich Opera House w mieście, nie mniej sławny Genewa Teatr Wielki i Teatr Miejski w Bazylei. W lecie, miasta kraju przechodzi mngo festiwalach muzycznych w Lucernie i jest kolorowe roczne karnawał.

Kraj ma ponad 600 muzeów, z których najbardziej popularne znajduje się w Zurychu – muzeum historyczne. Szwajcaria którego atrakcje nie ograniczają się do wytworów ludzkich rąk, jest bardzo atrakcyjnym krajem dla turystyki zagranicznej. Ponad połowa terytorium tego małego kraju, który znajduje się w samym sercu Europy, jest pokryta górami. Alpy niezawodnie chronić kraj przed zimnem cyklonu, znacznie zmniejszając poziom opadów w wewnętrznych regionach kraju i tworząc niepowtarzalny klimat.

Są to słynne ośrodki narciarskie wygodne. Wiele alpejskie stoki są doskonałymi utworów i wygodne zjazdy, stoki wyposażone w wyciągi – wszystko to sprawia, że Szwajcaria to idealne miejsce dla różnych sportów. Urlop z pewnością nie są tanie, ale obsługa jest na równi.

W górach, główne rzeki pochodzą, a wśród nich Renu, Dunaju i PO. Rhine Falls zachwyca swoim pięknem i mocą – w jednej sekundzie zużywa 1100 metrów sześciennych wody. Prawdziwy naturalny perłowy Szwajcaria są jeziora – Jezioro Bodeńskie, Genewa, Jezioro Czterech Kanta i innych.

Atrakcje w Szwajcarii, które mają silne przyciąganie, słynne doskonale wypielęgnowane trawniki, zadbane, jak na zdjęciu, domów i przykładowego czystości. Nawet tutaj śmieci, a następnie starannie sortowane i poddawane recyklingowi.

Trzy kilometry od miasta Montreux nad Jeziorem Genewskim jest doskonale zachowany Zamek Chillon w Szwajcarii – wizytówka kraju. Na trzech stronach zamek otoczony fosą. Średniowieczna twierdza z XIII wieku, śpiewane przez Byrona w jego słynnego poematu „Więzień Chillon Castle”, tysiące turystów odwiedza każdego roku. Byron poświęcił wiersz bojownika o niepodległość Genewa – Bonivard, który cztery lata marnieje w lochach zamku, przykuty do piątej kolumny. Słynny poeta odwiedzenie Shilsky zamku w Szwajcarii, pozostawił napis w trzeciej kolumnie, która jest teraz pokazany na wszystkich turystów.

Styl architektoniczny zamku można przypisać do romańskiego i wczesnego gotyku. Wszystkie lochy i wieże starannie odrestaurowany i dostępne do wglądu. W zamku można zobaczyć bogatą kolekcję starożytnych broni, starej cyny, a także meble domowe i artefakty znalezione podczas wykopalisk.

W kantonie Ticino jest oszałamiająco piękne miasto, słynie z parków i mnóstwo kwiatów. Oto słynna Katedra San Lorenzo. Ten majestatyczny i wielki Kościół katolicki nadal służy jako doskonały przykład wpływu kulturowego sąsiednich Włoch. Katedra San Lorenzo jest interesująca przede wszystkim tym, że w jego wnętrza i architektura wyraźnie pokazuje wpływ różnych stylów i epok, co daje kościołowi bezprecedensowy apel i urok.

Dla turystów przybywających do kraju, istnieje wiele atrakcyjne. Szwajcaria atrakcje, które sprawiają ogromne wrażenie, na zawsze pozostanie w pamięci każdego turysty, aby odwiedzić ten wspaniały kraj.